Valmieras Ziņas

“Vidzemes uzņēmēju dienu” biznesa forumā diskutē par galvenajiem izaicinājumiem uzņēmējdarbībā

Piektdien, 18.maijā, tika atklātas “Vidzemes uzņēmēju dienas” Valmierā, godinot labākos uzņēmējus, kā arī diskutējot biznesa forumā par izaicinājumiem un iespējām uzņēmējdarbībā. Pasākumu rīko Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Valmieras pilsētu.

Biznesa foruma sākumā ar prezentācijām uzstājās ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Bankas Citadele ekonomists Mārtiņš Āboliņš, kā arī Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš. Tās bija veltītas tam, lai izprastu uzņēmējdarbības vides attīstības tendences Latvijā un pasaulē, kā arī galvenos izaicinājumus. Eksperti atzina, ka Latvijas pašreizējā izaugsme ir stabila, bet paredzams, ka nebūs tik strauja kā pērn, ko galvenokārt ietekmē Eiropas Savienības fondi un būvniecības nozare. Bažas rada nestabilitāte finanšu pakalpojumu jomā, kā arī darbaspēka pieejamību un vēl arvien zemie kreditēšanās apjomi. A.Ašeradens sacīja, ka daudzi Latvijas uzņēmēji ir kā “lidmašīnas bez degvielas, kas nespēj pacelties gaisā”, kam par iemeslu kalpo investīciju trūkums, lai tādējādi attīstītu biznesu. Savukārt G.Krūmiņš norādīja, ka Latvijai ir būtiski domāt par reputāciju globālā līmenī, lai tādējādi pievilinātu investorus un tādējādi radītu labvēlīgāku ekonomikas attīstību.

Paneļdiskusijā LTRK prezidents Aigars Rostovskis pauda, ka pašreiz Latvijā darbojas “pārdales ekonomika”, tādēļ jādomā daudz nopietnāk par to, kā pelnīt vairāk naudas nevis to, kā to iztērēt. “Ja Latvijā būtu vairāk pelnošu uzņēmēju, arī valsts budžets būtu lielāks un labklājība pieaugs,” sacīja A.Rostovskis, piebilstot, ka arvien cīnāmies ar sekām gan ēnu ekonomikas kontekstā, gan citās jomās, bet svarīgi ir noteikt mērķus un to, kā vēlamies dzīvot, lai varētu uz to virzīties, “diskusijās ar uzņēmējiem esam nonākuši pie viedokļa, ka mēs vēlētos redzēt Latviju kā vietu, kur pulcējas talantīgi cilvēki, jo viņi ar savām zināšanām un spējām, palīdzēs mums visiem kopā augt.”

Paneļdiskusijā piedalījās arī Valmieras pilsēta pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, kurš norādīja, ka būtiski domāt par valsts deregulāciju jeb birokrātijas mazināšanu, lai pašvaldības varētu efektīvāk sadarboties ar uzņēmējiem, nebaidoties no sodiem un pārmetumiem. Arī SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš sacīja, ka pašreiz valsts pārvaldes darba novērtējums ir kritiski zemā līmenī, jo tiek pieņemti nekvalitatīvi lēmumi, kas ietekmē gan sabiedrību kopumā, gan arī uzņēmējus.

„Vidzemes Uzņēmēju dienas” jau tradicionāli iezīmē vasaras sākumu un kļuvušas par lielāko daudznozaru izstādi Vidzemē. Jau 21.gadu tajās pulcējas dažādu jomu un lieluma uzņēmumi, lai ar saviem piedāvājumiem iepazīstinātu vairākus tūkstošus reģiona, citu novadu, kā arī ārvalstu viesus. “Vidzemes uzņēmēju dienas” notiek 18. un 19.maijā. Pasākumu organizē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, kā arī Valmieras pilsēta, savukārt atbalsta banka Citadele, Latvijas – Igaunijas kopprojekts “Delbi 2”, kas tiek ieviests un līdzfinansēts ar ES pārrobežu sadarbības programmas atbalstu, u.c.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “top!” Rīgas ielā 64, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 470-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs VALMIERĀ, Rīgas ielā” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-10 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri