Valmieras Ziņas

“Vidzemes uzņēmēju dienu” biznesa forumā diskutē par galvenajiem izaicinājumiem uzņēmējdarbībā

Piektdien, 18.maijā, tika atklātas “Vidzemes uzņēmēju dienas” Valmierā, godinot labākos uzņēmējus, kā arī diskutējot biznesa forumā par izaicinājumiem un iespējām uzņēmējdarbībā. Pasākumu rīko Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Valmieras pilsētu.

Biznesa foruma sākumā ar prezentācijām uzstājās ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Bankas Citadele ekonomists Mārtiņš Āboliņš, kā arī Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš. Tās bija veltītas tam, lai izprastu uzņēmējdarbības vides attīstības tendences Latvijā un pasaulē, kā arī galvenos izaicinājumus. Eksperti atzina, ka Latvijas pašreizējā izaugsme ir stabila, bet paredzams, ka nebūs tik strauja kā pērn, ko galvenokārt ietekmē Eiropas Savienības fondi un būvniecības nozare. Bažas rada nestabilitāte finanšu pakalpojumu jomā, kā arī darbaspēka pieejamību un vēl arvien zemie kreditēšanās apjomi. A.Ašeradens sacīja, ka daudzi Latvijas uzņēmēji ir kā “lidmašīnas bez degvielas, kas nespēj pacelties gaisā”, kam par iemeslu kalpo investīciju trūkums, lai tādējādi attīstītu biznesu. Savukārt G.Krūmiņš norādīja, ka Latvijai ir būtiski domāt par reputāciju globālā līmenī, lai tādējādi pievilinātu investorus un tādējādi radītu labvēlīgāku ekonomikas attīstību.

Paneļdiskusijā LTRK prezidents Aigars Rostovskis pauda, ka pašreiz Latvijā darbojas “pārdales ekonomika”, tādēļ jādomā daudz nopietnāk par to, kā pelnīt vairāk naudas nevis to, kā to iztērēt. “Ja Latvijā būtu vairāk pelnošu uzņēmēju, arī valsts budžets būtu lielāks un labklājība pieaugs,” sacīja A.Rostovskis, piebilstot, ka arvien cīnāmies ar sekām gan ēnu ekonomikas kontekstā, gan citās jomās, bet svarīgi ir noteikt mērķus un to, kā vēlamies dzīvot, lai varētu uz to virzīties, “diskusijās ar uzņēmējiem esam nonākuši pie viedokļa, ka mēs vēlētos redzēt Latviju kā vietu, kur pulcējas talantīgi cilvēki, jo viņi ar savām zināšanām un spējām, palīdzēs mums visiem kopā augt.”

Paneļdiskusijā piedalījās arī Valmieras pilsēta pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, kurš norādīja, ka būtiski domāt par valsts deregulāciju jeb birokrātijas mazināšanu, lai pašvaldības varētu efektīvāk sadarboties ar uzņēmējiem, nebaidoties no sodiem un pārmetumiem. Arī SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš sacīja, ka pašreiz valsts pārvaldes darba novērtējums ir kritiski zemā līmenī, jo tiek pieņemti nekvalitatīvi lēmumi, kas ietekmē gan sabiedrību kopumā, gan arī uzņēmējus.

„Vidzemes Uzņēmēju dienas” jau tradicionāli iezīmē vasaras sākumu un kļuvušas par lielāko daudznozaru izstādi Vidzemē. Jau 21.gadu tajās pulcējas dažādu jomu un lieluma uzņēmumi, lai ar saviem piedāvājumiem iepazīstinātu vairākus tūkstošus reģiona, citu novadu, kā arī ārvalstu viesus. “Vidzemes uzņēmēju dienas” notiek 18. un 19.maijā. Pasākumu organizē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, kā arī Valmieras pilsēta, savukārt atbalsta banka Citadele, Latvijas – Igaunijas kopprojekts “Delbi 2”, kas tiek ieviests un līdzfinansēts ar ES pārrobežu sadarbības programmas atbalstu, u.c.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SS.COM Vakances (Vajadzīgi darbinieki) - Palīgs Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais saplānot prasme servisa - Sludinājumi Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais pilna servisa tirgus, sociālo, mediju pētījumu un konsultāciju uzņēmums Latvijā, un šobrīd aicinām uz sadarbību NTERVĒTĀJUS IEDZĪVOTĀJU DZĪVESVIETĀS VALMIERĀ UN VALMIERAS APKAIMĒ. Mēs sagaidām, ka Tev:ir teicamas latviešu un labas krievu valodas zināšanas; prasme pielietot praksē datorlietotāja iemaņas; ir iegūta vismaz vidējā izglītība; B kategorijas autovadītāja apliecība un Tev ir automašīna un/vai Tu spēj operatīvi saplānot pārvietošanās iespējas, izmantojot sabiedrisko transportu.  Augstu vērtēsim, ja Tev:ir sarunas vadītāja/-as, intervētāja/-as pieredze; piemīt drosme un prasme ieinteresēt un motivēt cilvēkus; ir personīga atbildības izjūta par Tev uzticēto uzdevumu; sagādā patiesu prieku sarunas; ir interese par pētījumu nozari.  Uzticēsim Tev:interviju veikšanu iedzīvotāju dzīvesvietās un iegūto datu kvalitatīvu ievadi programmā.  Piedāvāsim Tev:pieredzi starptautiskā pētījumu uzņēmumā Latvijā; individuālu apmācību pirms sadarbības uzsākšanas; veicamajiem pienākumiem, nozarei un tirgus situācijai atbilstošu atlīdzību - par katru kvalitatīvi paveiktu interviju (6.00€-15.00€ pēc nodokļu nomaksas) pienākumu veikšanai patērēto transporta un/vai degvielas izdevumu kompensāciju; nelaimes gadījumu apdrošināšanu; veselības apdrošināšanu pēc sešu mēnešu rezultatīvas sadarbības - tiek paveiks noteiktais uzdevums katrā no projektiem.  Sūti mums pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvani uz tālruņiem 80000004, 67096313. *Piesakoties vakancei, pretendents piekrīt savu personas datu apstrādei saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības regulējuma noteikumiem. Visa atlases procesā saņemtā informācija par pretendentu tiks izmantota tikai un vienīgi pretendenta profesionālās piemērotības izvērtēšanai konkrētajam amatam. Personas datu pārzinis: SIA “TNS Latvia”, Kronvalda bulvāris 3-2, Rīga, LV-1010. Profesija: INTERVĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Uzņēmuma līgums Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2019-11-30 Kontaktpersona: Sūtīt pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvanīt uz 80000004, 67096313. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri