Valmieras Ziņas

Šovasar pilsētas augu dobes papildinās vairāki krāšņi augi

Šī gada sezonā Valmierā daudzgadīgo augu dobes tiks papildinātas ar vairākiem jauniem augiem, tostarp kolokāzijām, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Melece.

No viengadīgajām puķēm pirmās Valmieras pilsētas puķu dobēs pie pašvaldības domes ēkas un Veselības centra “Bastions” liepu lapu formas dekoratīvajā dzīvžogā tika iestādītas atraitnītes. Šajās vietās atraitnītes ir pilsētas karoga krāsās – rudzupuķu zilajā un rudens zeltainajā krāsā, bet Diakonāta ielā ziedi ir visās varavīksnes krāsās. Noziedot atraitnītēm, Diakonāta ielas dobes rotās divējādu krāsu samtenes, sarkanas begonijas un iresīnes, bet vēsturiskā rātslaukuma dobes visu vasaru greznos dzelteno toņu brūnactiņas, iresīnes, krustaines un alises.

Pēc K.Meleces teiktā, no daudzgadīgajiem augiem Dzirnavu ezeriņa krastā pie bērnu rotaļu laukuma šogad plānots iestādīt divas kalnu kļavas ar purpura krāsas lapām. Tāpat ar dažādu ziedu krāsu un veidu pelargonijām, begonijām un samtenēm tiks aizpildītas daudzgadīgo augu dobes. Pie Dzirnavu ezeriņa tiek izmantoti arī dekoratīvie trauki ar batātu ipomejām, petūnijām, sarzāli un kolokāzijām.

Lai iegūtu krāsainu akcentu visus gadalaikos, Stacijas ielas skvērā tiks iestādītas trīs kļavas un jauna egle, bet skvēra apbūves malā, ozolu paēnā tiks iestādīti kazbārži. Pa vidu tulpju sīpoliem vasarā skvērā ziedēs iresīnes un eklona kaulsēkles.

Nelielajā Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas skatu laukuma dobē šovasar krustaiņu sudrabainajā fonā ziedēs izturīgās un ilgi ziedošās samtenes. Tās tiks izmantotas arī vairākos Valmieras ielu krustojumu rotācijas apļos, bet pilsētas centra apļa vidū tiks stādītas kannas un kolokāzijas. Savukārt rotācijas apļos, kur pavasara mēnešos ziedēs tulpes, vasarā iedzīvotājus priecēs rozā pelargoniju ziedi, alises un ilgi ziedošās zeltainas stāvās samtenes. Braukšanas joslu nodalošo barjeru puķu kastēs ziedēs batātu ipomejas, petūnijas un vītolu skaevolas.

Puķu dobe pie Valmieras Dzimtsarakstu nodaļas tiks veidota ar fizokarpiem, daudzgadīgajām petūnijām, batātu ipomejām un kolokāzijām, savukārt Valmieras muzeja dobēs batātu ipomejas un kolokāzijas papildinās samtenes, pelargonijas un petūnijas.

Pēc K.Meleces teiktā, puķu dobēs pilsētas centra skvērā starp tirdzniecības centru “Valleta” un Valmieras Kultūras centru pavasarī, kamēr modīsies rozes, ziedēs krāsainas lielziedu atraitnītes, vasarā – starp mataino sarzāli samtenes, iresīnes, kamolbegonijas un alises. Pilsētas centra akcents būs lielais ziedu statīvs ar zaļajām batātu ipomejām un petūnijām rozā un baltā krāsā.

Cēsu ielas nogāze pie Gaujas tilta tiks apstādīta ar kazaku kadiķiem, bet pie Plostnieku ielas kāpnēm tiks iestādītas trīs kļavas, kuru lapas rudenī krāsosies oranžā, sarkanā un dzeltenā krāsā.

Pašvaldības pārstāve arī norādīja, – kā ik gadu, uzraksts “Valmiera” Gaujas labajā krastā arī šovasar būs veidots no dzeltenām un oranžām samtenēm.

Pēc K.Meleces teiktā, atbilstoši iepirkuma rezultātiem daudzgadīgie stādi tiks iegādāti zemnieku saimniecībā “Ķikši”, savukārt viengadīgās puķes SIA “Aiva X”. Stādīšanas un stādījumu kopšanas darbus veiks SIA “Valmieras Namsaimnieks”.

Jau ziņojām, ka jau patlaban Valmieras zaļajās zonās manāmi ienāk krāsas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri