Valmieras Ziņas

ReTV: Ģimenes ārsti norāda uz papildu slodzi Covid-19 testu dēļ

Valsts apmaksātus Covid-19 testus tagad var veikt tikai ar ģimenes ārsta norīkojumu. Tāds lēmums iepriekš pieņemts, lai atslogotu Covid-19 testēšanas punktus un risinātu garo rindu problēmu, lai testēšanās būtu pieejama tiem, kuriem tas ir primāri nepieciešams. Tikmēr ģimenes ārsti atzīst, ka slodze ir pārāk liela un tādā režīmā ilgstoši strādāt nevar.

Dace Vorslava, ģimenes ārste Valmierā: “No rīta ir ārkārtīgi daudz zvanu. Nu pat ir tā, ka mēs vairs nesaprotam, kurā brīdī viņus visus apstrādāt, jo uz katru zvanu ir jāievāc anamnēzi, uz katru zvanu ir jātaisa ieraksts kartiņā.”

Ģimenes ārste Dace Vorslava vēl piebilst – pacienti zvana arī ārpus darba laika. Tāpat arī ģimenes ārsta norīkojums nepieciešams tiem cilvēkiem, kuri testam jau pieteikušies pirms šīs kārtības.  

Māris Nātra, ģimenes ārsts Valkā: “Mani gan uztrauc ne tik daudz tas, kā es vai mani kolēģi tiks galā, jo mēs tiksim galā, bet es baidos par citu lietu, paliks daudz netestētu cilvēku. Nevajadzēja atteikt visiem pārējiem, jo tagad visiem pārējiem, tiem, kas vēlas testēties, tiek atteikts. Un šī samaska par testu nemaz nav tik maza, ap 50 eiro. Vai tā mēs nepalaidīsim garām daudzus bezsimtoma pacientus, kas tajā pašā laikā ir infekcijas pārnēsātājs, izplatītāji.”

Tomēr jāatzīst, ka tagad Covid 19 testus ātrāk varēs veikt, piemēram, saslimušo kontaktpersonas un cilvēkiem, kuriem ir plānotas operācijas. Vēl ģimenes ārsti atgādina – ar simptomiem pie ārsta klātienē nenākt. Tikmēr Latvijas Lauku Ģimenes Ārstu asociācijā nenoliedz, ka darba ir daudz, bet meklēti arī kompromisi. Jau pagājušā nedēļā esot bijusi vienošanās, ka izrakstīt nosūtījumu var jebkurš no ārstu prakses.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz noteiktu laiku pirmsskolas izglītības skolotāju, darba vietas adrese: Beātes iela 42, Valmiera, pilna darba likme (40 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu; veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; sadarbībā ar pirmsskolas izglītības skolotājiem, organizēt svētkus, tematiskos pasākumus, jautros brīžus un citas aktivitātes; rūpēties par materiālo bāzi; plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju e vidē; iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu 790.00 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2020.gada 14.decembrim  e-pastā: buratino@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 29151878. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-14 Kontaktpersona: CV, motivāc.vēstuli un izgl.dok.kopiju iesniegt sūtot uz buratino@valmiera.edu.lv, t.29151878.

Mūsu partneri