Valmieras Ziņas

Valmieras novadā atklāj industriāla mēroga saules elektrostaciju

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmieras pievārtē izbūvēta vērienīga saules elektrostacija – Valmieras SES, kas ražos zaļo elektroenerģiju vietējo mājsaimniecību un uzņēmumu patēriņam. Valmieras SES un pērn darbu sākusī Brenguļu SES ir jaudīgākās saules spēkstacijas novadā – tās kopā gadā spēj nodrošināt zaļo elektroenerģiju 7000 vietējo mājsaimniecību. Abus projektus īstenojis Latvijas investīciju uzņēmums “Merito Partners” un atjaunīgās enerģijas projektu attīstītājs “Saules Energy”.

Valmieras SES atrodas industriālā teritorijā blakus AS “Valmieras stikla šķiedra” rūpnīcai un apakšstacijai “Valmiera”. Šeit saražotā elektroenerģija caur sadales infrastruktūru nonāk pie Valmieras novada iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Jaunās spēkstacijas jauda ir 7,1 MW, un tā gadā spēj saražot vismaz 6900 MWh atjaunīgās enerģijas, kas atbilst 3500 vietējo mājsaimniecību vidējam patēriņam.

Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs: “Piesaistot arvien jaunus investorus, kā arī attīstot jaunus ražošanas uzņēmumus novadā, pieaug arī enerģijas patēriņš. Zaļā enerģija ir būtisks faktors, kas palīdz samazināt gan novada, gan uzņēmumu ietekmi uz vidi, kā arī palielina konkurētspēju. Priecājamies, ka tepat blakus Valmieras pilsētas robežai ir tapusi jauna saules elektrostacija, kurā saražoto enerģiju varēs izmantot mājsaimniecības un tuvākie ražošanas uzņēmumi.”

Valmieras SES īpašnieks ir pašmāju investīciju fonds “Merito Sustainable Energy Fund I”, šobrīd lielākais saules elektrostaciju operators Latvijā. Valmieras SES ir astotā un noslēdzošā saules elektrostacija “Merito Partners” un “Saules Energy” zaļās infrastruktūras iniciatīvā ar mērķi stiprināt Latvijas enerģētisko neatkarību. 

“Piesaistot vairāk nekā 80 Latvijas privāto un institucionālo investoru kapitālu, kopā ar atjaunīgās enerģijas projektu attīstītāju “Saules Energy” esam realizējuši astoņu vērienīgu SES izbūvi Zilupē, Brenguļos, Inčukalnā, Carnikavā, Kalkūnē, Koknesē, Cēsīs un nu arī Valmierā ar kopējo jaudu 70 MW. Astoņas SES kopā nodrošina elektroenerģijas patēriņu 35 000 mājsaimniecību. Šāda mēroga zaļās infrastruktūras projektam ir būtisks investīciju atdeves potenciāls un pievienotā vērtība Latvijas tautsaimniecībā,” uzsver Mikus Janvars, “Merito Partners” līdzdibinātājs un vadošais partneris.

Kopējās Latvijas kapitāla investīcijas šajā elektrostacijas projektā ir vairāk nekā 4 miljoni eiro, tostarp bankas Citadele līdzfinansējums gandrīz 2,5 miljonu eiro apmērā. Vaidas Žagūnis, bankas Citadele korporatīvo klientu pārvaldības vadītājs Baltijā, valdes loceklis: “Virzība uz Zaļo kursu ir Eiropas Savienības prioritāte, ko atbalsta arī Eiropas Investīciju bankas (EIB) garantiju programma uzņēmējiem, ļaujot piesaistīt līdzfinansējumu ar samazinātu procentu likmi. Valmieras SES ir trešais saules spēkstacijas būvniecības projekts, ko realizējam kopā ar “Merito Partners” investīciju fondu, veicinot Latvijas enerģētisko neatkarību un ilgtspējas mērķu sasniegšanu.”

Valmieras SES teritorijā izvietoti 12 000 saules paneļu, tās izveidē un ekspluatācijā liela uzmanība veltīta vides bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un aizsardzībai. Projekta ģenerāluzņēmējs ir Latvijas uzņēmums “KL Systems”, kas 15 gadus īsteno vērienīgus saules elektrostaciju projektus Eiropā un citviet pasaulē.

Par projekta īstenotājiem

“Saules Energy” ir Latvijas atjaunīgās enerģijas projektu attīstītājs. Uzņēmuma mērķis ir panākt, lai investīcijas videi draudzīgās tehnoloģijās būtu ienesīgas un kalpotu plašam sabiedrības lokam.
Latvijas Bankā reģistrēto alternatīvo ieguldījumu fondu “Merito Sustainable Energy Fund I” pārvalda “Merito Partners” – strauji augošs privātā kapitāla ieguldījumu uzņēmums, kas darbojas Latvijā un tuvākajā reģionā.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Uzņēmums SIA "7House" veic iekštelpu apdares darbus un cita veida būvniecības pakalpojumus. Aicinām mūsu komandai pievienoties: Apdares darbu speciālistiem/-ēm Prasības kandidātiem: Priekšzināšanas: špaktelēšanā un apmetuma uzklāšanas darbos; B kategorijas autovadītāja apliecību (vēlams); Lietot drošības iekārtas būvniecībā; Bez kaitīgiem ieradumiem; Atbildības sajūta un precizitāte; Spēja veikt fizisku darbu; Vēlme strādāt. Pienākumi kandidātiem: Aprēķināt nepieciešamos būvmateriālus; Apstrādāt ienākošos celtniecības materiālus; Griezt elastīgos grīdas seguma materiālus; Ieklāt jumta seguma ruļļveida materiālus; Ievērot būvniecības darbu termiņu; Izveidot būvlaukuma pagaidu infrastruktūru; Klāt elastīgās grīdas flīzes; Koordinēt būvniecības procesu; Lasīt standartizētus rasējumus; Pasūtīt celtniecības materiālus; Sagatavot būvlaukumu; Sagatavot virsmu krāsošanai; Strādāt celtniecības brigādē; Uzstādīt būvniecības profilus; Uzstādīt lamināta grīdas segumu; Uzņēmums nodrošina: Patstāvīgu darbu- darbs visa gada garumā; Apmācības pieredzējušu kolēģu komandā; Savlaicīgu un konkurētspējīgu atalgojumu, atalgojums pirms nodokļu nomaksas 1400 EUR; Algas kāpums atkarīgs no darbinieka vēlmes strādāt, atbildības sajūtas, darba pieredzes. Piemaksas atbilstoši individuāliem darba rezultātiem, vēlmei strādāt un pierādīt sevi. Interesentus lūdzam zvanīt uz tālruni: 27272857 vai sūtīt CV uz e-pastu: info@7house.lv. Profesija: ĒKU CELTNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Voldemāra Baloža iela 20, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-05-07 Darba sākšanas datums: 2026-04-07 Kontaktpersona: Liene Millere Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Uzņēmums SIA "7House" veic iekštelpu apdares darbus un cita veida būvniecības pakalpojumus. Aicinām mūsu komandai pievienoties: Palīgstrādnieku/-ci ar iemaņām būvniecības darbos Prasības kandidātiem: Priekšzināšanas un izpratne par būvniecības darbu; B kategorijas autovadītāja apliecība ( vēlams) ; Bez kaitīgiem ieradumiem; Atbildības sajūta un precizitāte; Spēja veikt fizisku darbu; Vēlme strādāt. Galvenie darba pienākumi: Izpildīt vienkāršus būvdarbus un palīgdarbus izmantojot noteiktas darba metodes un materiālus, lietojot roku darbu un fizisko spēku, iepriekš sagatavotus instrumentus un mehānismus. Visu veidu iekšdarbu veikšana (sākot no demontāžas līdz apdares pabeigšanai). Ģipškartona konstrukciju montāža (sienas, griesti, starpsienas). Sagatavošanas darbi un krāsošana (špaktelēšana, slīpēšana, gruntēšana, krāsošana). Grīdas segumu ieklāšana (lamināts, parkets u.c.). Citu apdares darbu veikšana pēc nepieciešamības. Uzņēmums nodrošina: Patstāvīgu darbu Vidzemē - darbs visa gada garumā; Apmācības pieredzējušu kolēģu komandā; Savlaicīgu un konkurētspējīgu atalgojumu, atalgojums pirms nodokļu nomaksas 1050 EUR; Algas kāpums atkarīgs no darbinieka vēlmes strādāt, atbildības sajūtas, darba pieredzes. Piemaksas atbilstoši individuāliem darba rezultātiem, vēlmei strādāt un pierādīt sevi. Interesentus lūdzam zvanīt uz t. 27272857vai sūtīt CV uz e-pastu: info@7house.lv Profesija: BŪVSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Voldemāra Baloža iela 20, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-05-07 Darba sākšanas datums: 2026-04-07 Kontaktpersona: Liene Millere Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri