Valmieras Ziņas

Valsts kontrole konstatē nepilnības arī Valmierā, taču min kā pozitīvo piemēru namu apsaimniekošanā

Lasīšanas laiks: 3 min

Jau informējām par Valsts kontroles revīzijas rezultātiem, kuros konstatēts, ka dzīvojamo ēku drošība Latvijā pasliktinās un to drošības kontrole nedarbojas pietiekami labi. Valmiera bija viena no vairākām pašvaldībām, kurās Valsts kontrole veica pārbaudes. Lai gan kopējie revīzijas secinājumi nav iepriecinoši, Valmiera Valsts kontroles revīzijas ziņojumā minēta kā pozitīvais piemērs, uzsver Valmieras pilsētas pašvaldība.

Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja:

“Lielā pieprasījuma radītais dzīvesvietu trūkums Valmierā, ko svarīgi risināt uzņēmējdarbības atbalstam un iedzīvotāju vajadzībām, Valmieras pilsētas pašvaldībai liek jo īpaši atbildīgi izturēties pret esošo dzīvojamo fondu, veicot regulāru tā tehniskā stāvokļa novērtēšanu un uzlabošanu, lai maksimāli pagarinātu namu ekspluatācijas laiku.

Latvijā daudzdzīvokļu namu dzīvojamais fonds noveco, jaunu namu būvniecības tempi, īpaši reģionos ir lēni. To ietekmē valsts politikas trūkums, finanšu atbalsta instrumentu nepieejamība, biznesa specifika, kas neļauj ātri atgūt investīcijas, zemā iedzīvotāju pirktspēja, īpaši reģionos. Iespējas, lai celtu tirgus situācijai atbilstošus īres namus, ir ļoti ierobežotas. Valmierā divu jaunu daudzdzīvokļu īres namu būvniecība ir attaisnojusies rīcība, taču šobrīd nav instrumentu, kas ļautu projektu turpināt un būvēt vēl jaunus īres namus, nodrošinot tirgus situācijai atbilstošu īres cenu, lai gan pieprasījums ir liels.

Valmiera ir viena no aktīvākajām pašvaldībām Latvijā, kur jau kopš 2004.gada notiek daudzdzīvokļu dzīvojamo namu energoefektivitātes pasākumu īstenošana, veicot ēku siltināšanu, bieži kopā ar ēkas iekšējo inženiertīklu atjaunošanu.

2020.gada sākumā Valmierā no 161 centrālajai siltumapgādes sistēmai pievienotajiem namiem pilnībā atjaunotas 87 mājas. Jāatzīmē, ka Valmieras pilsētas pašvaldība katru gadu budžetā paredz līdzekļus līdzfinansējuma nodrošināšanai daudzdzīvokļu dzīvojamo namu energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem.”

Valmieras pilsētas Būvvaldes būvinspektors Juris Mellēns norāda, ka Būvvalde,

saņemot daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku energoefektivitātes paaugstināšanas būvprojektus, var secināt, ka ēku apsaimniekotāji un īpašnieki atbildīgi izturas pret savu īpašumu. 

Kā savā ziņojumā norāda Valsts kontrole no apsekotajām pašvaldībām, vienīgi Valmierā ir izstrādāti nekustamā īpašuma pārvaldīšanas principi un kārtība. Atzinīgi novērtēts arī Valmieras pilsētas Būvvaldes darbs lēmumos uzdoto prasību neizpildes gadījumos ierosināt pieņemtā lēmuma piespiedu izpildi.  Atzinumā Valmiera minēta kā labais piemērs, kur ēku vizuālai apsekošanai tiek piesaistīts personāls ar atbilstošu izglītību ēku pārvaldīšanas jomā un darbinieki ar būvspeciālista izglītību, kā arī apsaimniekošanas plānu izstrāde atsevišķiem namīpašumiem. Tos Valmieras pilsētas pašvaldība turpinās veidot arī citiem īpašumiem.

Atbilstoši rekomendācijām Valmieras pilsētas Būvvalde palielinās risku novērtējumā balstītu pārbaužu īpatsvaru, kā arī tiks veiktas izmaiņas pašvaldības normatīvajos aktos.

Lielākais daudzdzīvokļu dzīvojamo namu apsaimniekotājs Valmierā ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”. Valdes priekšsēdētājs Ilmārs Skādulis informē, ka katram namam vismaz vienu reizi gadā tiek veikta vizuālā apskate, lai novērtētu ēkas stāvokli. Konstatējot kādas neatbilstības vai bojājumus, apsekošanas aktā tie tiek fiksēti, pēc tam tiek izstrādāts veicamo remontdarbu un kapitālo remontu plāns un tāme trīs gadu periodam. Savukārt pirms daudzdzīvokļu dzīvojamo namu siltināšanas, tiek veikta arī ēku tehniskā apsekošana, inženierizpēte un energoaudits, ko veic sertificēts speciālists. Pamatojoties uz šo izpēti un dzīvokļu īpašnieku iespējām, veicamajiem darbiem tiek izstrādāts ēkas būvprojekts, kas ir par pamatu būvdarbu iepirkumam un sekojošai to realizācijai pilnā vai daļējā apjomā.

Valsts kontroles revīzijas ziņojumā rakstīts, ka tikai Valmierā konstatēts, ka SIA “Valmieras Namsaimnieks” pārvaldībā esošajām izlasē iekļautajām 10 daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām vizuālās apskates aktos ir norādīts visu normatīvajā aktā noteikto elementu tehniskā stāvokļa novērtējums.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Vidzemes apgabaltiesas 97. iecirkņa zvērināta tiesu izpildītāja Ineta Kaktiņa aicina darbā biroja lietvedi uz noteiktu laiku Ja tev ir vēlme: organizēt tiesu izpildītāju lietvedību atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, tajā skaitā – nodrošināt tiesu izpildītāju korespondences pieņemšanas, reģistrēšanas un nosūtīšanas kārtību, ievest izpildu lietas, veikt lietā nepieciešamas informācijas pieprasījumus, veikt visus pasākumus lietas uzsākšanā un pabeigšanā, kārtot arhīvu; nodrošināt tiesu izpildītāja biroja organizatorisko darbību, tajā skaitā apmeklētāju pieņemšanu, ienākošo zvanu koordinēšanu, kompetences ietvaros sniegt mutiskas un rakstiskas atbildes; sniegt administratīva un organizatoriska rakstura uzziņas tiesu izpildītājai un citiem darbiniekiem. Prasības pretendentiem: valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; teicamas komunikācijas, plānošanas un sadarbības prasmes, prasme strādāt komandā un individuāli; precizitāte un augsta atbildības sajūta; augsta stresa noturība, prasme strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos, analītiska un loģiska domāšana; spēja strādāt ar lielu informācijas un darba apjomu; spēja patstāvīgi organizēt savu darbu, noteikt mērķus, ievērot termiņus, veicamos uzdevumus izpildīt prioritārā secībā; teicamas prasmes darbā ar MS Office programmām. Piedāvājam: atbildīgu un dinamisku darbu; pamatalgu pārbaudes laikā 1200 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; darbs no pirmdienas līdz piektdienai 8.00-17.00, darba vietu Linarda Laicena ielā 9-113, Valmierā. Pieteikties, lūdzu, sūtot CV un motivācijas vēstuli līdz 2026.gada 30.martam uz e-pastu: ineta.kaktina@lzti.lv. Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 9 - 113, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-30 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz e-pastu: ineta.kaktina@lzti.lv; 64250165

Nāc mācīties par AUTOBUSA VADĪTĀJU un  nodrošini sev stabilu darbu! Aicina komandai pievienoties B vai C, C1 transportlīdzekļu vadītājus ar iespēju iegūt  D kategorijas vadītāja kvalifikāciju. APMĀCĪBU SĀKUMS: apmācību grupa no B uz D: š.g. 24. martā; apmācību grupa no C, C1 uz D: š.g. 13. martā. PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vismaz 24 gadi vidējā vai profesionālā izglītība B, C vai C1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība vēlama pieredze, vadot B, C vai C1 kategorijas transportlīdzekli labas saskarsmes un komunikācijas prasmes APMĀCĪBU PROCESS UN FINANSIĀLĀ ATBALSTA APMĒRS: Mācoties no C uz D kategoriju: uzsākot sadarbību, tiks slēgts apmācību līgums; finansiālais  atbalsts: uzņēmums sedz 100% mācību maksu (~ EUR 1100), no kuras EUR 600 mums atmaksāsi viena gada laikā pēc tam, kad sāksi strādāt uzņēmumā; apmācību izmaksu pilnīgai dzēšanai, uzņēmumā nepārtraukti jānostrādā vismaz 2 gadi. Mācoties no B uz D kategoriju: uzsākot sadarbību, tiks slēgts apmācību līgums; jāveic pirmā iemaksa EUR 100; finansiālais  atbalsts: uzņēmums sedz atlikušo mācību maksu (~ EUR 2000), no kuras EUR 1200 mums atmaksāsi divu gadu laikā pēc tam, kad sāksi strādāt uzņēmumā; apmācību izmaksu pilnīgai dzēšanai, uzņēmumā nepārtraukti jānostrādā vismaz 2 kalendārie gadi. DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku; kvalitatīva pasažieru apkalpošana; darbs ar kases aparātu; biļešu pārdošana pasažieriem. UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā; darbavietu Valmierā, Smiltenē, Valkā vai Rūjienā; darba samaksu mēnesī no 1700 līdz 2200 EUR (pirms nodokļu nomaksas); daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu; iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā; veselības apdrošināšanas polisi pēc viena nostrādāta gada; pilnas sociālās garantijas; apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas; profesionālu darba vidi. CV iesniegt: sūtot elektroniski info@vtu-valmiera.lv vai personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst. 09.00 līdz 16.00. INFORMĀCIJAI: T. 29231565 Ar pretendentiem, kurus aicināsim uz tikšanos, lai pārrunātu sadarbības iespējas, sazināsimies personīgi! Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-24 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei lūdzu sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv vai iesniegt personīgi

Mūsu partneri