Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedra” plāni par papildu akciju emisiju būs atkarīgi no tiesiskās aizsardzības procesa attīstības

Lasīšanas laiks: 6 min

Stikla šķiedras ražotāja “Valmieras stikla šķiedra” iepriekš izziņotie plāni par papildu akciju publisko piedāvājumu 2019.gada otrajā pusē būs atkarīgi no tiesiskās aizsardzības procesa attīstības un vienošanās ar kreditoriem par turpmāko darbības plānu, pirmdien preses konferencē sacīja “Valmieras stikla šķiedras” valdes priekšsēdētājs Stefans Jugels.

Viņš norādīja, ka turpmākie lēmumi par papildu akciju publisko piedāvājumu ir uzņēmuma akcionāru kompetencē, kuri par to lems akcionāru sapulcē 28.jūnijā.

Tāpat Jugels sacīja, ka uzņēmuma iepriekš publicētās finanšu prognozes 2019. un 2020.gadam tika uzskatītas par sasniedzamām, ja situācija ar ASV ražotnes peļņu uzlabotos. Pēdējie finanšu dati liecina, ka šo prognožu sasniegšanai būs nepieciešams ilgāks laiks, tāpēc iepriekš izziņotās prognozes patlaban tiek atsauktas.

Savukārt jaunas finanšu vadlīnijas 2019. un 2020.gadam “Valmieras stikla šķiedra” pagaidām nepublicēs, jo nepieciešams sagaidīt kreditoru saskaņojumu tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānam, kā arī revidēto 2018.gada pārskatu, lai redzētu faktisko bilanci 2018.gada beigās, teica Jugels.

Viņš norādīja, ka pirms paziņojuma par tiesiskās aizsardzības procesa pieteikumu, revidenti pieprasījuši papildus informāciju par ASV ražotnes darbību, tāpēc revidētā pārskata iesniegšana aizkavējusies un patlaban tiek prognozēts, ka pārskats varētu tikt publicēts līdz 16.septembrim.

Jugels piebilda, ka “Valmieras stikla šķiedras” Latvijas un Apvienotās Karalistes ražotnes darbojas ierastajā režīmā, taču pozitīvā naudas plūsma nav ļāvusi kompensēt ASV ražotnes zaudējumus.

“Ņemot vērā to, ka uzņēmumam ir labi finanšu rezultāti un Latvijas ražotne jau vairāk nekā 10 gadus strādā ar peļņu, tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāns būs kā biznesa plāns, kas turpmāk noteiks uzņēmuma darbības stratēģiju,” sacīja Jugels.

Viņš piebilda, ka Latvijas ražotnē nav plānota darbinieku skaita samazināšana un uzņēmums turpinās darbību kā līdz šim.

“Valmieras stikla šķiedras” piesaistītā advokātu biroja “Eversheds Sutherland Bitāns” zvērinātais advokāts Māris Vainovskis žurnālistiem uzsvēra, ka “Valmmieras stikla šķiedra” ir nepārtrauktā dialogā un sadarbībā ar saviem kreditoriem un partneriem.

“Dialogs netiek sākts tikai tagad, tas jau ir ilgstošs process un tagad ir nepieciešams galīgais saskaņojums. Esmu pārliecināts, ka “Valmieras stikla šķiedras” tiesiskās aizsardzības process būs veiksmes stāsts par to, kā uzņēmums var iziet cauri šim procesam un veiksmīgi turpināt darbību,” sacīja Vainovskis.

Jau ziņots, ka “Valmieras stikla šķiedra” pirmdien iesniedza Vidzemes rajona tiesā Valmierā pieteikumu uzņēmuma tiesiskās aizsardzības procesa ierosināšanai.

Kompānijas pārstāvji skaidro, ka pavasarī sākās padziļinātās izpētes process ASV meitasuzņēmumā “P-D Valmiera Glass USA Corp.”, taču, neskatoties uz šim procesam sekojošām sarunām ar potenciālo investoru, saistošs piedāvājums tā arī netika saņemts.

Tajā pašā laikā “Valmieras stikla šķiedras” pārstāvji atzīmē, ka vēl viena trešā persona ir izrādījusi interesi par ASV ražotnes visu aktīvu iegādi, proti, gan par pirmās fāzes jeb filcu ražotnes iegādi, gan par otrās fāzes jeb vertikāli integrētās stikla šķiedras diega ražotnes iegādi. Konkrēts piedāvājums no šīs trešās personas līdz šim brīdim vēl nav saņemts.

“Līdz šim ieguldījumi par kopējo summu vairāk nekā 80 miljonu eiro apmērā ir veikti ASV otrās fāzes ražotnē (kopumā plānotas 110 miljoni ASV dolāru investīcijas laika posmā no 2014. līdz 2022.gadam). Diemžēl šī projekta īstenošanas gaitā ir radušies vairāki neparedzēti šķēršļi. To sekas, neraugoties uz vairākkārtēju vadības inovatīvu pieeju situācijas risināšanai, līdz pat šai dienai nav pilnībā novērstas. Šo iemeslu dēļ otrās fāzes ražotne (vertikāli integrēta stikla šķiedras produktu ražotne) joprojām nespēj sasniegt nepieciešamās ražošanas jaudas un tādējādi nes materiālus zaudējumus, strauji patērējot naudas līdzekļus no citiem sabiedrības darbības virzieniem,” skaidro kompānijas pārstāvji.

Tāpat kompānijas vadība atzīmē, ka finanšu resursu piesaistes ietvaros, lai izveidotu ASV ražotni un nodrošinātu otrās fāzes objekta darbību, ASV ražotne noslēdza kredītlīnijas līgumu ar banku, kas bāzēta ASV. Lai nodrošinātu parāda saistību, kas izriet no attiecīgā kredītlīnijas līguma, nodibināšanu “Valmieras stikla šķiedra” izsniedza galvojumu par labu bankai. Ņemot vērā, ka ASV ražotne nav spējusi izpildīt no kredītlīnijas līguma izrietošās saistības, banka 2019.gada 10.jūnijā ir pieprasījusi “Valmieras stikla šķiedrai” nekavējoties atmaksāt aizdevuma pamatsummu un uzkrātos procentus par kopējo summu 3 013 148,92 ASV dolāri. “Diemžēl sabiedrībai nav iespējams veikt tūlītēju un pilnīgu ar galvojamu nodrošinātā aizdevuma atmaksu,” atzīts “Valmieras stikla šķiedras” pārstāvji.

Papildus “Valmieras stikla šķiedras” pārstāvji informē, ka uzņēmumam ir arī būtiskas parādsaistības sindicēto aizdevumu ietvaros par summu vismaz 67 014 370 eiro un vismaz 17 836 071 ASV dolāru apmērā attiecībā pret vēl divām bankām, tādējādi bankas, kura 2019.gada 10.jūnijā ir pieprasījusi “Valmieras stikla šķiedrai” nekavējoties atmaksāt aizdevuma pamatsummu, prasījums faktiski izraisa saistību neizpildes gadījumu arī attiecībā uz sindicēto aizdevumu līgumiem ar tajā esošajām divām citām bankām.

“Iepriekš norādīto apstākļu rezultātā sabiedrība ir nonākusi finansiālās grūtībās. Lai turpinātu ilgtspējīgu darbību un nodrošinātu iespēju panākt praksē īstenojamu vienošanos ar saviem kreditoriem, sabiedrībai šobrīd ir nepieciešams nodrošināt netraucētu un nepārtrauktu darbību tās galvenajām ražošanas līnijām un iegūt laiku, lai panāktu vienošanos ar saviem kreditoriem par kārtību visu kreditoru prasījumu apmierināšanai,” atzīst kompānijas pārstāvji.

Pēc kompānijas vadības vēstītā, sekmīga turpmāka “Valmieras stikla šķiedras” attīstība, joprojām, ir skaidri noteikts kompānijas valdes un padomes mērķis. Tādēļ pašreizējos apstākļos vispiemērotākais risinājums ir pieteikuma par tiesiskās aizsardzības procesa ierosināšanu iesniegšana.

“Līdz ar to, veicot rūpīgu situācijas analīzi un konsultējoties ar sabiedrības padomi, zvērinātu revidentu sabiedrību un juristiem, sabiedrības valde nolēma īstenot šo soli un iesniegt Vidzemes rajona tiesā Valmierā pieteikumu sabiedrības tiesiskās aizsardzības procesa uzsākšanai,” norāda kompānijas vadība.

Tāpat kompānijas vadība atzīmē, ka “Valmieras stikla šķiedras” darbība Latvijā, kā arī tās meitasuzņēmuma Apvienotajā Karalistē darbība pēdējo gadu laikā ir konsekventi nodrošinājusi stabilu naudas plūsmu un rentabilitāti. Paralēli sabiedrība un tās meitasuzņēmums Apvienotajā Karalistē aktīvi atbalstīja uzņēmuma paplašināšanos ASV.

Kompānijas vadība arī min, ka “Valmieras stikla šķiedra” ikdienas komercdarbības ietvaros ir saņēmusi izpildei būtiska apmēra pasūtījumus dažāda veida tās ražoto produktu piegādēm un šo pasūtījumu izpilde nodrošinās naudas plūsmu, kas nepieciešama, lai kompānija varētu veikt tās finanšu saistību restrukturizāciju, turklāt, bez apgrūtinošās nepieciešamības atbalstīt otrās fāzes ražotnes darbību ASV īstermiņā un vidējā termiņā.

“Pēc tiesas lēmuma par tiesiskās aizsardzības procesa uzsākšanu saņemšanas, sabiedrības valdes uzdevums, saskaņā ar Latvijas normatīvo aktu prasībām, būs izstrādāt un iesniegt sabiedrības kreditoriem apstiprināšanai iesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu. Tiek prognozēts, ka tas sevī ietvers arī nepieciešamību reorganizēt ASV ražotnes darbību, kā arī naudas plūsmas optimizāciju un sabiedrības bilances stiprināšanu,” norāda kompānijas vadība.

Tāpat “Valmieras stikla šķiedras” vadība informē, ka neviens lēmums attiecībā uz ASV otrās fāzes ražotnes objekta pārdošanu līdz šim brīdim nav pieņemts un ASV ražotnes vadība turpina sarunas ar potenciālajiem investoriem, kas iespējams būtu gatavi veikt otrās fāzes ražotnes iegādi. Vienlaikus nevar izslēgt situāciju, ka tiks veikta ASV otrās fāzes ražotnes darbības restrukturizācija, ņemot vērā gan šobrīd esošo, gan nākotnē iespējamo potenciāli ieinteresēto personu loku, un tā ļaus veiksmīgi nodrošināt ražotnes darbību.

Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parāds šogad 7.jūnijā “Valmieras stikla šķiedrai” bija 433 464 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Ziņots arī, ka “Valmieras stikla šķiedras” koncerns pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 112,983 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,2% mazāk nekā 2017.gadā, kā arī cieta zaudējumus 14,991 miljona eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

“Valmieras stikla šķiedras” koncernu veido “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” Apvienotajā Karalistē, kā arī “Valmiera Glass USA Corp.” un “Valmiera Glass USA Trading Corp” ASV. “Valmieras stikla šķiedras” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gads Jums būs veiksmīgāks par 2025. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA Projekti LL, reģ. Nr. 40103276053 kā papildinājumu savai komandai aicina darbā SERTIFICĒTU BŪVINŽENIERI PROJEKTĒTĀJU Galvenie pienākumi: Būvprojekta dokumentācijas BK (rasējumu un teksta dokumentu) izstrāde, atbilstoši Latvijas Republikas normatīvu prasībām; Aprēķinu veikšana: nestspējas, ugunsdrošības, pamatu u.c. aprēķini; Ražošanas un publisko objektu projektēšana ar sapratni par ēku būvmateriāliem, būvniecībastehnoloģijām, siltumtehniku, slodzi; Objekta apsekošana; Tehnisko apsekošanas atzinumu sagatavošana. Prasības pretendentam: Būvprakses sertifikāts ēku konstrukciju projektēšanā; Vismaz 3 gadu darba pieredze attiecīgajā amatā; Latvijas Republikas un Eiropas Savienības normatīvu aktu pārzināšana; Datorprogrammu prasmes – AutoCAD, pieredze darbā ar Revit tiks uzskatīta par priekšrocību; Spēja strādāt komandā un individuāli; Labas laika plānošanas prasmes, spēja iekļauties termiņos. Mēs piedāvājam: Komfortablus darba apstākļus labiekārtotā birojā Valmierā; Draudzīgu, atsaucīgu, profesionālu komandu; Iespēju profesionāli attīstīties un pilnveidoties; Paredzamā alga - no 2500-4000 EUR bruto (atkarībā no pieredzes). Gaidīsim Tavu CV un Pieteikuma vēstuli uz e-pasta adresi: info@projektill.lv ar norādi – būvkonstruktors/-e. Mēs izskatīsim visus pieteikumus, taču sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz klātienes intervijām. Profesija: BŪVINŽENIERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-12 Kontaktpersona: CV un piet.vēst.lūdzam sūtīt ua e-pastu: info@projektill.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Valmieras tehnikums aicina darbā Attīstības nodaļas vadītāju Mēs piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā (klātienes darbs) Stabilu atalgojumu pēc pārbaudes laika sākot no EUR 2164 (EUR 1962 pārbaudes laikā) Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes termiņa) Papildatvaļinājumu (pēc ikgadējās novērtēšanas) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Mūsdienīgu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie pienākumi: Plānot un īstenot Valmieras tehnikuma attīstības un inovāciju stratēģiju, sagatavot un atjaunot attīstības dokumentus, analizēt sasniegtos rezultātus Vadīt un iesaistīties pētniecības un attīstības projektos, īpaši izglītības, tehnoloģiju un reģionālās attīstības jomā (Horizon Europe, Erasmus+, u.c.) Sagatavot kvalitatīvus projektu pieteikumus un pārskatus, tostarp angļu valodā, nodrošinot satura kvalitāti un atbilstību programmu prasībām Plānot un sagatavot materiāli tehniskās bāzes attīstības plānus un tehniskās specifikācijas laboratorijām un mācību aprīkojumam, sadarbojoties ar nozaru ekspertiem Nodrošināt Valmieras tehnikuma aktīvu dalību valsts un starptautiskos izglītības, inovāciju un pētniecības pasākumos, attīstot sadarbību ar institūcijām un uzņēmumiem Koordinēt un attīstīt iestādes zīmolvedību un sabiedrisko komunikāciju, veicinot tehnikuma atpazīstamību un pozitīvu tēlu Latvijā un ārvalstīs Vadīt Attīstības nodaļas darbu, plānot uzdevumus un nodrošināt vienotu virzību iestādes attīstības mērķu sasniegšanā Prasības: Augstākā izglītība  Pieredze projektu vadībā - izstrādē, īstenošanā un uzraudzībā Pieredze vadošā administratīvajā darbā  Lietvedības prasmes Latviešu valodas prasmes augstākajā līmenī Angļu valodas prasmes C līmenī   B kategorijas autovadītāja apliecība un pieredze auto vadīšanā Augsta atbildības sajūta, spēja attīstīt idejas un patstāvīgi pieņemt lēmumus Pozitīva attieksme pret darbu, augsta saskarsmes kultūra Labas analītiskās un plānošanas spējas, prasme darbu koordinēšanā CV, motivācijas vēstuli, t.sk., uzskaitot un aprakstot veiksmīgi īstenotu projektu pieredzi, un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv Pieteikumu sūtīt uz e-pastu ar norādi “Attīstības nodaļas vadītāja vakancei” līdz 2026.gada 25.janvārim. Profesija: PAMATDARBĪBAS STRUKTŪRVIENĪBAS VADĪTĀJS /DIREKTORS (VALSTS PĀRVALDES JOMĀ) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-01-25 Kontaktpersona: Vineta Melngārša Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Ja esi enerģisks un esi gatavs jauniem izaicinājumiem, kā arī vēlies sevi pilnveidot un izmantot savas profesionālās zināšanas un pieredzi kopējo mērķu sasniegšanā, tad tieši Tu, kā kolēģis, esi nepieciešams Valsts sociālās aprūpes centra "Zemgale" komandai!* Valsts sociālās aprūpes centrs "ZEMGALE" ir  lielākais valsts ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojuma sniedzējs Latvijā!  aicinām darbā SOCIĀLO REHABILITĒTĀJU filiālē "Rūja" Mēs piedāvājam: sociālās garantijas atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam; alga (bruto) EUR 851 – EUR 1220 atbilstoši profesionālajai pieredzei un kompetencēm; pārbaudes laikā atalgojums līdz EUR 870; 25% piemaksu pie noteiktās mēnešalgas par īpašo risku; normālā darba laika ietvaros saīsināto darba laiku (35 stundas nedēļā); darba pieredzi valsts pārvaldē; papildatvaļinājumu par īpašo risku (3 darba dienas gadā) un papildatvaļinājumu par ikgadējo novērtēšanu (no 4 - 10 darba dienām gadā); draudzīgus, atsaucīgus un profesionālus kolēģus; veselības apdrošināšanu pēc 3 nostrādātiem mēnešiem. Būtiskākie amata pienākumi: veikt klientu sociālās funkcionēšanas novērtēšanu; diagnosticēt klientu sociālās barjeras, sociālo statusu, vērtības, noteikt klientu sociālo prasmju līmeni; piedalīties starpprofesionāļu komandā klientu sociālās rehabilitācijas gaitā; piedalīties klientu individuālā sociālās rehabilitācijas plāna izstrādē, realizācijā un pilnveidē. veikt sociālo prasmju uzlabošanu un jaunu prasmju veicināšanu sociālā darbinieka vadībā: Prasības pretendentam: sociālā rehabilitētāja kvalifikācija, īsā cikla augstākā izglītība sociālajā rehabilitācijā vai otrā cikla augstākā izglītība sociālajā darbā vai karitatīvajā sociālajā darbā, ja iegūta arī īsā cikla profesionālā augstākā izglītība un piektā līmeņa profesionālā kvalifikācija sociālajā rehabilitācijā vai pirmā cikla augstākā izglītība sociālajā darbā un sociālā darbinieka kvalifikācija, ja studiju laikā vai profesionālās pilnveides izglītības procesā apgūta ar sociālo rehabilitāciju saistītas studiju programmas daļa vismaz četru kredītpunktu jeb 160 stundu apjomā; zināšanas sociālās rehabilitācijas jomā, sociālās aprūpes, veselības aprūpes jautājumos, psiholoģijā un pedagoģijā; profesionālās darbības pamatuzdevumu veikšanai nepieciešamās zināšanas izpratnes līmenī; darba pieredze aprūpes jomā tiks uzskatīta par priekšrocību. Darba vieta: VSAC "Zemgale" filiāle "Rūja", Jeri, Jeru pagasts, Valmieras novads. Profesionālās darbības aprakstu (CV), izglītību apliecinošu dokumentu kopijas ar atzīmi "Sociālais rehabilitētājs" sūtīt uz e-pastu: vakances@vsaczemgale.gov.lv. Piesakot savu kandidatūru uz izsludināto amata vietu, Jūs uzticat savus personas datus Valsts sociālās aprūpes centram “Zemgale”. Detalizēta informācija par personas datu apstrādes aspektiem šī nolūka sasniegšanai ir norādīta iestādes mājas lapā, adrese: https://www.vsaczemgale.gov.lv/lv/media/2279/download  Informējam, ka sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz interviju. Par atteikumu ziņosim tikai tiem kandidātiem, kas tiks uzaicināti uz interviju. Gadījumā, ja trīs nedēļu laikā pēc CV nosūtīšanas neesat saņēmis uzaicinājumu uz darba interviju, varat uzskatīt, ka Jūsu kandidatūra netika virzīta pārrunu kārtai. *Valsts sociālās aprūpes centrs "ZEMGALE" (reģ.nr.40900035103) ir labklājības ministra pakļautībā esoša tiešās valsts pārvaldes iestāde, kas sniedz valsts apmaksātu ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu abu dzimumu pilngadīgām personām institūcijā ar smaga garīga rakstura traucējumiem (I un II invaliditātes grupa).  Profesija: SOCIĀLAIS REHABILITĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jeri, Jeru pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-01-25 Kontaktpersona: Linda Simanoviča Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri