Valmieras Ziņas

“Kaķi” ieskandina Ziemassvētkus Kocēnos

Lasīšanas laiks: 2 min

19. decembrī, kas bija arī ceturtā Adventes svētdiena, Kocēnu kultūras nams bija kupli apmeklēts. Sākotnēji afišas aicināja uz Valmieras KC kamerkora “Kaķi” Ziemassvētku koncertu plkst. 16.00, taču interese par pasākumu bija tik liela, ka notika arī papildus koncerts jau 14.00 dienā, un kaķiem bija vien neliels atelpas brīdis starp abiem koncertiem.

“Šī pasaule tik savāda…” ar šo Jāņa Lūsēna un Normunda Beļska dziesmu iesākās koncerts. Šobrīd pasaule tiešām ir savāda, nesaprotama, brīžiem baisa un traģiska. Kāpēc cilvēki sašķēlušies dažādu uzskatu nometnēs? Kāpēc pie daudzu valstu robežām pulcējas patvēruma meklētāji? Kāpēc izveidojusies tāda situācija? Šos retoriskos jautājumus uzdeva dziedātāji, par tiem diendienā domājam mēs visi.

Aizkustinoši dziļa bija arī cita Jāņa Lūsēna dziesma ar Guntara Rača vārdiem – “Nakts”. Oriģinālā tā skan Zigfrīda Muktupāvela izpildījumā, bet tikpat emocionāli un izjusti to klausītājiem izpildīja Mārcis Bogdanovs.

Mēs visi cits citam vēlam priecīgus Ziemassvētkus, un šīs prieka notis izskanēja arī koncertā, kur dažādās dziesmās satikās rūķīši, sniegpārslas, maza zila zīlīte, sidraba mēnestiņš un citi ziemas un Ziemassvētku personāži. Skanēja solo un dueti, bet neiztrūkstošo “Klusa nakts, svēta nakts”, kājās stāvot, kopā ar kori dziedāja visi koncerta apmeklētāji. Protams, caur maskām dziedājums nebija tik skanīgs un kvalitatīvs, tomēr svētku sajūta klausītājiem bija, jau ienākot kultūras namā, bet vēl jo vairāk, dodoties mājup. Lai arī sniegs jau gandrīz nokusis, Ziemassvētku rotājumi iekštelpās, Kocēnu pamatskolas izgaismotā ēka un skaistā eglīte papildināja svētku noskaņojumu.

Pasākuma noslēgumā puķu podiņus ar košām Ziemassvētku zvaigznēm kaķi dāvāja svarīgākajiem kolektīva cilvēkiem, bez kuriem koncerts nevarētu notikt. Publikai redzamākās personas, protams, ir diriģente Inga Zirne un pianiste Līga Ivāne, taču ir arī citi darboņi: koncertmeistare Līga Iesmiņa, scenārija autors Māris Bušmanis, kaķiem ir pat savs grāmatvedis – Mārcis Kārkliņš. Tāpat Ziemassvētku zvaigznes ziedēs arī Valmieras un Kocēnu kultūras nama vadītājām – Ilonai Miglai un Gitai Krūklei.

Arī Ilona Migla ar līdzīgām dāvanām pateicās kamerkorim, viņu diriģentei, koncertmeistarei un pianistei ar cerību satikties citos koncertos 2022. gadā, bet Valmieras Kultūras centrā “Kaķi” dziedās vēl šogad – 26.decembrī Valmieras novada senioriem.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gads Jums būs veiksmīgāks par 2025. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "Vidus un partneri" aicina darbā PĀRDEVĒJU Kocēnos. Darba vietas adrese: veikals Alejas ielā 7, Kocēnos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā. 🧑‍🍳 Darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole ✅ Mēs sagaidām: Pieredzi (vēlama) pārtikas tirdzniecībā;  Spēju strādāt organizēti un atbildīgi; Precizitāti un atbildības sajūtu 🎁 Piedāvājam: Darbu radošā un atbalstošā kolektīvā; Darba algu no 900 EUR (bruto- pirms nodokļu nomaksas)  Darba laika veids un režīms: maiņu darbs 1.nedēļa – pirmdien, otrdien, piektdien, sestdien, svētdien 2.nedēļa – trešdien, ceturtdien Darba laiks no plkst. 8.00-22.00. Sūti CV vai pieteikumu uz e-pastu viduspartneri@inbox.lv vai  zvani: +371 29168814 Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 7, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: viduspartneri@inbox.lv Izglītības līmenis: Vispārējā pamatizglītība

Aicinām komandā radošu pavāru mūsu ēdnīcā! Vai Tev patīk radīt no vienkāršiem produktiem gardus ēdienus? Vai esi meklējis vietu, kur Tava kulinārā izdoma tiek novērtēta? Tad mums ir ko piedāvāt! Mēs, “GATVE” – mājīga ēdināšanas vieta Kocēnos – meklē radošu un aizrautīgu pavāru. 🧑‍🍳 Tev uzticēsim: • Gatavot siltas pusdienas un citus ēdienus pēc ēdienkartes • Piedāvāt jaunas idejas ēdienkartes uzlabošanai • Nodrošināt ēdiena kvalitāti un estētisku pasniegšanu • Ievērot higiēnas un drošības prasības virtuvē • Darboties komandā un palīdzēt radīt pozitīvu noskaņu darba vietā ✅ Mēs sagaidām: • Pieredzi pavāra darbā (vēlams ēdnīcā vai līdzīgā vietā) • Mīlestību pret ēdienu un radošu pieeju gatavošanai • Spēju strādāt organizēti un atbildīgi • Gatavību eksperimentēt, bet arī sekot plānam 🎁 Piedāvājam: • Darbu radošā un atbalstošā kolektīvā • Iespēju piedalīties ēdienkartes veidošanā • Apmaksātas pusdienas • Darba algu no 7 EUR (bruto) stundā + piemaksas no apgrozījuma 📩 Sūti savu pieteikumu uz e-pasta adresi: viduspartneri@inbox.lv vai zvani uz tel nr. 29168814 Profesija: PAVĀRS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 7, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu viduspartneri@inbox.lv vai zvanīt uz mob.t. 29168814 veikala vadītājai. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri