Valmieras Ziņas

Limbažu novadā ugunsgrēkā gāja boja cilvēks, vēl viens cieta

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 8. maija plkst. 6.30 līdz 9. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma septiņus izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, bet vēl viens bija maldinājums, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 13.39 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažiem, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas un griestu konstrukcijas 2,2 m2 platībā. Pārmeklējot telpas, atrasti divi cilvēki, kuri nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Viens no cilvēkiem ugunsgrēkā gāja bojā, savukārt otrs cieta.  Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 15.29. Diemžēl mājoklī ugunsdzēsēji glābēji nedzirdēja skanam dūmu detektoru, kas, iespējams, savlaicīgi būtu brīdinājis par ugunsgrēka izcelšanos.

Traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās degšanas produkti. Piedūmotā vidē cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. VUGD atgādina, ka katrā mājoklī jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kas ar skaļas skaņas signālu brīdinās par telpā izveidojušos sadūmojumu.

Plkst. 14.15 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Launkalnes pagastu, kur dega kokapstrādes kalte (bez kokmateriāliem)  200m2 platībā. Plkst. 18.15 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 16.08 tika saņemts izsaukums uz Ausekļa ielu Alojā, kur dega vieglā automašīna 8m2 platībā. Plkst. 16.37 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 17.19 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Sporta ielu Staicelē, kur dega kūla un meža zemsedze 8250m2 platībā. Plkst. 19.39 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 17.28 VUGD saņēma izsaukumu uz Stacijas laukumu Valmierā, kur dega kūla un atkritumi 115m2 platībā. Plkst. 18.27 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 19.21 VUGD saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Variņu pagastu, kur dega niedres 4500m2 platībā. Plkst. 20.28 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī  VUGD saņēma 66 izsaukumus – 42 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 12 uz kūlas ugunsgrēku dzēšanu un četrus uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 12 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nāc mācīties par AUTOBUSA VADĪTĀJU un  nodrošini sev stabilu darbu! Aicina komandai pievienoties B vai C, C1 transportlīdzekļu vadītājus ar iespēju iegūt  D kategorijas vadītāja kvalifikāciju. APMĀCĪBU SĀKUMS: apmācību grupa no B uz D: š.g. 24. martā; apmācību grupa no C, C1 uz D: š.g. 13. martā. PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vismaz 24 gadi vidējā vai profesionālā izglītība B, C vai C1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība vēlama pieredze, vadot B, C vai C1 kategorijas transportlīdzekli labas saskarsmes un komunikācijas prasmes APMĀCĪBU PROCESS UN FINANSIĀLĀ ATBALSTA APMĒRS: Mācoties no C uz D kategoriju: uzsākot sadarbību, tiks slēgts apmācību līgums; finansiālais  atbalsts: uzņēmums sedz 100% mācību maksu (~ EUR 1100), no kuras EUR 600 mums atmaksāsi viena gada laikā pēc tam, kad sāksi strādāt uzņēmumā; apmācību izmaksu pilnīgai dzēšanai, uzņēmumā nepārtraukti jānostrādā vismaz 2 gadi. Mācoties no B uz D kategoriju: uzsākot sadarbību, tiks slēgts apmācību līgums; jāveic pirmā iemaksa EUR 100; finansiālais  atbalsts: uzņēmums sedz atlikušo mācību maksu (~ EUR 2000), no kuras EUR 1200 mums atmaksāsi divu gadu laikā pēc tam, kad sāksi strādāt uzņēmumā; apmācību izmaksu pilnīgai dzēšanai, uzņēmumā nepārtraukti jānostrādā vismaz 2 kalendārie gadi. DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku; kvalitatīva pasažieru apkalpošana; darbs ar kases aparātu; biļešu pārdošana pasažieriem. UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā; darbavietu Valmierā, Smiltenē, Valkā vai Rūjienā; darba samaksu mēnesī no 1700 līdz 2200 EUR (pirms nodokļu nomaksas); daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu; iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā; veselības apdrošināšanas polisi pēc viena nostrādāta gada; pilnas sociālās garantijas; apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas; profesionālu darba vidi. CV iesniegt: sūtot elektroniski info@vtu-valmiera.lv vai personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst. 09.00 līdz 16.00. INFORMĀCIJAI: T. 29231565 Ar pretendentiem, kurus aicināsim uz tikšanos, lai pārrunātu sadarbības iespējas, sazināsimies personīgi! Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-24 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei lūdzu sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv vai iesniegt personīgi

Mūsu partneri