Valmieras Ziņas

Valmieras novadā durvis apmeklētājiem vēra 24 mājas kafejnīcas

Lasīšanas laiks: 3 min

No jūlija līdz pat septembra vidum vairāk nekā 400 Latvijas saimnieces un saimnieki brīvdienās aicina viesos, lai padalītos ar senu ģimenes recepti, ļautu pamieloties ar turpat dobē audzētiem labumiem un pamēģināt neierastus garšu savienojumus. Tāpat tā ir iespēja iepazīt nezināmas novada vietas, dabas krāšņumu un mieru un, galvenais – cilvēkus, kuri ir gatavi atvērt savas sētas un būt kopā. Aizvadītajā nedēļas nogalē garšu un vietējā tūrisma interesentus priecēja 24 mājas kafejnīcās Valmieras novadā.

”Falafels un filmas” viesiem bija iespēja izgaršot īstenus veģetāro ēdienu meistarstiķus, kas palutināja ne tikai veģetāriešu garšas kārpiņas.  Mājas kafejnīcas Ipomeja” saimniece skaistajā ābeļdārzā saviem viesiem piedāvāja nobaudīt ne tikai dažādus batāšu ēdienus, bet arī doties ekskursijā pa pašas loloto batāšu lauku. Kamēr viesi mielojās ar gardajām maltītēm un veldzēja slāpes ar avota ūdeni vai mājas sulām, kafejnīcas saimnieks viesus priecēja ar dzīvo mūziku. 

Mājas kafejnīca “SAVIEŠI PRIEDĪTĒS

Ina Miķelsone, VPDK “Savieši” dejotāja: ”Liels nogurums, bet milzīgs gandarījums pēc dalības mājas kafejnīcu dienās 2022! Jau pagājušajā gadā ar ģimeni un kaimiņiem savās mājās uzņēmām mājas kafejnīcu dienu apmeklētājus, šogad ļoti vēlējos piedot šim pasākumam papildus vērtību. Radās ideja mājas kafejnīcu organizēt kā deju kolektīvam, piedāvājot viesiem apgūt arī latvju dančus. Kad par šo ieminējos kolektīva dalībniekiem, sākumā bija daudz jautājumu, bet tad mēs pārgājām pie darbiem – sākām domāt par norises vietu, plānot ēdienkarti, vietas iekārtojumu, aktivitātes. Tā tapa “Festivāls “Savieši Priedītēs”” –  Kocēnu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīva “Savieši” izlolots un nu jau īstenots sapnis par svētku radīšanu sev un citiem. Esam piedzīvojuši divas brīnišķīgas, pozitīvām emocijām piesātinātas dienas. Tās mūs uzlādējušas turpmākajiem darbiem, likušas noticēt, ka kopā ar savējiem mēs varam paveikt daudzas lietas, tāpat iespēja piedalīties mājas kafejnīcu dienā ļaus mums īstenot kādu sen lolotu ieceri. Sirsnīgā pateicībā visiem cilvēkiem, kas tur rūpi par šo pasākumu gan Lauku ceļotājā, gan Valmieras tūrisma informācijas centrā.”

Vairāk informācijas par mājas kafejnīcu – https://majaskafejnicas.lv/galamerki/valmieras-novads-ziemelvidzemes-sirds/saviesi-priedites/ 

Mājas kafejnīca “PIKNIKS VĪGANTĒS

Ieva Brasle: “Piedalīšanās mājas kafejnīcu dienās ir veids, kā gūt prieku, piepildījumu un gandarījumu par brīnišķīgu kopā pavadītu laiku ģimenes un draugu lokā. Un ir neaprakstāms prieks par jauniegūtajiem draugiem un paziņām, iedvesmojošiem pieredzes stāstiem, jauniem sapņiem un aizraujošajām  idejām. Rosīgā kopā būšana vēlreiz un vēlreiz atgādina, cik mums ir fantastiska, burvīga, radoša, spēkpilna ģimene un draugi. Darot kopā – spēks!”

Vairāk informācijas par mājas kafejnīcu – https://majaskafejnicas.lv/galamerki/valmieras-novads-ziemelvidzemes-sirds/pikniks-vigantes/ 

Par “Mājas kafejnīcu dienām 2022”:

“Mājas kafejnīcu dienas 2022” ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” organizēta akcija ar mērķi popularizēt Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumu. “Mājas kafejnīcu dienās” par improvizētu restorānu kļūst idilliska lauku sēta vai neierasta urbāna vide nekurienes vidū, mazākas un lielākas saimniecības, kā arī tūrisma objekti. Papildinot gastronomisko piedāvājumu, noritēs arī plaša kultūras programma – būs iespējams gan iegādāties rokdarbus, gan arī mācīties tos veidot, ļauties spēlēm, izbaudīt koncertus vai mesties dančos, vērot īpaši sarūpētus priekšnesumus un aktivitātes. 

“Mājas kafejnīcu dienas” Latvijā tiek rīkotas jau no 2019. gada. Pagājušā gadā apmeklētājiem kopumā bija pieejamas 448 mājas kafejnīcas vairāk nekā 30 Latvijas reģionos. Kafejnīcu apmeklētāji, ne vien baudot dažādās reģionu virtuves, bet arīdzan piedāvātās aktivitātes vai tūrisma objektus un piedzīvojumus apkaimēs, izzina un iepazīst Latviju. 

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VSIA “Valmieras drāmas teātris” aicina darbā AUDIO IEKĀRTU OPERATORU Galvenie pienākumi: veikt izrāžu un mēģinājumu apskaņošanu gan stacionārā, gan izbraukumos uzstādīt un noņemt skaņu aparatūru Prasības: vidējā vispārējā vai profesionālā izglītība vēlama pieredze darbā ar skaņu iekārtām precizitāte un augsta atbildības sajūta spēja strādāt komandā prasme plānot spēja pielāgoties elastīgam darba laikam Mēs piedāvājam: pilnas slodzes darbu sociālās garantijas apmācību darba vietā dinamisku, interesantu darbu radošā vidē draudzīgu kolektīvu atalgojums no 1000.- līdz 1150.- eiro mēnesī (bruto) Pieteikumu un CV sūtīt līdz 13.februārim uz e-pastu: vdt@vdt.lv ar norādi “Audio iekārtu operatora vakancei”. Lūdzam ievērot, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrajai atlases kārtai (darba intervijai). Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu pretendentu atlasi. Personas datu apstrādes pārzinis ir VSIA “Valmieras drāmas teātris”. Pēc konkursa noslēgšanās, Jūsu personas dati tiks dzēsti vai iznīcināti. Profesija: AUDIO IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Kultūra / Māksla Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-13 Kontaktpersona: CV un motivāc. vēstuli sūtīt uz e-pastu vdt@vdt.lv vai nodādāt personīgi teātrī. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri