Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskolas vadība atsakās no daļas atalgojuma, to novirzot studentu nodarbinātības veicināšanai

Lasīšanas laiks: 2 min

Lai veicinātu studentu nodarbinātību Covid-19 radītās krīzes apstākļos un studentus vairāk iesaistītu augstskolas mērķu sasniegšanā, Vidzemes Augstskola (ViA) vadība (rektors, prorektori un dekāni) ir pieņēmuši lēmumi samazināt savu atalgojumu par 10 procentiem laika periodā no 2020. gada jūnija līdz decembrim un šo summu novirzīt ViA studentu grantu programmai. Programma tiks īstenota kā konkurss un to administrēs ViA Studentu apvienība (ViASA), portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vidzemes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciāliste Monika Sproģe.

Solidaritāte ir ļoti būtisks princips attīstītās sabiedrībās. Šobrīd šķiet, ka Latvijā un Eiropā ir par maz solidaritātes un pašiniciatīvas indivīda līmenī. Visi paļaujas uz valstu budžetiem, valdības ir pretimnākošas, taču jāapzinās, ka tērētā nauda nenāk no kāda abstrakta pārpilnības raga. Kādā brīdī šis caurums būs jālāpa. Tāpēc mums šķiet svarīgi meklēt alternatīvus ceļus, kā risināt krīzes situāciju. Solidaritāte ir viens no tiem, un aicinām līdzīgus soļus spert ne tikai mūsu sektora pārstāvjus, bet arī citus, kas būtu gatavi daļu savu ienākumu virzīt kādu svarīgu mērķu sasniegšanai, kas šajā gadījumā būtu atbalsts studentu nodarbinātībai”, iniciatīvu komentē ViA rektors Gatis Krūmiņš.

ViA Studentu apvienības Valdes prezidente Paula Rasa Pudāne papildina, ka “liela daļa studentu mūsdienās strādā, taču ne nozarē, kurā viņi šobrīd iegūst izglītību. Viņi strādā, lai studētu, nevis studē, lai strādātu. Krīze viņiem ir radījusi neapskaužamu situāciju. Tāpēc esam gandarīti par šo iespēju vismaz daļai studentu, pateicoties šai iniciatīvai, rast kādu alternatīvu iztikas līdzekļu un pieredzes iegūšanai.”

Grantu programmas īstenošanas laiks ir 2020. gada vasara un sekmīgas īstenošanas gadījumā tās darbības periods tiks pagarināts.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

GRĀMATVEDI (profesiju klasifikatora koda Nr. 3313 01) uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: · 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā · Stabilu atalgojumu (no 1071 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas, ar iespēju papildus iesaistīties projektos) · Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise, papildatvaļinājums) · Apmaksātu profesionālo pilnveidi · Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā · Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: · Atlīdzības, avansa norēķinu, stipendiju, bezskaidras naudas darījumu un krājumu grāmatvedības uzskaite, aprēķināšana un pārskaitīšana · Grāmatvedības uzskaite finanšu vadības resursu sistēmā Horizon · Ceļazīmju pārbaude un kontrole · Pilnīgu un daļēju inventarizāciju veikšana · Pārskatu sagatavošana un iesniegšana EDS un Centrālās statistikas pārvaldē · Dalība mēneša, ceturkšņa un gada pārskata sastādīšanā Prasības pretendentam: · Izglītība ekonomikā vai grāmatvedībā · Praktiskā darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 2 gadi · Iemaņas darbā ar finanšu vadības resursu sistēmu Horizon · Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar dokumentu vadības sistēmu “Namejs” · Labas zināšanas darbā ar datoru (Ms Office) un biroja tehniku · Spēja operatīvi apstrādāt liela apjoma informāciju · Labas komunikācijas prasmes Tālrunis informācijai: Galvenā grāmatvede Madara Vilne T:28678088 CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Grāmatveža vakancei” līdz 2023.gada 12.jūnijam plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē.

Mūsu partneri