Valmieras Ziņas

Notiks semināri par negatīvo stresu, izdegšanas sindromu un onkoloģisko slimību agrīnu diagnostiku

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) oktobrī uzsāka realizēt seminārus Latvijas uzņēmumos par negatīvā stresa, izdegšanas sindroma profilaksi un onkoloģisko slimību agrīnu diagnostiku, lai aicinātu iedzīvotājus aktīvāk rūpēties par savu veselību un uzlabot dzīves kvalitāti. Šo piektdien, 10. novembrī seminārs notiks Valmierā, uzņēmumā “Valmieras stikla šķiedra” un AAS “BALTA”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Slimību profilakses un kontroles centra departamenta direktore Ilze Straume.

Kopumā līdz šā gada beigām tiks īstenoti divdesmit semināri visā Latvijā, aptverot vismaz 400 interesentus darbspējas vecumā, primāri piesaistot uzņēmumus tajās pašvaldībās, kuras atrodas Latvijas Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla sastāvā.

Stress ir plaši izplatīts psihosociāls riska faktors darba vidē, kas būtiski ietekmē gan darbinieka veselību, gan mikroklimatu darbavietā un darba kvalitāti. Par sevišķi bīstamu uzskatāma strādāšana ilgstoša stresa apstākļos, kas nereti kļūst par cēloni sirds un asinsvadu slimībām, depresijai, kā arī fiziskam un emocionālam izsīkumam, ko dēvē arī par izdegšanas sindromu.

Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījuma dati liecina, ka stresu un nomāktību pēdējā mēneša laikā ir izjutusi gandrīz puse (48,7%) Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas liecina, ka lielai daļai pastāv augsts risks saskarties ar pazeminātām darba spējām vai pat stresa izraisītām veselības problēmām.

Mirstība no ļaundabīgiem audzējiem ir otrs biežākais nāves cēlonis pēc sirds un asinsvadu slimībām Latvijā, kas liecina, ka sabiedrībā ir jāveicina lielāka izpratne par profilaktisko pārbaužu nepieciešamību. 

Semināru dalībniekus ārsti izglītos par psihisko veselību un tās nozīmi darba procesā, profesionālo izdegšanu, kā arī sniegs praktiskus padomus izdegšanas mazināšanai. Semināru otrā daļā auditoriju plānots iepazīstināt arī ar onkoloģisko saslimšanu riska faktoriem, profilaktiskajām pārbaudēm, kā arī onkoloģisko slimību ārstēšanas metodēm un atbalsta iespējām.

Seminārus uzņēmumos īstenos veselības centra „Vivendi” speciālisti – sertificēti ārsti psihoterapeiti, psihiatri, ģimenes ārsti un speciāli apmācīti psihologi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valmierā, Rīgas ielā 64. Preču piegāde Valmieras pilsētas robežās. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top veikals VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “mini top!” Valkas ielā 1A, Rencēnos, Rencēnu pagastā, Burtnieku novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs RENCĒNOS” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1A, Rencēni, Rencēnu pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri