Valmieras Ziņas

Interesanti fakti par filmas “Stulbs un vēl stulbāks” veidošanu (1)

Lasīšanas laiks: 3 min

Pirmā filma “Stulbs un vēl stulbāks” tika demonstrēta kinoteātros pirms 20 gadiem. Brāļu Farelli filmai tika neticami liela uzmanība, aktieri Džims Kerijs (Jim Carrey) un Džefs Denjelss (Jeff Daniels) gozējās slavas saulītē. Šajā nedēļas nogalē Latvijā sāk demonstrēt slaveno komēdiju “Stulbs un vēl stulbāks 2”. Lai atgādinātu skatītājiem komēdijas “Stulbs un vēl stulbāks” pirmo daļu, piedāvājam interesantus faktus no tā laika uzņemšanas laukuma.

1. Filmas režisori brāļi Farelli (Peter and Bobby Farelly) un Džefs Denjelss atzīst, ka jau sen būtu tapis turpinājums, ja Džimam Kerijam nebūtu tik liela slodze – tās dēļ visi projekti arvien atlikti. Tomēr, kā apgalvo viens no režisoriem Pīters Farelli, pirms pieciem gadiem pats Džims Kerijs piezvanījis režisoram un ierosinājis turpināt filmēšanu.

Jeff Danniels Dumb and dumber

2. Sākumā Loida un Harija lomas bija paredzētas Nikolasam Keidžam (Nicolas Cage) un Gerijam Oldmenam (Gary Oldman), nevis Džimam Kerijam un Džefam Denjelsam. Kad lomai tika apstiprināts Džims Kerijs, režisori ilgi šaubījās, kas varētu kļūt par viņa partneri, līdz Džims Kerijs pieprasīja Džefu Denjelsu. Lai gan režisoriem šis priekšlikums lāgā nepatika, viņi piedāvāja aktierim lomu. Lai viņš atteiktos, režisori solīja smieklīgi mazu atalgojumu – 50 000 ASV dolāru. Par brīnumu, Džefs Denjelss piekrita bez kaulēšanās.

Cage-Oldman

3. Džims Kerijs ir viens no nedaudzajiem aktieriem, kuriem katrreiz vārds pie rokas, ko atbildēt. Dažkārt režisori pat neesot viņam ļāvuši improvizēt. Frāzes “Nevar būt… Tas ir lieliski. Mēs esam nolaidušies uz Mēness!” un “Gribat dzirdēt visnejaukāko skaņu pasaulē?” radās gluži nejauši, bet visiem palika atmiņā aktiera spilgtās spēles dēļ.

4. Filmēšanās laikā aktieris Džims Kerijs apmeties slavenajā viesnīcas “Stanley” 217. numurā, kas reiz iedvesmojis Stīvenu Kingu romāna “Mirdzums” radīšanai. Pēc kādām trim stundām aktieris izskrējis no numura un atstājis viesnīcu. Viņš vēl joprojām teic, ka savu mūžu ne kāju nespers šajā viesnīcā, taču neizsakās par to, kāpēc steigšus aizbraucis.

Dumb and Dumber

5. Izrādās, Džimam Kerijam tiešām ir nolauzta priekšzoba maliņa. Aktieris to nolauzis pirms daudziem gadiem. Gatavojoties “Stulba un vēl stulbāka” filmēšanai, viņš apjautis, ka bez plombas drīzāk līdzināsies trakajam.

Jim Carrey Dumband Dumber

6. Kas gan būtu domājis, ka režisoriem ienāks prātā alternatīva fināla ideja? Izrādās, pirmās filmas beigas varēja būt pavisam citādas. Lai gan iecerētās beigas bija lieliskas, brāļi Farelli drošības pēc uzņēma otru finālu, kurā ir runa par piedāvājumu Loidam un Harijam pastrādāt viesnīcā. 

    Iveta - 22.03.2021

    Forša filma

Aktuālais jautājums

Vai plānojat šogad svētkos izmantot pirotehnikas izstrādājumus/šaut salūtu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Kultūras centrs aicina darbā apkopēju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • plānot, organizēt un veikt ikdienas telpu uzkopšanas darbus saskaņā ar sanitārām normām un ievērojot darba drošības aizsardzības instrukcijas; • veikt kopjamo teritoriju apsekošanu; • savas kompetences ietvaros atbildēt par saimniecisko līdzekļu racionālu izmantošanu; un ja Tev ir: • pamatizglītība; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme patstāvīgi organizēt darbu; prasme uzturēt tīru un sakoptu vidi; atbildības sajūta un precizitāte; mēs piedāvājam: • atalgojumu 780 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • stabilu, sakārtotu darba vidi; • darbu draudzīgā kolektīvā. CV lūdzam iesniegt Valmieras Kultūras centrā (adrese: Rīgas iela 10, Valmiera, Valmieras novads) vai nosūtīt uz e-pastu: kultura@valmierasnovads.lv ar norādi “Apkopēja/-as amatam” līdz 2026. gada 19. janvārim. Tālrunis papildu informācijai: 64207201. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 10, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-01-19 Kontaktpersona: kultura@valmierasnovads.lv 64207201

  SIA “ZAAO” VRN 44103015509 SIA "ZAAO" ir viens no vadošajiem atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem Latvijā, un mēs meklējam jaunu kolēģi, kurš vēlas pārvaldīt un iesaistīties mūsu pakalpojumu nodrošināšanā Vidzemes iedzīvotājiem. Meklējam kolēģi ar analītisku prātu un spēju sastrādāties, lai nodrošinātu kvalitatīvus atkritumu apsaimniekošanas pakalpojums ZAAO klientiem. Aicinām pievienoties savai komandai loģistikas speciālistu/-i Pienākumi: Apstrādāt, ievadīt un analizēt datus uzņēmuma uzskaites sistēmās par klientu pieteikumiem un veiktajiem darbiem Operatīva saziņa ar klientiem par pakalpojumu izpildes pieteikumiem Komunicēt ar autovadītājiem par maršrutu izpildi Koordinēt maršrutu izpildi un nodrošināt to kvalitatīvu izpildi Plānot un kontrolēt ikdienas atkritumu savākšanas maršrutus Sniegt priekšlikumus atkritumu savākšanas maršrutu optimizācijai Sagatavot atskaites un strādāt ar iekšējo dokumentāciju Mēs piedāvājam: Stabilu darbu dinamiskā un uz attīstību vērstā uzņēmumā Draudzīgu un atbalstošu komandu Darbam nepieciešamās apmācības un kolēģu atbalstu pārbaudes laikā Pilnu darba slodzi ar normālu darba laiku Darba vietu Dzelzceļa ielā 5, Valmierā Mēnešalgu 1450 EUR pirms nodokļu nomaksas Apmācības un profesionālās izaugsmes iespējas Sociālās garantijas Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika Nelaimes gadījumu apdrošināšanu no 1. dienas Mēs sagaidām: Augstāko vai vidējo speciālo izglītību (vēlams loģistikā) Vismaz 1 gada pieredzi loģistikā (tiks uzskatīta par priekšrocību) Spēju strādāt ar liela apjoma informāciju, stresa noturību Labas plānošanas, komunikācijas un sadarbības prasmes Prasmi strādāt ar MS365 un citām IT sistēmām B kategorijas vadītāja apliecību Precizitāti, atbildību un vēlmi pilnveidoties Pieteikties:  Pieteikties: CV (dzīves apraksts) un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt uz e-pastu darbs@zaao.lv līdz 2026.gada 20.janvārim. Tālrunis uzziņām 26207402. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: LOĢISTIKAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 32, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-01-20 Kontaktpersona: Personāla daļa

Aicina komandai pievienoties C vai C1 transportlīdzekļu vadītājus ar iespēju iegūt D kategorijas vadītāja kvalifikāciju.  APMĀCĪBU SĀKUMS 2026. GADA 23. JANVĀRĪ PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā izglītība; vismaz 24 gadi; C vai C1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība; vēlama pieredze, vadot B, C vai C1 kategorijas transportlīdzekli; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam. APMĀCĪBU PROCESS UN FINANSIĀLĀ ATBALSTA APMĒRS: uzsākot sadarbību, tiks slēgts apmācību līgums; finansiālais atbalsts: 100% sedz uzņēmums; apmācību izmaksās tiek iekļauts: skolas eksāmens, praktiskās braukšanas nodarbības 20 h (ja ir iegūta C1 kategorija) vai 12h (ja ir iegūta C kategorija), CSDD teorijas un braukšanas eksāmens un profesionālā autovadītāju periodiskā apmācība (95 kods); apmācību izmaksu pilnīgai dzēšanai, uzņēmumā nepārtraukti jānostrādā vismaz 2 gadi. DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku; darbs ar kases aparātu; biļešu pārdošana pasažieriem; kvalitatīva pasažieru apkalpošana. UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā; darbavietu pēc paša izvēles: Valmieras, Valkas, Rūjienas vai Smiltenes filiāle; darba samaksu mēnesī līdz 1850 EUR (pirms nodokļu nomaksas); daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu; iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā; veselības apdrošināšanas iespējas; pilnas sociālās garantijas; 95. koda apmācības; apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas; dinamisku un profesionālu darba vidi. CV iesniegt sūtot elektroniski uz norādīto e-pasta adresi: info@vtu-valmiera.lv vai SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts,Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220). Informācijai zvanīt uz norādīto tālr.nr. 29231565. Ar pretendentiem, kurus aicināsim uz tikšanos, lai pārrunātu sadarbības iespējas, sazināsimies personīgi! Profesija: KRAVAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-01-21 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@vtu-valmiera.lv, mob.t.29231565 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri