Valmieras Ziņas

Vītolu fonda administrētās stipendijas saņem 43 Valmieras novada jaunieši

Lasīšanas laiks: 4 min

Jau 22 gadus Vītolu fonds ir bijis svarīgs atbalsts daudzu Latvijas jauniešu izglītības sekmēšanā. Pateicoties vairāk nekā 372 ziedotājiem no Latvijas, Amerikas Savienotajām valstīm, Austrālijas, Kanādas, Lielbritānijas, Venecuēlas, Horvātijas un Zviedrijas, jauno mācību gadu Latvijas augstskolās uzsāka 840 studenti, portālu “Valmieras Ziņas” informēja nodibinājuma “Vītolu fonds” sabiedrisko attiecību vadītāja Annija Bulle.

Gada laikā stipendijās plānots izmaksāt 2 miljonus eiro. Aiz katra ziedotāja dibinātās stipendijas ir dzīvesstāsts, kas kalpo par pamudinājumu jauniešiem tiekties uz panākumiem, nākotnē veicinot mūsu valsts izaugsmi.

Kopš fonda dibināšanas, ir izveidota cieša sadarbība ar Rīgas Stradiņa universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti, RTU Liepāja, Latvijas Universitāti, Vidzemes Augstskolu, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti, Rīgas Ekonomikas augstskolu, Ventspils Augstskolu, Daugavpils Universitāti, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, Rīgas Biznesa skolu, Banku Augstskolu u.c. Vītolu fonda darbības laikā izskoloti vairāk nekā 5000 studenti.

2024./2025. mācību gadā ziedotāju stipendijas no Valmieras novada saņem 43 jaunieši:

Nora Krūzenberga (Ata Švinkas stipendija), Dagne Kaupe (Dzintara un Birutas Abulu piemiņas stipendija), Samanta Pavļika (Džeimsa Krogzemja piemiņas stipendija), Lote Tanenberga (Matīsa Dāvja un Līgas (dzim.Upeslācis) Kukaiņu stipendija), Arturs Linde (Mečislava Maculēviča ģimenes stipendija), Lana Emīlija Ozola (Valža Muižnieka piemiņas stipendija), Daniela Supe (Andra Priedīša un Noras Skaidrītes Kūlas piemiņas stipendija), Karīna Graudiņa (Gitas un Modra Zandbergu piemiņas stipendija), Lelde Liekne (Evijas Mirķes (dzim. Zvirbules) un Jāņa Mirķa stipendija), Marta Madara Grantiņa (Pauļa un Leontīnes Anstrats piemiņas stipendija), Ralfs Imants Unāms (Rīgas Hanzas Rotari kluba – Viktora Kulberga piemiņas stipendija), Gundega Gadovska (Jāņa Imanta Jentes un Ausmas Jentes piemiņas stipendija), Martina Līva Kļaviņa (Valsts Prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas stipendija), Andris Edgars Artejevs (SIA “LINDE GAS” stipendija), Dinija Pinkule (Adas Salnas piemiņas stipendija), Markuss Zvīnis, Elizabete Herbsta, Annija Tauriņa, Kaspars Jānis Plūme (Kārļa Cīruļa piemiņas stipendija), Tālis Ozols (OP stipendija), Ance Lepse (Andra Kļaviņa stipendija), Santa Ābele, Sanija Dreimane, Alise Dunce, Ella Sudāre, Alīna Paula Ķirse, Greisa Geca, Marks Titko, Rainers Zviedris, Kristīne Venita Vrubļevska un Violeta Ragilo (“Bitus Latvia” stipendija) Ivo Briedis (SEB stipendija), Roberts Kārkliņš un Everita Kupriša (Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendija medicīnā), Nikola Tupuriņa (Hugo un Mirdzas Karlsson piemiņas stipendija), Rūta Marija Āboliņa un Elīza Evelīna Pētersone (Oskara un Irenes Dumpju piemiņas stipendija), Ivo Aļļēns (SIA “Apsīte” stipendija), Dāvis Krasts (SIA “Kurekss” stipendija), Sanija Zariņa (Anonīmās Austrālijas ziedotājas piemiņas stipendija), Terēze Agate Kalniņa (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija), Paula Kate Čākure un Lauma Bērziņa (Gunāra Šterna piemiņas stipendija).

Vītolu fondā dibinātas īpašas stipendijas, kas ir atbalsts Valmieras novada jauniešiem.

Kopš 2002. gada uzņēmums “Bitus Latvia” (agrāk BYKO-LAT) sadarbojas ar Vītolu fondu, sākot ar vienu stipendiju, šobrīd – 10 stipendijas ik gadu. Uzņēmuma ražotne atrodas Kocēnos, tādēļ atbalsts tiek sniegts studentiem no Valmieras novada. “Bitus Latvia” valdes priekšsēdētāja Agnija Dzelme aicina uz tikšanos stipendiātus un ar prieku seko viņu studiju gaitām.

Ir zināms, ka ģimene ir ikviena cilvēka pati pirmā patriotisma skola. Kopš 2012. gada advokāts Matīss Kukainis ar sievu Līgu Kukaini (dzim. Upeslācis) atbalsta studentus no Valmieras novada. Lai arī Matīss Kukainis piedzima Detroitā, viņa vecāki Aija un Jānis Kukaiņi, īsteni Latvijas patrioti, mācījuši kā cienīt, mīlēt savu tautu un kultūruun kā darīt tās labā visu iespējamo.

Kad cilvēks aiziet Mūžībā, šai saulē paliek viņa labie darbi – ieguldījums nākotnē. Ziedotājs Kārlis Cīrulis no ASV, lai arī nebūdams Latvijā, tomēr sirdī te ir bijis vienmēr. Kad nācās pārdot tēva mājas Valmierā, Cīruļa kungs vēlējās saņemto naudu atstāt savā zemē. Testamentā viņš novēlēja līdzekļus izglītībai, kas ik gadu ir atbalsts dzimtās vietas – Valmieras – jauniešiem.

Ar labsirdību un patriotismu aizvadītajā gadā mūs iedvesmoja ziedotāja Evija Mirķe, kura reiz absolvējusi Rūjienas vidusskolu, bet tagad kopā ar ģimeni lēmusi kā ziedotāja palīdzēt savas dzimtās vietas jaunajiem talantiem, dibinot Jāņa Mirķa un Evijas Mirķes (dzim. Zvirbules) stipendiju, ko studijām augstskolā ik gadu saņems kāds Rūjienas vidusskolas absolvents.

Arī Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas absolventi Mečislavs Maculēvičs un Edvīns Danovskis ir dibinājuši savas stipendijas Vītolu fondā, sniedzot atbalstu tiem, kam tas visvairāk nepieciešams.

“Nav svarīgi, cik daudz reizes notikums atkārtosies, mēs visu mērogosim pret to pirmo reizi, – uzvaras, vilšanās, priekus, sāpes, mīlestības un piedošanu. Skola ir kā sporta treniņš, kā straumēšanas vietnes pirmā mēneša izmēģinājums, kā melnraksta papīrs – pamats, ko nekad vairs neatkārtosi, bet kurš būtu noderīgs ikreiz, kad vajadzēs mēģināt no jauna,” savās pārdomās dalījies bijušais stipendiāts Dāvids Rubens. Lai šie vārdi mums visiem kalpo par iedvesmu turpmākajam darbam!

Nākamā pieteikšanās Vītolu fonda administrētajām stipendijām sāksies no 2025. gada 1. februāra līdz 1. martam. Plašāka informācija par pieteikšanos: www.vitolufonds.lv

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gads Jums būs veiksmīgāks par 2025. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicina komandai pievienoties C vai C1 transportlīdzekļu vadītājus ar iespēju iegūt D kategorijas vadītāja kvalifikāciju.  APMĀCĪBU SĀKUMS 2026. GADA 23. JANVĀRĪ PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā izglītība; vismaz 24 gadi; C vai C1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība; vēlama pieredze, vadot B, C vai C1 kategorijas transportlīdzekli; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam. APMĀCĪBU PROCESS UN FINANSIĀLĀ ATBALSTA APMĒRS: uzsākot sadarbību, tiks slēgts apmācību līgums; finansiālais atbalsts: 100% sedz uzņēmums; apmācību izmaksās tiek iekļauts: skolas eksāmens, praktiskās braukšanas nodarbības 20 h (ja ir iegūta C1 kategorija) vai 12h (ja ir iegūta C kategorija), CSDD teorijas un braukšanas eksāmens un profesionālā autovadītāju periodiskā apmācība (95 kods); apmācību izmaksu pilnīgai dzēšanai, uzņēmumā nepārtraukti jānostrādā vismaz 2 gadi. DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku; darbs ar kases aparātu; biļešu pārdošana pasažieriem; kvalitatīva pasažieru apkalpošana. UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā; darbavietu Vidzemes reģionā darba samaksu mēnesī līdz 1900 EUR (pirms nodokļu nomaksas); daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu; iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā; veselības apdrošināšanas iespējas; pilnas sociālās garantijas; 95. koda apmācības; apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas; dinamisku un profesionālu darba vidi. CV iesniegt sūtot elektroniski uz norādīto e-pasta adresi: info@vtu-valmiera.lv vai SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts,Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220). Informācijai zvanīt uz norādīto tālr.nr. 29231565. Ar pretendentiem, kurus aicināsim uz tikšanos, lai pārrunātu sadarbības iespējas, sazināsimies personīgi! Profesija: KRAVAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-01-23 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@vtu-valmiera.lv, mob.t.29231565 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Nāc mācīties par AUTOBUSA VADĪTĀJU! Aicina komandai pievienoties B transportlīdzekļu vadītājus ar iespēju iegūt D kategorijas vadītāja kvalifikāciju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā izglītība vismaz 24 gadi B kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība pieredze, vadot B kategorijas transportlīdzekli labas saskarsmes un komunikācijas prasmes APMĀCĪBU PROCESS UN FINANSIĀLĀ ATBALSTA APMĒRS uzsākot sadarbību, tiks slēgts apmācību līgums jāveic pirmā iemaksa EUR 100 finansiālais atbalsts: uzņēmums sedz atlikušo mācību maksu (~ EUR 2000), no kuras EUR 1200 mums atmaksāsi divu gadu laikā pēc tam, kad sāksi strādāt uzņēmumā apmācību izmaksās tiek iekļauts: skolas eksāmens, praktiskās braukšanas nodarbības, CSDD teorijas un braukšanas eksāmens un profesionālā autovadītāju periodiskā apmācība (95. kods) apmācību izmaksu pilnīgai dzēšanai, uzņēmumā nepārtraukti jānostrādā vismaz 2 kalendārie gadi DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku darbs ar kases aparātu biļešu pārdošana pasažieriem kvalitatīva pasažieru apkalpošana UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darbavietu Vidzemes reģionā darba samaksu mēnesī līdz 1900 EUR (bruto) daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā veselības apdrošināšanas iespējas pilnas sociālās garantijas apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas CV iesniegt: sūtot elektroniski info@vtu-valmiera.lv vai personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst. 13:00 līdz 16:00. INFORMĀCIJA T. 29231565 Ar pretendentiem, kurus aicināsim uz tikšanos, lai pārrunātu sadarbības iespējas, sazināsimies personīgi! Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 5 Aktuāla līdz: 2026-02-28 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@vtu-valmiera.lv, mob.t.29231565

SIA “SANART”, reģ.Nr.44103043748 Gaides iela 8, Valmiera, Valmieras nov., LV-4201 Aicinām komandā lietvedi / biroja administratori, kas palīdzēs nodrošināt dokumentu aprites kārtību un administratīvo atbalstu būvniecības projektiem. Darba pienākumi: Ienākošo un izejošo dokumentu reģistrēšana un uzskaite Līgumu, rēķinu, aktu un citu dokumentu sagatavošana un arhivēšana Sadarbība ar projektu vadītājiem, grāmatvedību, apakšuzņēmējiem un valsts iestādēm Kancelejas un biroja ikdienas administratīvais atbalsts Prasības kandidātam: Pieredze lietvedībā vai administratīvajā darbā Labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office, e-paraksts, dokumentu vadības sistēmas) Precizitāte, atbildības sajūta un spēja organizēt savu darbu Priekšrocība - pieredze būvniecības dokumentācijas sagatavošanā (BIS, būvatļaujas, akti) Latviešu valodas zināšanas; vēlamas svešvalodas zināšanas Mēs piedāvājam: Stabilu darbu augošā būvniecības uzņēmumā Apmācības specifiskajās sistēmās, ja pieredze nepilnīga Draudzīgu kolektīvu un sakārtotu darba vidi Stabilus ienākumus un izaugsmes iespējas Darba vieta: Gaides iela 8, Valmiera Alga bruto: EUR 1200,00 līdz 1500,00 Darba laiks: pilna slodze CV sūtīt uz: info@sanart.lv Tālrunis jautājumiem: 29539350 Profesija: LIETVEDIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaides iela 8, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-02 Darba sākšanas datums: 2026-02-02 Kontaktpersona: Jolanta Tetere-Pirīte

Mūsu partneri