Valmieras Ziņas

Eiropas Sporta nedēļas norises Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: 4 min

Aicinot pievērsties aktīvākam dzīvesveidam un atgādinot par fizisko aktivitāšu nozīmīgumu rūpēs par savu veselību, arī šogad no 23. līdz 30. septembrim Valmieras novadā un visā Latvijā notiks Eiropas Sporta nedēļa. Tās laikā varēs piedalīties daudzveidīgos sportiskos un izglītojošos pasākumos, kas domāti ikvienam neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības, – Latvijas Orientēšanās nakts, skriešanas un nūjošanas sacensības, atvērtie spēka treniņi, Mamanet dienas nometne un aktivitātes ģimenēm, senioru sporta diena, tradicionālais Nakts peldējums, kā arī atklāsim Valmieras novada aktīvā seriāla “Fiz-Kul-Tūre” rudens/ziemas sezonu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Monta Freivalde.

Sportisko nedēļu jau 22. septembra vakarā iesāks Latvijas Orientēšanās nakts, kas vienlaikus notiks 20 Latvijas pilsētās, aicinot komandas 2 līdz 5 cilvēku sastāvā doties aizraujošās sacensībās rogainingā ar kājām vai velosipēdiem. Sacensību sākumpunkts būs pie Valmieras Jaunatnes centra “Vinda”. Katra komanda saņems karti ar atzīmētām kontrolpunktu atrašanās vietām, uzdevums būs saplānot, kurus kontrolpunktus apmeklēt 3 stundu laikā tā, lai savāktu iespējami lielāko punktu vērtību. Atzīmēšanās kontrolpunktos notiks, izmantojot lietotni Qrenteerings.

Sestdien, 23. septembrī, ikviens sporta entuziasts aicināts viesoties Mazsalacā, lai piedalītos skriešanas un nūjošanas sacensībās “Noskrien citus”. Dalībniekiem būs iespēja izvēlēties saviem spēkiem atbilstošu distanci, kuras vedīs pa Salacas ielejas un Skaņākalna dabas parku: tautas distanci (6–7 km), spēka distanci (12–13 km) vai laika limita distanci (3h). Sacensību sākums plkst. 11.00. Iepriekšēja pieteikšanās tiešsaistē www.sportlat.lv.

Savukārt svētdien, 24. septembrī, plkst. 11.00 Rūjienas vidusskolā notiks īpaša sporta diena novada senioriem. Sportiskās aktivitātes un spēles neprasīs lielu fizisku piepūli, bet ļaus saturīgi un patīkami kopā pavadīt laiku. Dienas noslēgumā dalībniekus apbalvos, bet ar muzikālu priekšnesumu priecēs Arturs Gruzdiņš.

Ikviens interesents, kurš vēlas rudens un ziemas periodā treniņprocesu turpināt telpās, bet nepieciešams atbalsts  un zinošs padoms, lai to uzsāktu, aicināts 25. septembrī plkst. 18.00 uz atvērto spēka treniņu Sedas pamatskolas trenažieru zālē ar treneri Lieni Nagli un 26. septembrī plkst. 18.00 Mazsalacas vidusskolas trenažieru zālē ar treneri Elvitu Ozoliņu.

Trešdien, 27. septembrī, Sedā startēs skriešanas un nūjošanas seriāla “Fiz-Kul-Tūre” rudens/ziemas sezona, kas piecos posmos notiks visās piecās Valmieras novada pilsētās – Sedā, Rūjienā, Mazsalacā, Strenčos un Valmierā. Dalībnieki, kuri piedalīsies vismaz 3 posmos, varēs piedalīties skriešanas apavu izlozē 150 EUR vērtībā no veikala “MySport”. Iepriekšēja pieteikšanās tiešsaistē www.sportlat.lv.

Sportisko nedēļu turpināsim ar Omnigym treniņu sporta un aktīvās atpūtas parkā (SAAP) “Mežs”, kura laikā būs iespēja izmēģināt unikālus āra spēka trenažierus ar ērti un droši pielāgojamiem ceļamajiem svariem atbilstoši savām spējām un vēlamajai intensitātei. Treniņš notiks 28. septembrī plkst. 18.00, un to vadīs Vidzemes Džudo skolas “Valmiera” vecākais treneris Ventis Beķeris. Omnigym trenažieri būs pieejami ikvienam interesentam arī pēc Eiropas Sporta nedēļas, laika posmā no 28. septembra līdz 9. novembrim. Turpat SAAP “Mežs” teritorijā 28. septembrī plkst. 18.00 notiks arī armvrestlinga jeb roku laušanās treniņš kopā ar Alvilu Plivču, kur būs iespēja apgūt drošu un pareizu laušanās tehniku pie profesionāla armvrestlinga galda un pārbaudīt savus spēkus dažādos izaicinājumos. Spēcīgākie un neatlaidīgākie tiks apbalvoti.

Piektdien, 29. septembrī, no plkst. 18.00 līdz 19.00 būs iespēja izmēģināt Jāņa Daliņa stadiona Spēka zonu, piedaloties vidējas intensitātes treniņā kopā ar treneri Ilzi Štrombergu. Iepazīšanās nodarbības laikā dalībnieki uzzinās, kā pareizi izmantot sporta zālē esošo inventāru un trenažierus, par treniņu veidiem un iespējām, lai ikviens spētu atrast sev piemērotāko.

Eiropas Sporta nedēļas noslēgumā, 30. septembrī, notiks Mamanet dienas nometne Valmieras Viestura vidusskolā un tradicionālais Nakts peldējums Valmieras peldbaseinā. Mamanet dienas nometni no plkst. 10.00 aizsāks izglītojoša lekcija par komandas rutīnas darbībām, to nozīmi sportiskajā sniegumā, kā arī lekcija par sportistu iesildīšanās un atsildīšanās nozīmi traumu profilaksē. Kamēr māmiņas piedalīsies Mamanet treniņā, ģimenēm būs iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs. Dienas beigās dalībnieki iegūs suvenīrus par piemiņu no šī gada Eiropas Sporta nedēļas.

Nakts peldējums sestdienas vakarā no plkst. 19.00 vienlaikus norisināsies vairākās Latvijas pilsētās: Valmierā, Rīgā un Ventspilī. Valmieras peldbaseinā pasākums šogad notiks jau ceturto reizi. Pusstundas laikā dalībniekiem būs uzdevums brīvi izvēlētā peldēšanas stilā, veidā un tempā nopeldēt pēc iespējas lielāku distanci, izvēloties savām spējām un prasmēm atbilstošu grupu – entuziasti un ģimenes, amatieru un tautas grupa, sporta grupa un PRO grupa.

Plašāka informācija par Eiropas Sporta nedēļas norisēm Valmieras novadā atrodama tīmekļvietnē valmierasnovads.lv.

Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva, lai rosinātu sportu un fiziskās aktivitātes Eiropā. Tās laikā pavisam 41 Eiropas valstī tiks organizēti jauni pasākumi un izmantotas esošās iniciatīvas, kas jau tagad veiksmīgi īstenotas Eiropas, valsts, reģionālā vai vietējā mērogā. Eiropas mēroga kampaņa mudina eiropiešus būt aktīviem (#BeActive) ne tikai Sporta nedēļā, bet visu gadu.

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri