Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskolas vadība atsakās no daļas atalgojuma, to novirzot studentu nodarbinātības veicināšanai

Lai veicinātu studentu nodarbinātību Covid-19 radītās krīzes apstākļos un studentus vairāk iesaistītu augstskolas mērķu sasniegšanā, Vidzemes Augstskola (ViA) vadība (rektors, prorektori un dekāni) ir pieņēmuši lēmumi samazināt savu atalgojumu par 10 procentiem laika periodā no 2020. gada jūnija līdz decembrim un šo summu novirzīt ViA studentu grantu programmai. Programma tiks īstenota kā konkurss un to administrēs ViA Studentu apvienība (ViASA), portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vidzemes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciāliste Monika Sproģe.

Solidaritāte ir ļoti būtisks princips attīstītās sabiedrībās. Šobrīd šķiet, ka Latvijā un Eiropā ir par maz solidaritātes un pašiniciatīvas indivīda līmenī. Visi paļaujas uz valstu budžetiem, valdības ir pretimnākošas, taču jāapzinās, ka tērētā nauda nenāk no kāda abstrakta pārpilnības raga. Kādā brīdī šis caurums būs jālāpa. Tāpēc mums šķiet svarīgi meklēt alternatīvus ceļus, kā risināt krīzes situāciju. Solidaritāte ir viens no tiem, un aicinām līdzīgus soļus spert ne tikai mūsu sektora pārstāvjus, bet arī citus, kas būtu gatavi daļu savu ienākumu virzīt kādu svarīgu mērķu sasniegšanai, kas šajā gadījumā būtu atbalsts studentu nodarbinātībai”, iniciatīvu komentē ViA rektors Gatis Krūmiņš.

ViA Studentu apvienības Valdes prezidente Paula Rasa Pudāne papildina, ka “liela daļa studentu mūsdienās strādā, taču ne nozarē, kurā viņi šobrīd iegūst izglītību. Viņi strādā, lai studētu, nevis studē, lai strādātu. Krīze viņiem ir radījusi neapskaužamu situāciju. Tāpēc esam gandarīti par šo iespēju vismaz daļai studentu, pateicoties šai iniciatīvai, rast kādu alternatīvu iztikas līdzekļu un pieredzes iegūšanai.”

Grantu programmas īstenošanas laiks ir 2020. gada vasara un sekmīgas īstenošanas gadījumā tās darbības periods tiks pagarināts.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri