Valmieras Ziņas

Eiropas Sporta nedēļas norises Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: 4 min

Aicinot pievērsties aktīvākam dzīvesveidam un atgādinot par fizisko aktivitāšu nozīmīgumu rūpēs par savu veselību, arī šogad no 23. līdz 30. septembrim Valmieras novadā un visā Latvijā notiks Eiropas Sporta nedēļa. Tās laikā varēs piedalīties daudzveidīgos sportiskos un izglītojošos pasākumos, kas domāti ikvienam neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības, – Latvijas Orientēšanās nakts, skriešanas un nūjošanas sacensības, atvērtie spēka treniņi, Mamanet dienas nometne un aktivitātes ģimenēm, senioru sporta diena, tradicionālais Nakts peldējums, kā arī atklāsim Valmieras novada aktīvā seriāla “Fiz-Kul-Tūre” rudens/ziemas sezonu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Monta Freivalde.

Sportisko nedēļu jau 22. septembra vakarā iesāks Latvijas Orientēšanās nakts, kas vienlaikus notiks 20 Latvijas pilsētās, aicinot komandas 2 līdz 5 cilvēku sastāvā doties aizraujošās sacensībās rogainingā ar kājām vai velosipēdiem. Sacensību sākumpunkts būs pie Valmieras Jaunatnes centra “Vinda”. Katra komanda saņems karti ar atzīmētām kontrolpunktu atrašanās vietām, uzdevums būs saplānot, kurus kontrolpunktus apmeklēt 3 stundu laikā tā, lai savāktu iespējami lielāko punktu vērtību. Atzīmēšanās kontrolpunktos notiks, izmantojot lietotni Qrenteerings.

Sestdien, 23. septembrī, ikviens sporta entuziasts aicināts viesoties Mazsalacā, lai piedalītos skriešanas un nūjošanas sacensībās “Noskrien citus”. Dalībniekiem būs iespēja izvēlēties saviem spēkiem atbilstošu distanci, kuras vedīs pa Salacas ielejas un Skaņākalna dabas parku: tautas distanci (6–7 km), spēka distanci (12–13 km) vai laika limita distanci (3h). Sacensību sākums plkst. 11.00. Iepriekšēja pieteikšanās tiešsaistē www.sportlat.lv.

Savukārt svētdien, 24. septembrī, plkst. 11.00 Rūjienas vidusskolā notiks īpaša sporta diena novada senioriem. Sportiskās aktivitātes un spēles neprasīs lielu fizisku piepūli, bet ļaus saturīgi un patīkami kopā pavadīt laiku. Dienas noslēgumā dalībniekus apbalvos, bet ar muzikālu priekšnesumu priecēs Arturs Gruzdiņš.

Ikviens interesents, kurš vēlas rudens un ziemas periodā treniņprocesu turpināt telpās, bet nepieciešams atbalsts  un zinošs padoms, lai to uzsāktu, aicināts 25. septembrī plkst. 18.00 uz atvērto spēka treniņu Sedas pamatskolas trenažieru zālē ar treneri Lieni Nagli un 26. septembrī plkst. 18.00 Mazsalacas vidusskolas trenažieru zālē ar treneri Elvitu Ozoliņu.

Trešdien, 27. septembrī, Sedā startēs skriešanas un nūjošanas seriāla “Fiz-Kul-Tūre” rudens/ziemas sezona, kas piecos posmos notiks visās piecās Valmieras novada pilsētās – Sedā, Rūjienā, Mazsalacā, Strenčos un Valmierā. Dalībnieki, kuri piedalīsies vismaz 3 posmos, varēs piedalīties skriešanas apavu izlozē 150 EUR vērtībā no veikala “MySport”. Iepriekšēja pieteikšanās tiešsaistē www.sportlat.lv.

Sportisko nedēļu turpināsim ar Omnigym treniņu sporta un aktīvās atpūtas parkā (SAAP) “Mežs”, kura laikā būs iespēja izmēģināt unikālus āra spēka trenažierus ar ērti un droši pielāgojamiem ceļamajiem svariem atbilstoši savām spējām un vēlamajai intensitātei. Treniņš notiks 28. septembrī plkst. 18.00, un to vadīs Vidzemes Džudo skolas “Valmiera” vecākais treneris Ventis Beķeris. Omnigym trenažieri būs pieejami ikvienam interesentam arī pēc Eiropas Sporta nedēļas, laika posmā no 28. septembra līdz 9. novembrim. Turpat SAAP “Mežs” teritorijā 28. septembrī plkst. 18.00 notiks arī armvrestlinga jeb roku laušanās treniņš kopā ar Alvilu Plivču, kur būs iespēja apgūt drošu un pareizu laušanās tehniku pie profesionāla armvrestlinga galda un pārbaudīt savus spēkus dažādos izaicinājumos. Spēcīgākie un neatlaidīgākie tiks apbalvoti.

Piektdien, 29. septembrī, no plkst. 18.00 līdz 19.00 būs iespēja izmēģināt Jāņa Daliņa stadiona Spēka zonu, piedaloties vidējas intensitātes treniņā kopā ar treneri Ilzi Štrombergu. Iepazīšanās nodarbības laikā dalībnieki uzzinās, kā pareizi izmantot sporta zālē esošo inventāru un trenažierus, par treniņu veidiem un iespējām, lai ikviens spētu atrast sev piemērotāko.

Eiropas Sporta nedēļas noslēgumā, 30. septembrī, notiks Mamanet dienas nometne Valmieras Viestura vidusskolā un tradicionālais Nakts peldējums Valmieras peldbaseinā. Mamanet dienas nometni no plkst. 10.00 aizsāks izglītojoša lekcija par komandas rutīnas darbībām, to nozīmi sportiskajā sniegumā, kā arī lekcija par sportistu iesildīšanās un atsildīšanās nozīmi traumu profilaksē. Kamēr māmiņas piedalīsies Mamanet treniņā, ģimenēm būs iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs. Dienas beigās dalībnieki iegūs suvenīrus par piemiņu no šī gada Eiropas Sporta nedēļas.

Nakts peldējums sestdienas vakarā no plkst. 19.00 vienlaikus norisināsies vairākās Latvijas pilsētās: Valmierā, Rīgā un Ventspilī. Valmieras peldbaseinā pasākums šogad notiks jau ceturto reizi. Pusstundas laikā dalībniekiem būs uzdevums brīvi izvēlētā peldēšanas stilā, veidā un tempā nopeldēt pēc iespējas lielāku distanci, izvēloties savām spējām un prasmēm atbilstošu grupu – entuziasti un ģimenes, amatieru un tautas grupa, sporta grupa un PRO grupa.

Plašāka informācija par Eiropas Sporta nedēļas norisēm Valmieras novadā atrodama tīmekļvietnē valmierasnovads.lv.

Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva, lai rosinātu sportu un fiziskās aktivitātes Eiropā. Tās laikā pavisam 41 Eiropas valstī tiks organizēti jauni pasākumi un izmantotas esošās iniciatīvas, kas jau tagad veiksmīgi īstenotas Eiropas, valsts, reģionālā vai vietējā mērogā. Eiropas mēroga kampaņa mudina eiropiešus būt aktīviem (#BeActive) ne tikai Sporta nedēļā, bet visu gadu.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri