Valmieras Ziņas

“Vidzemes uzņēmēju dienu” biznesa forumā diskutē par galvenajiem izaicinājumiem uzņēmējdarbībā

Lasīšanas laiks: 3 min

Piektdien, 18.maijā, tika atklātas “Vidzemes uzņēmēju dienas” Valmierā, godinot labākos uzņēmējus, kā arī diskutējot biznesa forumā par izaicinājumiem un iespējām uzņēmējdarbībā. Pasākumu rīko Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Valmieras pilsētu.

Biznesa foruma sākumā ar prezentācijām uzstājās ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Bankas Citadele ekonomists Mārtiņš Āboliņš, kā arī Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš. Tās bija veltītas tam, lai izprastu uzņēmējdarbības vides attīstības tendences Latvijā un pasaulē, kā arī galvenos izaicinājumus. Eksperti atzina, ka Latvijas pašreizējā izaugsme ir stabila, bet paredzams, ka nebūs tik strauja kā pērn, ko galvenokārt ietekmē Eiropas Savienības fondi un būvniecības nozare. Bažas rada nestabilitāte finanšu pakalpojumu jomā, kā arī darbaspēka pieejamību un vēl arvien zemie kreditēšanās apjomi. A.Ašeradens sacīja, ka daudzi Latvijas uzņēmēji ir kā “lidmašīnas bez degvielas, kas nespēj pacelties gaisā”, kam par iemeslu kalpo investīciju trūkums, lai tādējādi attīstītu biznesu. Savukārt G.Krūmiņš norādīja, ka Latvijai ir būtiski domāt par reputāciju globālā līmenī, lai tādējādi pievilinātu investorus un tādējādi radītu labvēlīgāku ekonomikas attīstību.

Paneļdiskusijā LTRK prezidents Aigars Rostovskis pauda, ka pašreiz Latvijā darbojas “pārdales ekonomika”, tādēļ jādomā daudz nopietnāk par to, kā pelnīt vairāk naudas nevis to, kā to iztērēt. “Ja Latvijā būtu vairāk pelnošu uzņēmēju, arī valsts budžets būtu lielāks un labklājība pieaugs,” sacīja A.Rostovskis, piebilstot, ka arvien cīnāmies ar sekām gan ēnu ekonomikas kontekstā, gan citās jomās, bet svarīgi ir noteikt mērķus un to, kā vēlamies dzīvot, lai varētu uz to virzīties, “diskusijās ar uzņēmējiem esam nonākuši pie viedokļa, ka mēs vēlētos redzēt Latviju kā vietu, kur pulcējas talantīgi cilvēki, jo viņi ar savām zināšanām un spējām, palīdzēs mums visiem kopā augt.”

Paneļdiskusijā piedalījās arī Valmieras pilsēta pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, kurš norādīja, ka būtiski domāt par valsts deregulāciju jeb birokrātijas mazināšanu, lai pašvaldības varētu efektīvāk sadarboties ar uzņēmējiem, nebaidoties no sodiem un pārmetumiem. Arī SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš sacīja, ka pašreiz valsts pārvaldes darba novērtējums ir kritiski zemā līmenī, jo tiek pieņemti nekvalitatīvi lēmumi, kas ietekmē gan sabiedrību kopumā, gan arī uzņēmējus.

„Vidzemes Uzņēmēju dienas” jau tradicionāli iezīmē vasaras sākumu un kļuvušas par lielāko daudznozaru izstādi Vidzemē. Jau 21.gadu tajās pulcējas dažādu jomu un lieluma uzņēmumi, lai ar saviem piedāvājumiem iepazīstinātu vairākus tūkstošus reģiona, citu novadu, kā arī ārvalstu viesus. “Vidzemes uzņēmēju dienas” notiek 18. un 19.maijā. Pasākumu organizē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, kā arī Valmieras pilsēta, savukārt atbalsta banka Citadele, Latvijas – Igaunijas kopprojekts “Delbi 2”, kas tiek ieviests un līdzfinansēts ar ES pārrobežu sadarbības programmas atbalstu, u.c.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gads Jums būs veiksmīgāks par 2025. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “WOLTEC” aicina darbā ELEKTROMONTĀŽAS DARBU TĀMĒTĀJU patstāvīgam darbam ar darba pieredzi profesijā.  Prasības: izglītība elektrotehnikā vai elektroenerģētikā; pieredze elektromontāžas darbu tāmju sagatavošanā; spēja lasīt un analizēt elektrotehniskos rasējumus; zināšanas par elektromontāžas darbu tehnoloģijām un materiāliem; izpratne par būvnormatīviem (LBN) un LVS standartiem; spēja strādāt patstāvīgi, organizēt darbu, uzņemties iniciatīvu un atbildību; B kategorijas vadītāja apliecība; labas saskarsmes un analītiskās prasmes. Piedāvājam:  konkurētspējīgu atalgojumu 3000 EUR bruto mēnesī;  darbam nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu;  apmaksātus kvalifikācijas paaugstināšanas kursus un apmācības;  sociālās garantijas;  veselības apdrošināšanu pēc viena nostrādāta gada. CV  (profesionālās pieredzes aprakstu) lūdzam iesniegt personīgi vai pa pastu Ausekļa iela 31, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201, elektroniski  uz e-pastu personals@woltec.lv ar norādi ELEKTROMONTĀŽAS DARBU TĀMĒTĀJS, vai pa tālruni: +371 29429501. Profesija: TĀMĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 31, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Elektronika / Enerģētika / Elektroenerģija Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-27 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pasta adresi: personals@woltec.lv

Uzņēmums “Rūjienas saldējums” aicina pievienotiessaldējuma fasēšanas darbiniekus maiņās no plkst. 8:00 līdz 17:00 darba dienās Mēs Tev uzticēsim: Veikt darbu pie jaunās fasēšanas iekārtas; Veikt gatavās produkcijas, iepakojuma kvalitātes, marķējuma novērtēšanu; Veikt citus līdzīga rakstura uzdevumus pēc maiņas vadītāja norādēm. No Tevis sagaidām: Precizitāti, atbildības sajūtu, spēju produktīvi darboties intensīvos darba apstākļos; Vēlmi mācīties un apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u. Piedāvājam: Atalgojumu no 960 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; Sociālās garantijas; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Darba apģērbu; Bezmaksas kafiju un saldējumu; Iespēju iegādāties saldējumu par darbiniekiem draudzīgām cenām; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes iela 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv  Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: IESAIŅOTĀJS (ROKU DARBS) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 5 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-27 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

“Rūjienas saldējums”, palielinot ražošanas apjomus, aicina darbā ražošanas darbiniekus   Mēs Tev uzticēsim: Veikt darbu pie ražošanas līnijām saldējuma ražotnē; Sekot produktu kvalitātei; Strādāt komandā un sasniegt noteikto dienas plānu; Veikt citus līdzīga rakstura uzdevumus pēc maiņas vadītāja norādēm. No Tevis sagaidām: Fizisko noturību, stingri ievērot sanitārās un higiēnas prasības, koncentrēšanās spējas; Spēju strādāt maiņu grafikā, tai skaitā brīvdienās; Vēlmi mācīties un apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u. Piedāvājam: Atalgojumu sākot no 1200 – 1300 EUR pirms nodokļu nomaksas; Sociālās garantijas; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Darbu maiņu grafikā – dienas un nakts maiņas; Dinamisku darba vidi; Darba apģērbu; Bezmaksas kafiju un saldējumu; Iespēju iegādāties saldējumu par darbiniekiem draudzīgām cenām; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes ielā 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv  Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: PIENA PRODUKTU PĀRSTRĀDĀTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 5 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-27 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

Mūsu partneri