Valmieras Ziņas

Valmieras vieglatlētikas veterāni – sporta spēļu laureāti

Lasīšanas laiks: 4 min

“Ja jau Marta Ādamsone ir, tad metāls būs!’, vēstīja Aleksejs Koziņecs, pirms došanās ceļā uz Latvijas sporta veterānu-senioru savienības 56.sporta spēlēm Salaspilī. Tobrīd Aleksejs  vēl nenojauta, cik ļoti viņam bija taisnība. Pat vēl vairāk! Ja kādam šķita, ka debesīs zibeņo, viņš maldījās. Zibsnīja un spoži mirdzēja valmieriešu izcīnītās medaļas. Pavisam 29 zelta, 2 sudraba, 5 bronzas godalgas un komandu kopvērtējumā godpilnā 2.vieta 34 komandu konkurencē!

Pirmās dienas sacīkstes iesākās ar 4x100m stafetēm. Mūsu komandā startēja Iveta Grunte – Dinsberga, Zanda Kokorēviča, Mārīte Bisniece un Gunita Šīrante. Veiklās meitenes sniedzās, bet neaizsniedzās līdz 3.vietai,  ar rezultātu 1:01,98 izcīnīja 4.vietu. Marta Ādamsone savas 50.(!) sporta spēles uzsāka ar diska mešanu un uzvarēja 80+ grupā ar rezultātu 18,03m, Iveta Grunte – Dinsberga ar rezultātu 20,18m izcīnīja 3.vietu 35+ grupā. 3000m distancē pēc zelta medaļām eleganti aizsoļoja Vaira Grigorjeva 65+ grupā ar rezultātu 21:34,3 min., Raitis Lērme 75+ grupā ar rezultātu 19:27,91 min. un Gunita Šīrante 35+ grupā ar rezultātu 17:27,84 min. Tāllēkšanas sektorā nepārspēti palika Māris Jirgensons 55+ grupā ar rezultātu 5,34m un  80+ grupā Valdis Blūms ar rezultātu 3,02m.Bronzas medaļas izcīnīja  Sandra Sprice 60+ grupā  ar rezultātu 3,02m, Mārīte Bisniece 45+ grupā ar rezultātu 3,71m un Egils Šakens 45+ grupā ar rezultātu 5,07m. 100m sprintā valmierieši ar lieliskiem rezultātiem bija konkurentiem nesasniedzami.  75+ grupā uzvarēja Aleksejs Koziņecs ar rezultātu 15,97s un 55+ grupā  Māris Jirgensons ar rezultātu 12,93 s. Aleksejs Koziņecs sāncenšus pieveica un zelta medaļu izcīnīja  400m distancē ar rezultātu 1:23,62 min. Šķēpa mešanas sektorā valmierietes demonstrēja, kuras šeit ir labākās. Marta Ādamsone 80+ grupā ar rezultātu 19,67m, Ilona Apele 45+ grupā ar rezultātu 31,54m izcīnīja zelta medaļas, savukārt Iveta Grunte – Dinsberga 35+ grupā izcīnīja bronzas medaļu. Diska mešanā Māris Bemers izcīnīja bronzu ar rezultātu 31,50m.

Kamēr otrajā sacensību dienā citi vēl tikai domāja par startiem, valmierieši jau soļoja pēc medaļām. 5000m distancē zelta medaļu izcīnīja Gunita Šīrante 35+ grupā ar rezultātu 29:44,04 min. un Raitis Lērme 75+ grupā ar rezultātu 34:53,66min., bet Vaira Grigorjeva 65+ grupā izcīnīja sudraba godalgu ar rezultātu 37:40,97 min.  Raitis Lērme vēlāk noskrēja arī 5000m un izcīnīja savu trešo zelta medaļu ar rezultātu 27:31,49min. Tehniski sarežģītajā trīssoļlēkšanā valmierieši smēla zeltu pilnām saujām. Uzvara Valdim Blūmam 80+ grupā ar rezultātu 6,63m, Sandrai Spricei 60+ grupā ar rezultātu 6,78m un Dzintrai Zinkovskai 70+ grupā ar rezultātu 4,38m. Augstlēkšanā ar rezultātu 1,00m uzvarēja Dzintra Zinkovska un kārtējo zelta medaļu savai kolekcijai pievienoja Valdis Blūms ar rezultātu 1,10m. 200m distanci cienīgi un atbilstoši saviem gadiem noskrēja un zelta medaļu izcīnīja Elmārs Gulbis 90+ grupā ar rezultātu 1:10,35. Mūsu nenogurdināmais vecmeistars pieveica  arī 800m distanci ar rezultātu 5:47,18min.Vēl 200m  ātri kā bultas skrēja un savus konkurentus uzvarēja Māris Jirgensons 55+ grupā ar rezultātu 27,32 s un Aleksejs Koziņecs 75+ grupā ar rezultātu 34,00s. Abiem vīriem šī bija trešā zelta medaļa. Marta Ādamsone, uzvarot lodes grūšanā ar rezultātu8,67m, pierādīja, ka bez trim zelta medaļām viņa sacensības nebeidz.  Grūžot lodi 10,01m tālu 35+ grupā uzvarēja Iveta Grunte – Dinsberga, bet Ilona Apele ar rezultātu 9,87m, tikai vienu centimetru piekāpjoties konkurentei, izcīnīja 3.vietu šajā disciplīnā.  Ar rezultātu 24,30m vesera mešanā Ilona pārspēja konkurentes un iepriecināja ar kārtējo zelta medaļu.  Elmārs Gulbis nebaidījās startēt vesera mešanā un uzrādīt rezultātu 13,70m, izcīnot vēl vienu zelta medaļu. Šī viņam bija patiešām apbrīnojama uzdrīkstēšanās, jo pēdējo reizi viņš veseri bija metis pirms 70 gadiem, studējot fiziskās kultūras institūtā. Vesera mešanā nepārspējami bija arī Māris Bemers 55+ grupā ar rezultātu 35,27m un Valdis Blūms 80+ grupā ar rezultātu 30,84m. Valdim, šajā disciplīnā startējot individuāli,  šī bija 4 zelta medaļa sporta spēlēs.

Neatlaidīgi, ar apbrīnojamu sparu valmierieši tiecās uz mērķi – aiznest Valmieras vārdu līdz pjedestālam. Un tas viņiem izdevās godam.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā ĒKU UN APSAIMNIEKOJAMĀS TERITORIJAS PĀRZINI (profesiju klasifikatora koda Nr. 5153 02) uz noteiktu laiku (~1 mēnesi) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (1010,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi Galvenie darba pienākumi: Izglītības iestādes ēku un apsaimniekojamās teritorijas pārraudzīšana, iesaistīšanās tās labiekārtošanā Ēku un apsaimniekojamās teritorijas uzturēšana tehniskā kārtībā Teritorijā esošo kanalizācijas, siltā un aukstā ūdensvada, apkures sistēmas iekšējo tīklu, ventilācijas sistēmu un iekšējo elektrotīklu uzraudzība, savas kompetences ietvaros veikt remontu Veikt dažādus remonta un uzturēšanas darbus izglītības iestādē (durvju, slēdzeņu, logu, mēbeļu, sadzīves priekšmetu u.c.) Izglītības iestādes rīcībā esošo mazo mehānismu apkope un remonts Strādāt ar kravas pacelšanas un pārvietošanas mehānismiem un ierīcēm Prasības pretendentam: Vidējā vai profesionālā izglītība Vēlama pieredze līdzīgu pienākumu veikšanā Prasme veikt galdniecības, kokapstrādes, celtniecības, santehnikas darbus Spēja operatīvi reaģēt un prioritēt darbus Labas komunikācijas un sadarbības prasmes CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Pārziņa vakancei” līdz 2026.gada 28.februārim. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: ĒKU UN APSAIMNIEKOJAMĀS TERITORIJAS PĀRZINIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-28 Kontaktpersona: Skaidrīte Čukule Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJUS VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku; pasažieru kvalitatīva apkalpošana; biļešu pārdošana; darbs ar elektronisko kases aparātu. PRASĪBAS PRETENDENTIEM: Vidējā vai profesionālā izglītība; D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods; vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; latviešu valodas zināšanas. UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā; darbavietu Valmierā, Rūjienā, Valkā vai Smiltenē; darba samaksu līdz 1900 EUR (pirms nodokļu nomaksas); pilnas sociālās garantijas; daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu; 95. koda apmācības; apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas; veselības apdrošināšanas iespējas; iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā; ikgadējās un 95. koda apmācības. CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv  personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst. 09.00 līdz 16.00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 5 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-31 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei lūdzu sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv vai iesniegt personīgi

Mūsu partneri