Valmieras Ziņas

Iedzīvotāji uzstāda slēdzamu atkritumu konteinera novietni

Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Rīgas ielā 28 iedzīvotāji ir labiekārtojuši savas mājas pagalmu un uzstādījuši slēdzamu atkritumu konteinera novietni. Šāda iniciatīva radusies no iedzīvotāju vēlmes samazināt atkritumu apjomu, kā arī sakārtot mājas pagalmu.

Regulāri saskārāmies ar to, ka mājai paredzētajos sadzīves atkritumu konteineros atkritumus izmet personas, kas nav mājas iedzīvotāji, rezultātā konteineri tika pārpildīti, kā arī atkritumi novietoti blakus konteineriem, kas radīja nekārtību mājas pagalmā. Maksa par atkritumu apsaimniekošanu tiek aprēķināta par aizvesto atkritumu apjomu un sadalīta atbilstoši iedzīvotāju skaitam, tādēļ iedzīvotāji bija spiesti norēķināties par visu aizvesto atkritumu apjomu.

Lai uzlabotu situāciju un samazinātu iedzīvotājiem maksu par atkritumu apsaimniekošanu, iedzīvotāji pieņēma lēmumu uzstādīt slēgta tipa atkritumu konteinera novietni. Sadarbībā ar SIA”EVAL” tika izgatavota un uzstādīta ar kodu atslēgu aprīkota atkritumu konteinera novietne, kurai piekļuve ir tikai mājas iedzīvotājiem.

Pēc nojumes uzstādīšanas esam samazinājuši sadzīves atkritumu apjomu vairāk nekā divas reizes, mājas iedzīvotāji maksā mazāk par atkritumu apsaimniekošanu un nojumes dizains veiksmīgi iekļaujas daudzdzīvokļu mājai pieguļošajā teritorijā. Esam aprēķinājuši, ka iedzīvotāju ieguldījums nojumes uzstādīšanā atmaksāsies aptuveni sešu mēnešu laikā.

Būsim par sakārtotu vidi un mazākiem maksājumiem!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā SIERA RAŽOŠANAS PRESES OPERATORU Cēsu iela 8, Blome, Blomes pagasts, Smiltenes novads TAVI GALVENIE UZDEVUMI BŪS: • Pārraudzīt un strādāt ar iekārtām, kas pasterizē, homogenizē un mehāniski apstrādā pienu, iekārtām, kas ražo sieru un citus siera produktus; NO TEVIS SAGAIDĀM: • Pamata, vidējā profesionālā izglītība rūpniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību; • Augsta atbildības sajūta un godīga attieksme pret darbu; • Komunikabilitāte un spēja strādāt komandā. TAVS IEGUVUMS: • Atbildīgu, dinamisku darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Draudzīgu un uz sadarbību vērstu kolektīvu; • Karjeras un profesionālās izaugsmes iespējas; • Konkurētspējīgu atalgojumu no 1000 EUR; • Veselības apdrošināšanas polisi (pēc viena nostrādāta gada). Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV uz e-pastu: blome@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29180953 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām! Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri