Valmieras Ziņas

“Kaķi” ieskandina Ziemassvētkus Kocēnos

Lasīšanas laiks: 2 min

19. decembrī, kas bija arī ceturtā Adventes svētdiena, Kocēnu kultūras nams bija kupli apmeklēts. Sākotnēji afišas aicināja uz Valmieras KC kamerkora “Kaķi” Ziemassvētku koncertu plkst. 16.00, taču interese par pasākumu bija tik liela, ka notika arī papildus koncerts jau 14.00 dienā, un kaķiem bija vien neliels atelpas brīdis starp abiem koncertiem.

“Šī pasaule tik savāda…” ar šo Jāņa Lūsēna un Normunda Beļska dziesmu iesākās koncerts. Šobrīd pasaule tiešām ir savāda, nesaprotama, brīžiem baisa un traģiska. Kāpēc cilvēki sašķēlušies dažādu uzskatu nometnēs? Kāpēc pie daudzu valstu robežām pulcējas patvēruma meklētāji? Kāpēc izveidojusies tāda situācija? Šos retoriskos jautājumus uzdeva dziedātāji, par tiem diendienā domājam mēs visi.

Aizkustinoši dziļa bija arī cita Jāņa Lūsēna dziesma ar Guntara Rača vārdiem – “Nakts”. Oriģinālā tā skan Zigfrīda Muktupāvela izpildījumā, bet tikpat emocionāli un izjusti to klausītājiem izpildīja Mārcis Bogdanovs.

Mēs visi cits citam vēlam priecīgus Ziemassvētkus, un šīs prieka notis izskanēja arī koncertā, kur dažādās dziesmās satikās rūķīši, sniegpārslas, maza zila zīlīte, sidraba mēnestiņš un citi ziemas un Ziemassvētku personāži. Skanēja solo un dueti, bet neiztrūkstošo “Klusa nakts, svēta nakts”, kājās stāvot, kopā ar kori dziedāja visi koncerta apmeklētāji. Protams, caur maskām dziedājums nebija tik skanīgs un kvalitatīvs, tomēr svētku sajūta klausītājiem bija, jau ienākot kultūras namā, bet vēl jo vairāk, dodoties mājup. Lai arī sniegs jau gandrīz nokusis, Ziemassvētku rotājumi iekštelpās, Kocēnu pamatskolas izgaismotā ēka un skaistā eglīte papildināja svētku noskaņojumu.

Pasākuma noslēgumā puķu podiņus ar košām Ziemassvētku zvaigznēm kaķi dāvāja svarīgākajiem kolektīva cilvēkiem, bez kuriem koncerts nevarētu notikt. Publikai redzamākās personas, protams, ir diriģente Inga Zirne un pianiste Līga Ivāne, taču ir arī citi darboņi: koncertmeistare Līga Iesmiņa, scenārija autors Māris Bušmanis, kaķiem ir pat savs grāmatvedis – Mārcis Kārkliņš. Tāpat Ziemassvētku zvaigznes ziedēs arī Valmieras un Kocēnu kultūras nama vadītājām – Ilonai Miglai un Gitai Krūklei.

Arī Ilona Migla ar līdzīgām dāvanām pateicās kamerkorim, viņu diriģentei, koncertmeistarei un pianistei ar cerību satikties citos koncertos 2022. gadā, bet Valmieras Kultūras centrā “Kaķi” dziedās vēl šogad – 26.decembrī Valmieras novada senioriem.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Namsaimnieks” aicina savā komandā kolēģi uz nenoteiktu laiku TRAKTORTEHNIKAS VADĪTĀJU Galvenie darba pienākumi: • Vadīt un apkalpot traktortehniku • Uzturēt traktoru un tā iekārtas tehniskajā kārtībā • Veikt vispārējos ielu un ceļu uzturēšanas un labiekārtošanas darbus Prasības: • Vidējā vispārējā vai profesionālā izglītība • Traktortehnikas vadītāja apliecība • Pieredze traktortehnikas vadīšanā un tehniskajā apkalpošanā • Fiziskā izturība un spēja strādāt komandā Piedāvājam: • Darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē • Pilnas slodzes darba laiku • Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu • Pabalstu sistēmu dažādos nozīmīgos dzīves gadījumos • Bruto darba alga no EUR 1100 • Piemaksas par papildu/virsstundu un darbu svētku dienā Pieteikties līdz 2022.gada 24.augustam, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis papildus informācijai: 64207300 Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: TRAKTORTEHNIKAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-24 Kontaktpersona: Valmieras Namsaimnieks Sūtīt CV uz namsaimnieks@v-nami.lv,

Mūsu partneri