Valmieras Ziņas

Vidzemē brīvdienās ugunsdzēsējiem glābējiem 13 izsaukumi

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 12.marta plkst. 6.30 līdz 15.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 13 izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs izsaukumi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Sestdien plkst. 19.47 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Pededzes pagastu, kur dega pirts 15m2 platībā. Notikuma vietā strādāja pieci Alūksnes ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas divas autocisternas, kā arī Pededzes pašvaldības ugunsdzēsēju formējums. Plkst. 22.04 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Svētdienas rītā (plkst. 4.22) tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Sarkaņu pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas starpstāvu pārsegums 2m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies viens cilvēks, bet vēl otru evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. Plkst. 5.43 ugunsgrēks tika likvidēts. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

Visbiežākais iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga rīcība ar uguni – izmests nenodzēsts izsmēķis, bez uzraudzības atstāta svece, kartona vai plastmasas traukā iebērti un atstāti karsti pelni utt. Izglābties ugunsgrēkā palīdzēs dūmu detektors, kas savlaicīgi brīdinās par izveidojušos sadūmojumu! Uzstādiet savā mājoklī dūmu detektoru un izglābiet dzīvības!

Svētdien plkst. 13.24 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Salacgrīvas novada Liepupes pagastu, kur dega salmu ruļļi 6m2 platībā. Plkst. 14.38 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Limbažu novada Skultes pagastā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums un automašīna atradās grāvī uz jumta. Cietušie no transportlīdzekļa bija izkļuvuši pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji novietoja automašīnu uz riteņiem, kā arī atvienoja automašīnas akumulatoru.

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 110 izsaukumus – 33 uz ugunsgrēku dzēšanu, 51 uz glābšanas darbiem, bet 26 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gads Jums būs veiksmīgāks par 2025. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "Vidus un partneri" aicina darbā PĀRDEVĒJU Kocēnos. Darba vietas adrese: veikals Alejas ielā 7, Kocēnos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā. 🧑‍🍳 Darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole ✅ Mēs sagaidām: Pieredzi (vēlama) pārtikas tirdzniecībā;  Spēju strādāt organizēti un atbildīgi; Precizitāti un atbildības sajūtu 🎁 Piedāvājam: Darbu radošā un atbalstošā kolektīvā; Darba algu no 900 EUR (bruto- pirms nodokļu nomaksas)  Darba laika veids un režīms: maiņu darbs 1.nedēļa – pirmdien, otrdien, piektdien, sestdien, svētdien 2.nedēļa – trešdien, ceturtdien Darba laiks no plkst. 8.00-22.00. Sūti CV vai pieteikumu uz e-pastu viduspartneri@inbox.lv vai  zvani: +371 29168814 Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 7, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: viduspartneri@inbox.lv Izglītības līmenis: Vispārējā pamatizglītība

Mūsu partneri