Valmieras Ziņas

Vidzemes un Pleskavas uzņēmēji iemācījušies gūt labumu no pierobežas statusa

Lasīšanas laiks: 4 min

“Valmieras Uzņēmēju dienas 2014” apmeklēja kaimiņvalstu biznesa pārstāvji, tostarp Pleskavas tirdzniecības un rūpniecības palātas prezidents Vladimirs Zubovs. Portālam “Valmieras Ziņas” viņš pastāstīja par situāciju uzņēmējdarbības jomā Pleskavas apgabalā un Krievijā kopumā.

Pēc viņa teiktā, 97% no uzņēmumiem Pleskavas apgabalā ir vidējie un mazie uzņēmumi, kuriem ir liels biznesa potenciāls, kas saskan ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Vidzemes nodaļā pārstāvēto uzņēmumu interesēm.

“Pleskavas apgabala uzņēmēji aktīvi interesējas, kā gūt ekonomisko labumu, ko var sniegt pierobežas reģionu sadarbība – kā robeža no šķēršļa var kļūt par veicinošu faktoru biznesa attīstībai.

Pārrobežu sadarbībā uzņēmēji saskata potenciālu preču un pakalpojumu apmaiņas veicināšanā un jaunu, inovatīvu zināšanu iegūšanā no partneriem Latvijā,” skaidroja V.Zubovs.

“Pleskavas apgabals izceļas ar diezgan lielu tirgu un labu patērētāju pirktspēju. Tas interesē Latvijas uzņēmējus,” ir pārliecināts V.Zubovs. “Ik mēnesi divas, trīs Latvijas firmas interesējas tirdzniecības un rūpniecības palātā par biznesa iespējām mūsu apgabalā. Skaidrojam Latvijas uzņēmējiem, kā dibināt uzņēmumu, kādas prasības pastāv nodokļu un muitas nodevu jomā, ar kādiem ierobežojumiem varētu sastapties investori.

Godīgi stāstam par visiem pozitīvajiem un negatīvajiem aspektiem.

Uzņēmēji vēlas zināt, cik lielā mērā kriminālā vide varētu traucēt viņu biznesam un cik spējīgas ir tiesībsargājošās struktūras draudu novēršanā. Tas liecina, ka Latvijas uzņēmēji nopietni plāno sava biznesa attīstīšanu Krievijā,” secina Pleskavas tirdzniecības un rūpniecības palātas prezidents.

Pēc viņa teiktā, Latvijas uzņēmumi, kas ienāk Pleskavas apgabalā, veic nopietnu sagatavošanos grāmatvedības jomā, piesaistot vietējos speciālistus.

“Uzņēmēji veiksmīgi izmanto lētākos kredītresursus, kas pieejami Latvijas komercbankās, lai attīstību biznesu robežas otrā pusē. Kredītresursu pieejamība mudina arī Pleskavas apgabala biznesmeņus atvērt savus uzņēmumus Latvijā.

Mūsu uzņēmēji ir iemācījušies iegūt labumu no pierobežas statusa. Kļūstot par Latvijas rezidentiem, šie uzņēmumi var izmantot vietējos un Eiropas Savienības atbalsta instrumentus. Arī Latvijas un citas Eiropas valstu bankas ir daudz labvēlīgākas, ja uzņēmums reģistrēts Latvijā,” norādīja V.Zubovs.

“Krievijā ir mainījusies attieksme pret ārzemju investoriem.

Agrāk valsts atbalstu varēja saņemt tikai uzņēmumi ar vietējo kapitālu, bet tagad līdzvērtīgu atbalstu var saņemt arī kopuzņēmumi un uzņēmumi ar simts procentu ārvalstu kapitālu. Jebkurš uzņēmums mums ir svarīgs, jo tas nodrošina darba vietas vietējiem speciālistiem.”

V.Zubovs arī atzīmēja, ka Krievija rūpīgi seko biznesa attīstībai un cenšas mazināt problēmas nodokļu jomā, taču tas ne vienmēr izdodas, jo, samazinot vienu nodokli, tiek palielināts kāds cits.

Pēc viņa teiktā,

patlaban uzņēmējus Krievijā satraucot iecere no nākamā gada ieviest nekustamā īpašuma nodokli uzņēmumiem.

“Līdz šim uzņēmumi, kas izmantoja vienkāršoto nodokļu maksāšanas shēmu, maksāja tikai vienu nodokli, ko aprēķināja no ieņēmumu apjoma vai no peļņas. No pievienotās vērtības nodokļa un nekustamā īpašuma nodokļa tie bija atbrīvoti. Šī sistēma veiksmīgi darbojās, uzņēmēji bija apmierināti. Nekustamā īpašuma nodokļa ieviešana varētu radīt lielas problēmas daudziem uzņēmumiem, jo Pleskavas apgabalā īpašumu kadastrālā vērtība, no kuras aprēķinās nodokli, pat desmit reizes pārsniedz inventarizācijas vērtību. Tas ir izsaucis lielus protestus, pašlaik norit aktīva diskusija. Tiek rosināts samazināt nodokļu likmi vai noteikt maksimālo platību, par kuru netiek piemērots nodoklis, lai ļautu attīstīties mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuriem nodokļa ieviešana varētu būt īpaši problemātiska.”

Kā norādīja V.Zubovs, 2007.gadā dibinātās Latvijas – Krievijas lietišķās sadarbības padomes uzdevums bijis virzīt divus uzņēmējiem svarīgus līgumus, kam jānodrošina savstarpējā investīciju aizsardzība un nodokļu dubultā neaplikšana.

“Līgumi ir stājušies spēkā, un formāli viss ir kārtībā, taču problēmu pārrobežu uzņēmējdarbības jomā netrūkst, piemēram, saistībā ar lielu kravu muitas kontroli.

Neskatoties uz to, ka Krievija ir iestājusies Pasaules Tirdzniecības organizācijā, un 2020. gadā noslēgsies pārejas periods, mūsu muita vēl joprojām nav saņēmusi atbilstošus rīkojumus, kas liktu tai darboties atbilstoši līgumā paredzētajām prasībām. Tāpat jārisina tranzīta jautājums. Rindas uz robežas ir prognozējamas. Abu valstu muitnieki var precīzi pateikt, kad būs liels kravas transporta pieplūdums, tādēļ vajadzētu muitas dienestiem piesaistīt uz šo periodu papildu spēkus, jo katra stunda pavadīta uz robežas, tie ir zaudējumi uzņēmējiem.”

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gads Jums būs veiksmīgāks par 2025. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Uzņēmums “Rūjienas saldējums” aicina pievienoties savam kolektīvam apkopēju Tavi pienākumi būs: - Nodrošināt tīrību un kārtību, veicot mitro un sauso uzkopšanu atbilstoši pārtikas ražošanas prasībām; - Darba apģērbu sagatavošana nosūtīšanai uz mazgātuvi; - Pēc nepieciešamības veikt logu mazgāšanu: - Sekot līdzi tīrīšanas, dezinfekcijas līdzekļu, higiēnas preču izlietojumam; - Uzraudzīt uzņēmumā notiekošo un citi pienākumi. No Tevis sagaidām: - Prasmes saglabāt konfidencialitāti; - Fizisko noturību; - Nepieciešamības gadījumā spēja ierasties darbā no rīta, sestdienās vai svētdienās; - Precizitāti un augstu atbildības sajūtu; - Spēju strādāt dinamiskos apstākļos; - Prasmes organizēt savu darbu u.c. Piedāvājam: Atalgojumu no 780 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; Sociālās garantijas; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Bezmaksas kafiju un saldējumu; Iespēju iegādāties saldējumu par darbiniekiem draudzīgām cenām; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes iela 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv  Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-27 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi NAMU PĀRVALDĪŠANAS SPECIĀLISTS Galvenie amata pienākumi: pārzināt un prast piemērot Latvijas Republikas normatīvos aktus namu pārvaldīšanas jomā organizēt dzīvojamo māju pārvaldīšanu, t.sk.: nodrošināt sadarbību ar pārvaldīšanā nodoto dzīvojamo māju padomēm organizēt un vadīt dzīvokļu īpašnieku kopsapulces vest ar dzīvojamo māju pārvaldīšanu saistīto lietvedību organizēt dzīvokļu īpašnieku pieņemto lēmumu izpildi veikt klientu apkalpošanu klientu informācijas centrā klātienē, telefoniski un e-vidē. Prasības kandidātiem: nekustamā īpašuma pārvaldīšanas, tiesību, būvniecības vai citā līdzīgā jomā darba pieredze dzīvojamo māju pārvaldīšanā tiks uzskatīta par priekšrocību 5. kvalifikācijas līmenis namu pārvaldīšanā tiks uzskatīts par priekšrocību valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī labas MS Office lietošanas prasmes un zināšanas lietvedībā labas komunikācijas un saskarsmes prasmes B kategorijas autovadītāja apliecība vēlme mācīties un profesionāli pilnveidoties. Piedāvājam: dinamisku darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē. stabilu atalgojumu no EUR 1350 (bruto) mēnesī atkarībā no pieredzes un prasmēm. veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem. nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem. labumu grozu atbilstoši koplīgumam. līdzmaksājumu sporta aktivitātēm. Pieteikties līdz 2026.gada 20.februārim, sūtot CV un motivācijas vēstuli elektroniski uz personals@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis papildus informācijai: 28329013 Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: Namu PĀRVALDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-02-20 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

Mūsu partneri