Valmieras Ziņas

Valmieras Kultūras centrā būs apskatāma fotoizstāde “Sajūti Valmieru”

Lasīšanas laiks: 2 min

No 26.jūlija līdz 29.augustam Valmieras Kultūras centrā būs apskatāma Valmieras fotomākslinieku izstāde “Sajūti Valmieru”. Izstādē būs redzamas četru fotogrāfu – Armanda Miķelsona, Edgara Vaivada, Oskara Tapinska un Edmunda Mitenieka – fotomirkļos iemūžinātas sajūtas par Valmieru, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Tarbuna.

Izstādē varēs apskatīt Armanda Miķelsona aerofoto, kur Valmiera redzama no putna lidojuma. “Tā kā manas fotogrāfijas veiktas no putnu lidojuma skata, es varu teikt tā: Valmieru sajūtu caur putnu spārnu vibrācijām, caur viņu dziesmām un treļļiem, caur putnu navigācijas interpretāciju cilvēka prāta uztveres gammā!” saka Armands Miķelsons.

Edmunds Mitenieks fotogrāfijās iemūžinājis Dzirnavu ezeriņu nakts noskaņās, tiltu pār Gauju un citas zīmīgas Valmieras vietas un apskates objektus. Edmunds Mitenieks: “Pienāk reiz dzīvē brīži, kad mainās visa tava iepriekšējā dzīve, mainās prioritātes un vērtību skala. Ar mani tas notika pirms sešiem gadiem, kad pēc tuva cilvēka zaudēšanas man atvērās acis. Es pasauli ieraudzīju citām acīm, un tad es to sāku iemūžināt, lai varētu arī citiem parādīt. Tik daudzi cilvēki ikdienas steigā neredz, kas notiek viņiem apkārt. Ir arī daudzi cilvēki, kam dažādu iemeslu dēļ nav iespējas klātienē baudīt dabas skaistumu. Ar prieku baudu dabas dažādību un ar prieku dalos arī ar citiem. Ar Valmieru iepazinos pirms gada, no sākuma tā šķita sveša un negribēja mani pieņemt. Līdz kādā rītā, iedams gar Gauju, sapratu, ka kaut kas ir mainījies un es nespēju noticēt savām acīm. Putni dziedāja, dzīvnieki rosījās, pār Gauju vēlās miglas vāli. Un tas viss Valmierā! Pilsētā, kur vienuviet sadzīvo cilvēks ar savu radīto infrastruktūru un Gauja ar savu neskartās dabas daudzveidību.”

Oskara Tapinska fotogrāfijās redzama Valmieras Sv. Sīmaņa baznīca, Gaujas krasti un tilts pār Gauju. Viņš saka: “Valmieru sajūtu caur foto objektīvu un katru reizi, paskatoties uz fotogrāfiju, to sajūtu, redzu savādāk. Līdz ar to varu teikt, ka Valmiera ir nemitīgā kustībā!”

Izstādē eksponētajās Edgara Vaivada fotografētajos fotomirkļos varēsiet ieraudzīt svētku salūtu, apskatīt Zilā bastiona apkārtni naksnīgās noskaņās, kā arī citus Valmieras skatus. Edgars Vaivads: “Fotografēšana ir mana aizraušanās un mans darbs, kas ļauj iemūžināt mirkli laikā un caur foto aci atklāt ierasto jaunā gaismā. Valmieru es sajūtu caur tās daudzveidību un kontrastiem. Man tā ir pilsēta ne tikai ar gleznaino Gauju un vēsturisko Sīmaņa baznīcu, bet arī ar rūpnīcu ēkām, dzelzceļu un valsts karogu Valmieras televīzijas tornī, manām atmiņām un pilsētas nākotnes iespējām.”.

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

reģ.Nr.LV90001342592 izsludina konkursu uz vakantajiem amatiem Vidzemes Augstskolas Zinātniskajā institūtā: vadošais pētnieks - 1 vieta; zinātnes nozare Plašsaziņas līdzekļi un komunikācija, apakšnozare Komunikācijas teorija Uz vadošā pētnieka amatu var pretendēt persona ar doktora grādu, kurai ir pētījumu profilam atbilstošas zinātniskās publikācijas un/vai patenti, kura spēj patstāvīgi veikt zinātniskos pētījumus, veidot zinātnisko projektu pieteikumus, vadīt citu zinātnieku pētniecisko darbu un kuram zinātniskā un akadēmiskā darba stāžs kopumā nav mazāks par pieciem gadiem. Pretendentu zinātnisko kvalifikāciju izvērtē institūta zinātniskā padome atbilstoši “Nolikums par vēlēšanām akadēmiskajos amatos Vidzemes Augstskolā” (https://va.lv/dokumenti). Pretendentiem uz vakantajiem amatiem līdz 2025.gada 19.decembrim (ieskaitot) jāiesniedz institūta zinātniskajai padomei adresēts iesniegums-motivācijas vēstule par dalību konkursā, norādot, uz kādu amatu un kādā zinātņu nozarē/apakšnozarē kandidāts pretendē, izglītību un zinātnisko grādu apliecinošu dokumentu kopijas, publicēto zinātnisko darbu saraksts, CV ar iekļautu informāciju par angļu valodas zināšanu līmeni. Pieteikumu sūtīt Vidzemes Augstskolas juristei-personāla speciālistei: kabinets Nr.222, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4202 vai pa e-pastu agrita.somase@va.lv ar norādi „Konkurss uz zinātnisko amatu”; tālr.: 26442256. Samaksa vadošajam pētniekam: 17,54-52,62 EUR/h,atbilstoši konkrētajam veiktajam darbam. Profesija: VADOŠAIS PĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 10, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-12-19 Kontaktpersona: CV,mot.vēst.,lūdzam sūtīt uz e-pastu: agrita.somase@va.lv

reģ.Nr.LV90001342592 izsludina konkursu uz vakantajiem amatiem Vidzemes Augstskolas Zinātniskajā institūtā: vadošais pētnieks - 1 vieta; zinātnes nozare Elektrotehnika, elektronika, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, apakšnozare Sistēmu analīze, modelēšana un projektēšana. Uz vadošā pētnieka amatu var pretendēt persona ar doktora grādu, kurai ir pētījumu profilam atbilstošas zinātniskās publikācijas un/vai patenti, kura spēj patstāvīgi veikt zinātniskos pētījumus, veidot zinātnisko projektu pieteikumus, vadīt citu zinātnieku pētniecisko darbu un kuram zinātniskā un akadēmiskā darba stāžs kopumā nav mazāks par pieciem gadiem. Pretendentu zinātnisko kvalifikāciju izvērtē institūta zinātniskā padome atbilstoši “Nolikums par vēlēšanām akadēmiskajos amatos Vidzemes Augstskolā” (https://va.lv/dokumenti). Pretendentiem uz vakantajiem amatiem līdz 2025.gada 19.decembrim (ieskaitot) jāiesniedz institūta zinātniskajai padomei adresēts iesniegums-motivācijas vēstule par dalību konkursā, norādot, uz kādu amatu un kādā zinātņu nozarē/apakšnozarē kandidāts pretendē, izglītību un zinātnisko grādu apliecinošu dokumentu kopijas, publicēto zinātnisko darbu saraksts, CV ar iekļautu informāciju par angļu valodas zināšanu līmeni. Pieteikumu sūtīt Vidzemes Augstskolas juristei-personāla speciālistei: kabinets Nr.222, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4202 vai pa e-pastu agrita.somase@va.lv ar norādi „Konkurss uz zinātnisko amatu”; tālr.: 26442256. Samaksa vadošajam pētniekam: 17,54-52,62 EUR/h,atbilstoši konkrētajam veiktajam darbam. Profesija: VADOŠAIS PĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 10, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-12-19 Kontaktpersona: CV,mot.vēst.,lūdzam sūtīt uz e-pastu: agrita.somase@va.lv

Viens no vadošajiem metālapstrādes uzņēmumiem Latvijā  aicina komandā  REMONTATSLĒDZNIEKU! GALVENIE DARBA UZDEVUMI: veikt gāzes balonu pārbaudes atbilstoši prasībām un instrukcijām ievērot un izpildīt tehnoloģisko procesu un iekārtu pareizu, drošu ekspluatāciju SAGAIDĀM KANDIDĀTU AR: vidējo, vidējo profesionālo vai arodizglītību, vēlams tehniskajā specialitātē fiziskam darbam atbilstošu veselības stāvokli pieredze darbā ar ražošanas iekārtām tiks uzskatīta par priekšrocību PIEDĀVĀJAM: stabilu darbu uz attīstību orientētā ražošanas uzņēmumā darba rezultātam, prasmēm un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no EUR 1500 bruto apmācības un atbalstu, uzsākot darbu veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu. Dažādus papildu labumus un bonusus sakārtotu darba vidi, darba apģērbu un nepieciešamo aprīkojumu atbalstu transporta izdevumu segšanā palīdzību dzīvesvietas atrašanai darba laiku 6.00-14.30 / 14.30-23.00. Bez nakts darba un vienmēr brīvām svētdienām un svētku dienām PIETEIKUMU SŪTĪT UZ E-PASTU: darbs@valpro.lv 64207235 | www.valpro.lv Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA VALPRO (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. Profesija: REMONTATSLĒDZNIEKS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 12A, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-12-20 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235, 29413500; Adrese: L.Laicena iela 2, Valmiera.

Mūsu partneri