Valmieras Ziņas

Vasara Latvijā varētu būt sausa un karsta

Lasīšanas laiks: 2 min

Pašreizējie prognožu dati uzrāda augstu varbūtību, ka šogad Latvijā gaidāma karsta vasara ar mazu nokrišņu daudzumu, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Sinoptiķi atgādina, ka Eiropā ir grūti prognozēt laikapstākļus vairākus mēnešus uz priekšu. Citur pasaulē, piemēram, tropiskajos reģionos, līdzšinējie pētījumi un zināmās likumsakarības ļauj sagatavot sezonālās prognozes ar augstāku ticamību nekā Eiropā.

Vasaras pirmais mēnesis – jūnijs – kopumā gaidāms ar gaisa temperatūru virs normas. Līdz ar to pastāv augsta varbūtība, ka būs karstas dienas, īpaši mēneša otrajā pusē, tomēr arī pārējā laikā neiezīmējas periodi, kad vēsās gaisa masas varētu dominēt pār siltajām un gaisa temperatūra būtu ievērojami zemāka par normu.

Sagaidāms, ka jūnijā Eiropas ziemeļu rajonos būs paaugstināts atmosfēras spiediens, savukārt ciklonu darbība biežāk skars Eiropas rietumu un centrālos rajonus, kā arī Vidusjūras reģionu.

Latvijā jūnijā bieži prognozēts austrumu vējš, kas nesīs siltas vai pat karstas un arī salīdzinoši sausas gaisa masas, tādēļ lietus daudzums jūnijā gaidāms mazāks par normu.

Ņemot vērā, ka arī maijā lijis maz, pastāv risks, ka vasaras pirmajā mēnesī sausums būtiski pastiprināsies.

Patlaban lielākais sausums valda valsts rietumu un centrālajā daļā, jo īpaši Zemgalē. Labāka situācija saglabājas Latgalē, Sēlijā un Vidzemes austrumos.

Turpina paaugstināties ugunsbīstamība mežos, daļā Zemgales un Vidzemes tādēļ spēkā oranžā līmeņa brīdinājums.

Iepriekšējā sausā vasara Latvijā bija 2018.gadā. 2015.gada vasara pagaidām ir sausākā šajā gadsimtā, tomēr pagājušajā gadsimtā bijuši deviņi gadi ar vēl sausāku laiku vasaras mēnešos.

99 gadus ilgajā meteoroloģisko novērojumu vēsturē, par ko uzkrāti dati LVĢMC arhīvos, starp desmit karstākajām vasarām septiņas bijušas 21.gadsimtā. Viskarstākā bija 2021.gada vasara, tai seko 2010.gads, bet trešā karstākā vasara tika piedzīvota pagājušajā gadā.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "Līgas Kavītes zvērinātas tiesu izpildītājas birojs" aicina darbā  jurista palīgu (-dzi) uz noteiktu laiku Galvenie darba pienākumi: Darbs ar Izpildu lietu reģistru; Saņemtās korespondences apstrāde; Dokumentu sagatavošana saistībā ar nolēmumu izpildi; Nodrošināt savlaicīgu un efektīvu dokumentu un informācijas apriti; Komunikācija ar klientiem klātienē un izmantojot attālinātos saziņas līdzekļus. Prasības pretendentiem: Precizitāte, augsta atbildības sajūta, analītiskā un loģiskā domāšana; Spēja patstāvīgi organizēt darbu un noteikt prioritātes; Spēja saglabāt darba kvalitāti un elastību intensīvos darba apstākļos; Spēja orientēties normatīvajos tiesību aktos; Valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; Teicamas prasmes darbā ar MS Office programmām; Vismaz pirmā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnē. Piedāvājam: Dinamisku un atbildīgu darbu profesionālā kolektīvā; Darba rezultātam atbilstošu atalgojumu sākot no 1100 EUR līdz 1500 EUR pirms nodokļu nomaksas; pilnu slodzi (40 stundas nedēļā); darba vietu Valmierā. CV un motivācijas vēstuli ar norādi “vakance” nosūtīt uz elektroniskā pasta adresi: liga.kavite@lzti.lv līdz 2026. gada 10. aprīlim. Piesakot savu kandidatūru vakancei, Jūs piekrītat datu apstrādei saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzību regulējošajiem tiesību aktiem personāla atlases vajadzībām. Informējam, ka sazināsimies tikai ar otrās atlases kārtas kandidātiem, kurus uz pārrunām aicināsim telefoniski. Profesija: JURISTA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Zvaigžņu iela 1, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Jurisprudence / Tieslietas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-10 Darba sākšanas datums: 2026-03-26 Kontaktpersona: Līga Kavīte

Mūsu partneri