Valmieras Ziņas

Valsts kontrole konstatē nepilnības arī Valmierā, taču min kā pozitīvo piemēru namu apsaimniekošanā

Jau informējām par Valsts kontroles revīzijas rezultātiem, kuros konstatēts, ka dzīvojamo ēku drošība Latvijā pasliktinās un to drošības kontrole nedarbojas pietiekami labi. Valmiera bija viena no vairākām pašvaldībām, kurās Valsts kontrole veica pārbaudes. Lai gan kopējie revīzijas secinājumi nav iepriecinoši, Valmiera Valsts kontroles revīzijas ziņojumā minēta kā pozitīvais piemērs, uzsver Valmieras pilsētas pašvaldība.

Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja:

“Lielā pieprasījuma radītais dzīvesvietu trūkums Valmierā, ko svarīgi risināt uzņēmējdarbības atbalstam un iedzīvotāju vajadzībām, Valmieras pilsētas pašvaldībai liek jo īpaši atbildīgi izturēties pret esošo dzīvojamo fondu, veicot regulāru tā tehniskā stāvokļa novērtēšanu un uzlabošanu, lai maksimāli pagarinātu namu ekspluatācijas laiku.

Latvijā daudzdzīvokļu namu dzīvojamais fonds noveco, jaunu namu būvniecības tempi, īpaši reģionos ir lēni. To ietekmē valsts politikas trūkums, finanšu atbalsta instrumentu nepieejamība, biznesa specifika, kas neļauj ātri atgūt investīcijas, zemā iedzīvotāju pirktspēja, īpaši reģionos. Iespējas, lai celtu tirgus situācijai atbilstošus īres namus, ir ļoti ierobežotas. Valmierā divu jaunu daudzdzīvokļu īres namu būvniecība ir attaisnojusies rīcība, taču šobrīd nav instrumentu, kas ļautu projektu turpināt un būvēt vēl jaunus īres namus, nodrošinot tirgus situācijai atbilstošu īres cenu, lai gan pieprasījums ir liels.

Valmiera ir viena no aktīvākajām pašvaldībām Latvijā, kur jau kopš 2004.gada notiek daudzdzīvokļu dzīvojamo namu energoefektivitātes pasākumu īstenošana, veicot ēku siltināšanu, bieži kopā ar ēkas iekšējo inženiertīklu atjaunošanu.

2020.gada sākumā Valmierā no 161 centrālajai siltumapgādes sistēmai pievienotajiem namiem pilnībā atjaunotas 87 mājas. Jāatzīmē, ka Valmieras pilsētas pašvaldība katru gadu budžetā paredz līdzekļus līdzfinansējuma nodrošināšanai daudzdzīvokļu dzīvojamo namu energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem.”

Valmieras pilsētas Būvvaldes būvinspektors Juris Mellēns norāda, ka Būvvalde,

saņemot daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku energoefektivitātes paaugstināšanas būvprojektus, var secināt, ka ēku apsaimniekotāji un īpašnieki atbildīgi izturas pret savu īpašumu. 

Kā savā ziņojumā norāda Valsts kontrole no apsekotajām pašvaldībām, vienīgi Valmierā ir izstrādāti nekustamā īpašuma pārvaldīšanas principi un kārtība. Atzinīgi novērtēts arī Valmieras pilsētas Būvvaldes darbs lēmumos uzdoto prasību neizpildes gadījumos ierosināt pieņemtā lēmuma piespiedu izpildi.  Atzinumā Valmiera minēta kā labais piemērs, kur ēku vizuālai apsekošanai tiek piesaistīts personāls ar atbilstošu izglītību ēku pārvaldīšanas jomā un darbinieki ar būvspeciālista izglītību, kā arī apsaimniekošanas plānu izstrāde atsevišķiem namīpašumiem. Tos Valmieras pilsētas pašvaldība turpinās veidot arī citiem īpašumiem.

Atbilstoši rekomendācijām Valmieras pilsētas Būvvalde palielinās risku novērtējumā balstītu pārbaužu īpatsvaru, kā arī tiks veiktas izmaiņas pašvaldības normatīvajos aktos.

Lielākais daudzdzīvokļu dzīvojamo namu apsaimniekotājs Valmierā ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”. Valdes priekšsēdētājs Ilmārs Skādulis informē, ka katram namam vismaz vienu reizi gadā tiek veikta vizuālā apskate, lai novērtētu ēkas stāvokli. Konstatējot kādas neatbilstības vai bojājumus, apsekošanas aktā tie tiek fiksēti, pēc tam tiek izstrādāts veicamo remontdarbu un kapitālo remontu plāns un tāme trīs gadu periodam. Savukārt pirms daudzdzīvokļu dzīvojamo namu siltināšanas, tiek veikta arī ēku tehniskā apsekošana, inženierizpēte un energoaudits, ko veic sertificēts speciālists. Pamatojoties uz šo izpēti un dzīvokļu īpašnieku iespējām, veicamajiem darbiem tiek izstrādāts ēkas būvprojekts, kas ir par pamatu būvdarbu iepirkumam un sekojošai to realizācijai pilnā vai daļējā apjomā.

Valsts kontroles revīzijas ziņojumā rakstīts, ka tikai Valmierā konstatēts, ka SIA “Valmieras Namsaimnieks” pārvaldībā esošajām izlasē iekļautajām 10 daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām vizuālās apskates aktos ir norādīts visu normatīvajā aktā noteikto elementu tehniskā stāvokļa novērtējums.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA VTU Valmiera aicina darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku darbs ar kases aparātu biļešu pārdošana pasažieriem pasažieru apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā izglītība D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība ar ierakstu par profesionālajām zināšanām (95.kods) labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · darba samaksu 800 – 1100 EUR (bruto) · sociālās garantijas · dinamisku un profesionālu darba vidi · profesionālu apmācību un karjeras izaugsmes iespējas CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · sūtot pa pastu uz adresi: „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220 · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 · Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-10-23 Kontaktpersona: CV ar norādi „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri