Valmieras Ziņas

Visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs 2024” norise Vidzemē

Lasīšanas laiks: 3 min

Visā Latvijā  līdz 8. oktobrim notiek Nacionālo bruņoto spēku organizētās visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs 2024”, kad zemessargu un karavīru klātbūtne iedzīvotājiem redzama biežāk un vairāk, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Komunikācijas daļa.

“Visaptverošas valsts aizsardzības mācību “Namejs 2024” laikā tiek realizēti kopīgi uzdevumi sadarbības stiprināšanai ar Valsts robežsardzi un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu. Tāpat, mācību laikā  notika 2. Vidzemes brigādes 27. kājnieku bataljona organizētas Saulkrastu novada sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisijas mācības, kur tika izspēlēti dažādi mācību incidenti. Mēs veidojam saliedētu un pārdomātu sadarbību ar visām civilajām un valsts institūcijām mūsu atbildības reģionā,” atzīst Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Kaspars Miezītis.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes karavīri un zemessargi aizvadījuši nedēļas nogali  mācību “Namejs 2024” lauka taktiskajā vingrinājumā, kurš norisinājās visā Vidzemes reģionā. Šogad Vidzemē mācību mērķis ir hibrīdā apdraudējuma pārvarēšana, kas ietver sadarbību ar valsts un pašvaldības iestādēm, kā arī mācību scenārijā noteikto uzdevumu veikšanu – bāzes aizsardzību, patrulēšanu, kontrolpunktu izveidi un citu valsts aizsardzības uzdevumu veikšanu Vidzemes reģionā. Visā Latvijā mācībās kopumā piedalīsies aptuveni 11 000 Latvijas un sabiedroto karavīri un zemessargi. Savukārt, nedēļas nogalē lauka taktiskajā vingrinājumā Vidzemē piedalījās teju 1300 karavīri un zemessargi, valsts aizsardzības dienesta karavīri, rezerves karavīri un sadarbības partneri.

Pavasarī, sagaidot Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu, Latvijas zemessargi radīja vadmotīvu “Mana Latvija. Mana atbildība”, atgādinot, ka par Latviju esam atbildīgi mēs visi kopā un vispirms – ikkatrs no mums. Ikkatra atbildība par Latviju ir stūrakmens visaptverošas valsts aizsardzības mācību “Namejs 2024” norisei, jo tajās iesaistījušies ne tikai zemessargi, karavīri, rezerves karavīri un sabiedroto valstu bruņoto spēku pārstāvji, bet arī valsts struktūras, pašvaldības un uzņēmēji, tādējādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu Latvijā.

Gan Vidzemes pašvaldību sniegtais atbalsts, gan sadarbība ar privātā sektora pārstāvjiem ir nozīmīga, jo tiek apvienoti resursi, zināšanas visaptverošas valsts aizsardzības kontekstā noteikto uzdevumu sekmīgai realizācijai. Šādas mācības ir iespēja pilnveidot institūciju savstarpējo sadarbību, efektīvi izmantojot politiskos, civilos un militāros instrumentus aizsardzības sistēmas stiprināšanā, lai vajadzības gadījumā varētu aizsargāt mūsu iedzīvotājus, valstiskās vērtības un teritoriālo neaizskaramību.

Mācību “Namejs 2024” laikā Nacionālie bruņotie spēki sadarbībā ar Valsts robežsardzi turpina veikt valsts pierobežas stiprināšanas pasākumus. Uzsākta iegādāto pretmobilitātes materiālu izvietošanu dabā, prioritāri ceļu bloķēšanai, kā arī Valsts robežsardzes robežkontroles punktu un robežsardzes nodaļu infrastruktūras nostiprināšanai ar fortifikācijām.  “Mācību laikā 2. Vidzemes brigade veica inženiermateriālu izvietošanu pierobežā, tā stiprinot gan sadarbību ar Valsts robežsardzi, gan arī uzlabojot savas spējas, ” atklāj Kaspars Miezītis.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Kaspars Miezītis uzsver, ka valsts aizsardzība ir nepārtraukti jāpilnveido. “Vēlētos pateikties visiem sadarbības partneriem, kuri piedalās mācībās “Namejs” un sniedz atbalstu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, jo tikai apvienojot spēkus, mēs varam panākt ļoti daudz.”

Mācības “Namejs” ir iepriekš plānotas un visā Latvijā norisinās kopš 2014. gada. Militāro mācību regulārai norisei ir būtiska loma, lai uzturētu un stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas, kurām pastāvīgi jābūt augstā līmenī. Bruņotajiem spēkiem vienmēr jābūt gataviem laikus un efektīvi reaģēt uz potenciāliem apdraudējumiem un garantēt Latvijas drošību. Savukārt sadarbības stiprināšana ar valsts un pašvaldību iestādēm, dažādu nozaru komersantiem un to iesaiste mācībās stiprina visaptverošas valsts aizsardzības sistēmu Latvijā.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras bibliotēka aicina darbā Dikļu pagasta bibliotēkas (turpmāk – bibliotēka) vadītāju, valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra speciālistu/-i uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: ● nodrošināt bibliotēkas darbību, tai skaitā dokumentu apriti, finanšu plānošanu; ● kvalitatīvi veikt bibliotēkas lietotāju bibliotekāro un informacionālo apkalpošanu; ● palīdzēt iedzīvotājiem digitālo rīku lietošanā un izglītot iedzīvotāju grupas digitālajās prasmēs; ● organizēt bibliotēkas profilam atbilstošus pasākumus un sadarboties ar Valmieras novada bibliotēkām un citām organizācijām; ● veikt bibliotēkas krājuma uzskaiti, organizēšanu un papildināšanu; ● veikt novadpētniecības darbu; ● nodrošināt valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra darbu Dikļu pagasta bibliotēkā; un ja Tev ir: ● augstākā izglītība; ● valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; ● teicamas zināšanas un iemaņas darbā ar informācijas tehnoloģijām un vēlme tās pilnveidot un praktizēt darbā; ● kompetences: labas komunikācijas un prezentācijas prasmes; teicamas darba plānošanas un organizēšanas prasmes; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus, atbildības sajūta; mēs piedāvājam: ● pamatalgu pārbaudes laikā 999,00 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1052,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; ● iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; ● darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; ● interesantu, atbildīgu un dinamisku darbu; ● profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; ● drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz kristine.kine@vb.valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras bibliotēkā, adrese: Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi “Pieteikums Dikļu pagasta bibliotēkas vadītāja/-as amatam”, līdz 2025. gada 20. novembra plkst. 16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64250830. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Bibliotēkas struktūrvienības VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cielaviņa, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-11-20 Kontaktpersona: kristine.kine@vb.valmierasnovads.lv 64250830

Mēs esam Tet oficiālais sadarbības partneris, kas paplašina klientu konsultantu komandu. Meklējam 2 kolēģus  🔧 Tavi pienākumi: Darbs ar jauniem un esošiem klientiem. Konsultēt par Tet pakalpojumu un produktu (internets, televīzija, viedie risinājumi, elektrība) Esošo pakalpojumu piedāvāšana un piemērotāko risinājumu atrašana Individuālo un komandas mērķu sasniegšana Lieliskas klientu pieredzes radīšana 🎯 Tu esi ideāls kandidāts, ja: Tev patīk komunicēt un Tu viegli radi kontaktu ar cilvēkiem Tu vēlies pelnīt, attīstīties un iesi gatavs izkāpt no komforta zonas Tev ir pozitīva attieksme, enerģija un spēja mācīties Esi azartisks un enerģisks Vēlies mācīties, attīstīties un pelnīt Esi motivēts/-a sasniegt rezultātus un nedomā palikt "komforta zonā" 🎁 Mēs piedāvājam:  Profesionālas apmācības un mentoru atbalstu Tirgū konkurētspējīgu atalgojumu Motivējošu, draudzīgu kolektīvu un mūsdienīgu darba vidi Ātras izaugsmes iespējas tiem, kas vēlas vairāk 💰 Darba alga : 1300–2500 € 📩 Sūti savu CV ar norādi "Valmiera" uz: cv@balticsalessolutions.lv. Profesija: KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Uzņēmuma līgums Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2025-11-30 Darba sākšanas datums: 2025-11-07 Kontaktpersona: Sūti savu CV uz cv@balticsalessolutions.lv

Mūsu partneri