Valmieras Ziņas

Ziloņu ielu gaida lielas pārmaiņas (2)

Lasīšanas laiks: 2 min

Sestdien, 21.septembrī, Valmierā, Ziloņu ielā norisinājās pasākums “Dienu bez auto”, kura laikā apmeklētājiem bija iespēja iepazīties, kāda šī iela izskatīsies, realizējot  pārbūves projektu, kā arī izteikt savu viedokli un ierosinājumus.

“Dienas bez auto” laikā bija noteikti satiksmes ierobežojumi. No plkst.7.00 līdz 15.00 satiksme bija slēgta Ziloņu ielā, kā arī Lāčplēša ielas posmā gar teātri bija braukšanas ātruma ierobežojums 30 km/h, lai dotu valmieriešiem un pilsētas viesiem priekšstatu par izmaiņām, kas kļūs par ikdienu, īstenojot Ziloņu ielas pārbūves projektu.

Lielas pārmaiņas projekts sola arī pašai Ziloņu ielai. Kā portālu „Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldībā, jau līdz nākamā gada augustam vajadzētu tapt pirmajai no trim pārbūves kārtām  – Teātra laukumam. Tas tiks veidots iepretim Valmieras drāmas teātrim pie Lāčplēša ielas un no pārējās teritorijas to norobežos saglabātās sūknētavas ēkas izveidotais reljefs.

Ziloņu ielas un Lāčplēša ielas krustojums tiks pārveidots par laukumveida krustojumu, kas uzlabos kā gājēju, tā arī autovadītāju pārvietošanās drošību. Tā kā laukumveida krustojums tiks izveidots kā valnis vienā līmenī ar ietvēm, autovadītājiem būs jāsamazina braukšanas ātrums.

Vienlīmeņa krustojuma izveide vizuāli paplašinās telpu, un telpa šķietami kļūs par Valmieras teātra ārtelpas papildinājumu, kā arī nodrošinās mākslas darba “Krodera ābele” labāku redzamību.

Otrajā kārtā paredzēts pārbūvēt posmu no Teātra laukuma līdz Bastiona kāpnēm. Šeit tiks veidota daudzfunkcionāla zaļā zona ar skatu platformām un laukumiem mierīgai atpūtai.

Laukums pie Bastiona kāpnēm būs veidots kā telpa pasākumiem, nelieliem tirdziņiem un vieta skatuvei, kas izveidota vienā līmenī ar citiem iesegumiem. Skatītāju sēdvietas būs izbūvētas pie kāpnēm esošajā nogāzē.

Starp kāpnēm un bastiona mūriem būs paredzēta atpūtas vieta bērniem, kur iecerēts uzstādīt soliņus un vides elementus, kuri vienlaicīgi būs kā mākslas objekti un izklaides elementi bērniem. Iespējams, kāds no elementiem būs ziloņa formā, tādējādi sasaucoties ar ielas nosaukumu. Šo laukumu teju no visām pusēm ieskaus stādījumi, kas nodrošinās laukumam lielāku privātumu.

Savukārt pārbūves trešajā kārtā tiks pārbūvēts posms no Bastiona kāpnēm līdz Bastiona ielai pie Valmieras Kultūras centra. Ziloņu ielas turpinājums tiks veidots skaidri norādot telpu velosipēdistiem un telpu gājējiem. Laukums pie Bastiona ielas tiks saglabāts esošajā konfigurācijā, iesegumā nenorādot velo kustības virzienus, tādējādi samazinot velosipēdistu kustības ātrumu un brīdinot par drošības ievērošanu. Laukumā tiks izvietoti labiekārtojuma elementi un daļēji saglabāts zaļās zonas laukums, tajā paredzot stādījumus.

Ziloņu ielas būvprojektu izstrādā SIA “Ceļu komforts”.

    kaalis - 16.09.2020

    No grandiozā plāna tikai parodija par ābeli īstenojusies. Bēdīgi.

    Leo - 17.09.2020

    Kārtējā naudas atmazgāšana? Gads iet uzbeigām, pāri palikusī naudā kur jāiegrūž :D

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri