Valmieras Ziņas

Iedzīvotāji uzstāda slēdzamu atkritumu konteinera novietni

Lasīšanas laiks: 2 min

Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Rīgas ielā 28 iedzīvotāji ir labiekārtojuši savas mājas pagalmu un uzstādījuši slēdzamu atkritumu konteinera novietni. Šāda iniciatīva radusies no iedzīvotāju vēlmes samazināt atkritumu apjomu, kā arī sakārtot mājas pagalmu.

Regulāri saskārāmies ar to, ka mājai paredzētajos sadzīves atkritumu konteineros atkritumus izmet personas, kas nav mājas iedzīvotāji, rezultātā konteineri tika pārpildīti, kā arī atkritumi novietoti blakus konteineriem, kas radīja nekārtību mājas pagalmā. Maksa par atkritumu apsaimniekošanu tiek aprēķināta par aizvesto atkritumu apjomu un sadalīta atbilstoši iedzīvotāju skaitam, tādēļ iedzīvotāji bija spiesti norēķināties par visu aizvesto atkritumu apjomu.

Lai uzlabotu situāciju un samazinātu iedzīvotājiem maksu par atkritumu apsaimniekošanu, iedzīvotāji pieņēma lēmumu uzstādīt slēgta tipa atkritumu konteinera novietni. Sadarbībā ar SIA”EVAL” tika izgatavota un uzstādīta ar kodu atslēgu aprīkota atkritumu konteinera novietne, kurai piekļuve ir tikai mājas iedzīvotājiem.

Pēc nojumes uzstādīšanas esam samazinājuši sadzīves atkritumu apjomu vairāk nekā divas reizes, mājas iedzīvotāji maksā mazāk par atkritumu apsaimniekošanu un nojumes dizains veiksmīgi iekļaujas daudzdzīvokļu mājai pieguļošajā teritorijā. Esam aprēķinājuši, ka iedzīvotāju ieguldījums nojumes uzstādīšanā atmaksāsies aptuveni sešu mēnešu laikā.

Būsim par sakārtotu vidi un mazākiem maksājumiem!

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “LEGRO LATVIA” (reģistrācijas nr. LV44103109749), kūdras substrātu ražošanas un iepakošanas uzņēmums, aicina darbā “Presēšanas iekārtas operatoru” (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieras pagasts, Valmieras novads, LV-4219,t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Organizēt, vadīt un koordinēt darbu pie Mini bale presēšanas iekārtas; Sekot līdzi, lai ražošanas procesā izmantotā kūdra un iepakošanas materiāli tiktu izmantoti efektīvi, un izvairīties no ražošanas pārtraukumiem; Uzraudzīt, lai Mini bale iepakojuma kvalitāte atbilstu prasībām; Uzturēt tehniskā kartībā presēšanas iekārtu. Prasības: Tehniskās zināšanas par tehnoloģiskām iekārtām, mehānismiem; Vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā; Valodas zināšanas – obligāti latviešu Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem; Prasme strādāt komandā; Pozitīva komunikācija; Vēlme mācīties, apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitātes līmeni. Piedāvājam: Darbu starptautiskā uzņēmumā; Labus darba apstākļus un atsaucīgus kolēģus; Apmācību jaunajā amatā; Darba algu ar stundas tarifa likmi no 7.50 EUR pārbaudes laikā, saskaņā ar darba laika uzskaites grafiku; Darba laiku 8.oo – 17.oo (pēc nepieciešamības, pagarināts vai maiņu darba laiks). CV sūtīt uz janis.jermilins@legrogroup.com, ar norādi “Presēšanas iekārtas operators”.  Profesija: PRESĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Lakstīgalas, Rūpnieki, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz: "Presēšanas iekārtas operators"

Mūsu partneri