Valmieras Ziņas

Šovasar pilsētas augu dobes papildinās vairāki krāšņi augi

Šī gada sezonā Valmierā daudzgadīgo augu dobes tiks papildinātas ar vairākiem jauniem augiem, tostarp kolokāzijām, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Melece.

No viengadīgajām puķēm pirmās Valmieras pilsētas puķu dobēs pie pašvaldības domes ēkas un Veselības centra “Bastions” liepu lapu formas dekoratīvajā dzīvžogā tika iestādītas atraitnītes. Šajās vietās atraitnītes ir pilsētas karoga krāsās – rudzupuķu zilajā un rudens zeltainajā krāsā, bet Diakonāta ielā ziedi ir visās varavīksnes krāsās. Noziedot atraitnītēm, Diakonāta ielas dobes rotās divējādu krāsu samtenes, sarkanas begonijas un iresīnes, bet vēsturiskā rātslaukuma dobes visu vasaru greznos dzelteno toņu brūnactiņas, iresīnes, krustaines un alises.

Pēc K.Meleces teiktā, no daudzgadīgajiem augiem Dzirnavu ezeriņa krastā pie bērnu rotaļu laukuma šogad plānots iestādīt divas kalnu kļavas ar purpura krāsas lapām. Tāpat ar dažādu ziedu krāsu un veidu pelargonijām, begonijām un samtenēm tiks aizpildītas daudzgadīgo augu dobes. Pie Dzirnavu ezeriņa tiek izmantoti arī dekoratīvie trauki ar batātu ipomejām, petūnijām, sarzāli un kolokāzijām.

Lai iegūtu krāsainu akcentu visus gadalaikos, Stacijas ielas skvērā tiks iestādītas trīs kļavas un jauna egle, bet skvēra apbūves malā, ozolu paēnā tiks iestādīti kazbārži. Pa vidu tulpju sīpoliem vasarā skvērā ziedēs iresīnes un eklona kaulsēkles.

Nelielajā Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas skatu laukuma dobē šovasar krustaiņu sudrabainajā fonā ziedēs izturīgās un ilgi ziedošās samtenes. Tās tiks izmantotas arī vairākos Valmieras ielu krustojumu rotācijas apļos, bet pilsētas centra apļa vidū tiks stādītas kannas un kolokāzijas. Savukārt rotācijas apļos, kur pavasara mēnešos ziedēs tulpes, vasarā iedzīvotājus priecēs rozā pelargoniju ziedi, alises un ilgi ziedošās zeltainas stāvās samtenes. Braukšanas joslu nodalošo barjeru puķu kastēs ziedēs batātu ipomejas, petūnijas un vītolu skaevolas.

Puķu dobe pie Valmieras Dzimtsarakstu nodaļas tiks veidota ar fizokarpiem, daudzgadīgajām petūnijām, batātu ipomejām un kolokāzijām, savukārt Valmieras muzeja dobēs batātu ipomejas un kolokāzijas papildinās samtenes, pelargonijas un petūnijas.

Pēc K.Meleces teiktā, puķu dobēs pilsētas centra skvērā starp tirdzniecības centru “Valleta” un Valmieras Kultūras centru pavasarī, kamēr modīsies rozes, ziedēs krāsainas lielziedu atraitnītes, vasarā – starp mataino sarzāli samtenes, iresīnes, kamolbegonijas un alises. Pilsētas centra akcents būs lielais ziedu statīvs ar zaļajām batātu ipomejām un petūnijām rozā un baltā krāsā.

Cēsu ielas nogāze pie Gaujas tilta tiks apstādīta ar kazaku kadiķiem, bet pie Plostnieku ielas kāpnēm tiks iestādītas trīs kļavas, kuru lapas rudenī krāsosies oranžā, sarkanā un dzeltenā krāsā.

Pašvaldības pārstāve arī norādīja, – kā ik gadu, uzraksts “Valmiera” Gaujas labajā krastā arī šovasar būs veidots no dzeltenām un oranžām samtenēm.

Pēc K.Meleces teiktā, atbilstoši iepirkuma rezultātiem daudzgadīgie stādi tiks iegādāti zemnieku saimniecībā “Ķikši”, savukārt viengadīgās puķes SIA “Aiva X”. Stādīšanas un stādījumu kopšanas darbus veiks SIA “Valmieras Namsaimnieks”.

Jau ziņojām, ka jau patlaban Valmieras zaļajās zonās manāmi ienāk krāsas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievadapmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāta viesnīca un transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Nodrošināt laipnu un profesionālu klientu apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Nodrošināt vizuāli labu preču izkārtojumu tirdzniecības zālē Pārbaudīt preču aprakstu un derīguma termiņu atbilstību uz precēm Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus (kases sektorā strādājošajiem) Atalgojums: 3.10 EUR/h – 3.50 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.20 EUR/h – 7.00 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu Piesakies, sūtot savu CV ar norādi "Pārdevējs_Valmiera, Fabrikas 2" uz e-pastu personals@rimibaltic.com vai zvanot uz 80007464. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Fabrikas iela 2, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-01-10 Kontaktpersona: personals@rimibaltic.com, 80007464

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija aicina darbā ANGĻU VALODAS SKOLOTĀJU (profesijas kods 233001, līdz 1,1 slodzei (drīkst pieteikties arī mazākai slodzei), darba vietas adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) uz nenoteiktu laiku. Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir motivācija: īstenot pamatizglītības un vidējās izglītības standartu svešvalodās; mācīties un praksē īstenot pilnveidoto mācību saturu un pieeju; individuālam darbam ar skolēniem ar augstiem mācību sasniegumiem; diferencētam darbam klasē; un ja Tev ir: atbilstoša profesionālā kvalifikācija; valsts valodas prasme augstākajā līmenī; augsta saskarsmes kultūra un prasme strādāt komandā; prasme sadarboties ar kolēģiem, skolēniem un viņu vecākiem; mēs piedāvājam: pilnu darba laiku (līdz 27 kontaktstundām nedēļā) atalgojumu no 900 līdz 908 euro mēnesī par 1 slodzi (21 kontaktstundu nedēļā) pirms nodokļu nomaksas; papildus valsts ģimnāzijas piemaksu; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas; darbu profesionālā un radošā kolektīvā; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumentu kopijas gaidīsim līdz 2019.gada 27.decembrim personīgi (adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) vai e-pastā vpvg@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64235793, 29502385. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf . Profesija: PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Zvaigžņu iela 4, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV, piet.vēst.un izgl.dok.kopijas iesniegt pers. vai sūtīt uz vpvg@valmiera.edu.lv; t. 29502385.

Mūsu partneri