Valmieras Ziņas

Valmieras centrā arvien lielākā prioritāte būs gājējiem un velobraucējiem (1)

Valmierā notikušās Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros 19.septembrī  “Ar velo uz darbu dienā” valmierieši un pilsētas viesi laukumā pie tirdzniecības centra “Valleta” tika uzrunāti sniegt ierosinājumus un vērtējumu Valmieras pilsētas transporta infrastruktūrai. Iedzīvotāju viedokļu un ideju noskaidrošana turpinājās arī “Dienā bez auto” 21.septembrī, kad valmieriešiem tika prezentēta arī iespējamā Ziloņu ielas pārbūve par Teātra laukumu. Ceturtdien, 10. oktobrī,  Valmieras muzejā tiks prezentēts ierosinājumu apkopojums, skaidrojot iespējas to īstenošana.

Kopumā aptaujas dalībnieki pozitīvi novērtējuši Valmieras transporta infrastruktūru un pauduši arī atbalstu Ziloņu ielas pārbūves projektam.

Aptaujātie pauduši daudz ierosinājumus par veloinfrastruktūras uzlabošanu. Tika saņemti ierosinājumi nodalīt gājēju ietves no veloceliņiem, uzlabot veloceļu tīklu, uzlabot velonovietņu kvalitāti un pieejamību, kā arī rūpēties par velobraucēju un gājēju izglītošanu. Vairāki jaunieši ieteikuši, ka Valmieras centrā būtu jāizveidot velosipēdu, elektrovelosipēdu un elektroskrejriteņu nomu, lai mudinātu pārvietoties videi draudzīgi.

Valmieras pilsētas pašvaldības Attīstības pārvaldes struktūrvienības “Pilsētplānošanas nodaļa” arhitekta palīdze Marta Katana atzina, ka pašvaldības ir apzinājusi šīs problēmas un strādā pie to risināšanas. Viņa piekrīt, ka gājējiem un velobraucējiem ir skaidrāk jānorāda sava telpa, taču pilnībā nodalīt gājēju ietves no veloceliņiem daudzviet Valmierā nebūtu lietderīgi, jo satiksmes intensitāte nav augsta.

„Tā ir pašu braucēju izvēle. Velosipēdisti, kuri brauc ātri, var droši pārvietoties par brauktuvi, bet lēnākie var braukt pa ietvi, netraucējot gājējus. Valmierā uz apvienotajiem gājēju-velosipēdistu celiņiem mēs praktizējam savas telpas ierādīšanu velobraucējiem ar sarkano bruģakmeni, taču šāds risinājums neatbilst likumdošanā noteiktajiem standartiem, tādēļ tam ir rekomendējoša loma. Ja gājēji un velosipēdistu ņemtu vērā šo ieteikumu, konfliktsituāciju  būtu mazāk. Taču jāatzīst, ka situācija pamazām uzlabojas,”  sacīja pašvaldības pārstāve. Viņa uzsvēra, ka

Valmierā nav plānots veidot atsevišķus nodalītus veloceliņus. Vietās, kur ielas izmēri to pieļauj, arī turpmāk tiks veidotas ar sarkanu bruģi klātas joslas īpaši velosipēdistiem. Taču šaurākās ielās atsevišķas velojoslas visdrīzāk neparādīsies.

Vēl Marta Katana atklāja, ka pašvaldība strādā pie atsevišķu veloceliņu izveides pilsētā, kas atradīsies nevis uz ielām, bet gan zaļajās atpūtas zonās. Viens no šādiem veloceliņiem tiks izveidots iecerētajā Gaujas krasta promenādē.

Iedzīvotāju aptaujas jau vairākus gadus identificē problēmu, ka Valmierā ir nepietiekams velonovietņu skaits  un daļa no esošajām neatbilst labās prakses piemēram, respektīvi, velonovietnei nevar pieslēgt velosipēda rāmi.

Pašvaldības pārstāve apstiprināja, ka arī šī problēma ir apzināta, taču viņa skaidroja, ka nav iespējams pilsētā vienlaikus nomainīt visas vecās velonovietnes.

Pie visiem jaunajiem objektiem tiek uzstādītas arī jaunā tipa velonovietnes. Starp šiem objektiem ir jaunie īres nami, Ģīmes dabas taka, Vecpuišu parks, Skatu terase Atpūtas parkā un citi. Tāpat šoruden jaunas velonovietnes paredzēts uzstādīt pilsētas centrā ielu malās.

Marta Katana skaidroja, ka velonovietnes  pašvaldība var uzstādīt uz tai piederošās zemes, savukārt par velonovietņu uzstādīšanu pie veikaliem un citiem privātiem objektiem atbild to īpašnieki. Pašvaldība un sabiedrība var tikai mudināt īpašniekus uzstādīt velonovietnes, tādējādi rūpējoties arī par savu klientu ērtību. Pašvaldība plāno vairāk informēt uzņēmējus, kādas ir vadlīnijas kvalitatīvu un drošu velonovietņu uzstādīšanai.

Aptaujas dalībnieki pauduši savu viedokli arī par autotransportam paredzēto infrastruktūru. Valmierieši uzsvēruši, ka nepieciešams veikt grantēto ielu remontu Jāņparkā un citviet pilsētā, jo slapjajā laikā un ziemā daudzas no šīm ielām ir ļoti sliktā stāvoklī. Tāpat tika saņemti komentāri par autostāvvietu trūkumu pilsētas centrā.

„Viens no risinājumiem ir būvēt lielākus stāvlaukumus un platākas ielas, taču daudzu pilsētu piemēri visā pasaulē pierāda, ka ilgtermiņa risinājums ir iedzīvotāju paradumu maiņa. Jo labāk piemērota infrastruktūra automašīnām, jo vairāk to būs pilsētā. Taču mūsu mērķis nav pārvērst visu Valmieras centru par lielu stāvlaukumu.

Ir jāpanāk, ka iedzīvotāji pārvietojas kājām, brauc ar velosipēdiem un izmanto sabiedrisko transportu, tādējādi samazinot transporta skaitu pilsētā. To var izdarīt, attīstot piemērotu infrastruktūru gājējiem un velosipēdistiem, novirzot autotransportu no centra,” skaidroja Marta Katana.

Pašvaldības speciāliste atzina, ka Valmierā taps arī jaunas autostāvvietas, taču to būvniecība nebūs prioritāte. Turklāt ir jāpanāk, lai autostāvvietas pilsētas centrā būtu pieejamas veikalu un iestāžu klientiem, nevis tiem, kuri noliek savu transportlīdzekli uz visu dienu, tādēļ ir ieviests laika limits. Ja ir vajadzīgs uzturēties centrā visu dienu, transports ir jānovieto nedaudz tālāk no centra un jāmēro ceļš kājām.

Aptaujas dalībnieki arī norādījuši, ka jāuzlabo sabiedriskā transporta sistēma pilsētā, labāk pielāgojot autobusu kursēšanas grafiku un nodrošinot labāku informāciju par maršrutiem. Aptaujātie uzskata, ka transporta maršrutu shēma ir sarežģīta un cilvēkam no malas grūti uztverama.

Tāpat valmierieši atzina, ka pie gājēju pārejām pilsētā mēdz veidoties bīstamas situācijas. Marta Katana skaidroja, ka šīs vietas pašvaldība ir apzinājusi, un vairākas no pārejām ir aprīkotas ar papildu drošības elementiem  – apgaismojumu, atstarojošām zīmēm, „guļošajiem policistiem”, drošības saliņu brauktuves vidū.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Es - 16.10.2019 Atbildēt

    Varbūt labāk sākt ar lielo apmaļu noņemšanu un uz velo celiņiem noņemt bruģi??

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mazsalacas novada pašvaldība, reģistrācijas Nr.90009114167, Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas nov., aicina pieteikties Dzimtsarakstu nodaļas un Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra vadītāju (pilns darba laiks – 1 amata vieta uz noteiktu laiku). Prasības pretendentam: 1) augstākā juridiskā izglītība; 2) valsts un pašvaldības normatīvo aktu pārzināšana; 3) labas komunikācijas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; 4) labas datora lietošanas iemaņas. Galvenie darba pienākumi: 1) reģistrēt dzimšanas, miršanas faktus un laulības; 2) izsniegt civilstāvokļa aktu reģistrācijas apliecības, izziņas un izrakstus no reģistru ierakstiem; 3) atjaunot, anulēt, papildināt un labot civilstāvokļa aktu reģistru ierakstus; 4) sagatavot dokumentus vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņai un iesniegt tos Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentam; 5) sagatavot un sniegt pārskatus par nodaļas darbību, normatīvajos aktos noteiktajos termiņos; 6) kārtot nodaļas lietvedību atbilstoši normatīvajiem aktiem; 7) veidot reģistru arhīva fondu un nodrošināt arhīva fonda dokumentu glabāšanu, uzskaiti un izmantošanu; 8) sniegt noteiktus Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Lauksaimniecības datu centra pakalpojumu; 9) sniegt informāciju un atbalstu e-pakalpojumu pieteikšanā par Nodarbinātības valsts aģentūras, Uzņēmumu reģistra, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts darba inspekcijas, Valsts zemes dienesta, Lauku atbalsta dienesta sniegtajiem pakalpojumiem; 10) sniegt informāciju par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem. 11) veidot un uzturēt kārtībā pašvaldības pastāvīgi un ilgtermiņa glabājamo dokumentu uzskaiti, sastādot pašvaldības arhīva fonda lietas; 12) sastādīt lietu nomenklatūras. Atalgojums: no 736,65 euro – 802,95 euro  Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot šādus dokumentus: CV un motivācijas vēstuli. Dokumentus iesniegt līdz 2020. gada 11. decembrim, nosūtot to uz e-pastu: mazsalaca.dome@mazsalacasnovads.lv vai pasta adresi Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas novads LV-4215, vai iesniedzot personīgi Mazsalacas novada pašvaldības Kancelejā darba laikā no plkst.8.00 līdz 16.00. Profesija: PAŠVALDĪBAS IESTĀDES VADĪTĀJS /PRIEKŠNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-11 Kontaktpersona: Dokumentus, norādot amatu, iesniegt, nosūtot uz mazsalaca.dome@mazsalacasnovads.lv

Rimi veikals Valmierā, Rīgas ielā 74, aicina darbā PĀRDEVĒJU (vitrīnas zonā). Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievad apmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāts transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Veidot pozitīvu un profesionālu uz klientu orientētu servisa līmeni Nodrošināt efektīvu, ātru pircēju apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus Atalgojums: 3.40 EUR/h – 3.80 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.80 EUR/h – 7.60 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu līdz 80 EUR Piesakies, sūtot savu CV uz e-pastu personals@rimibaltic.com (norādot vakanci: Pārdevējs Valmierā) vai zvanot uz tālruni 80007464. Informējam, ka iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat, ka Jūsu un/vai Jūsu likumiski aizbilstamā personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu Rimi Latvia atlases procesa gaitā, saskaņā ar Rimi Latvia Informāciju par personas datu apstrādi atlases procesu ietvaros, ar kuras pilnu versiju varat iepazīties Rimi mājas lapā sadaļā Privātuma noteikumi. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 74, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-10 Kontaktpersona: CV sūtīt uz personals@rimibaltic.com (norādot amatu_Valmierā) vai zvanot uz 80007464. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri