Valmieras Ziņas

Ziloņu ielu gaida lielas pārmaiņas (2)

Lasīšanas laiks: 2 min

Sestdien, 21.septembrī, Valmierā, Ziloņu ielā norisinājās pasākums “Dienu bez auto”, kura laikā apmeklētājiem bija iespēja iepazīties, kāda šī iela izskatīsies, realizējot  pārbūves projektu, kā arī izteikt savu viedokli un ierosinājumus.

“Dienas bez auto” laikā bija noteikti satiksmes ierobežojumi. No plkst.7.00 līdz 15.00 satiksme bija slēgta Ziloņu ielā, kā arī Lāčplēša ielas posmā gar teātri bija braukšanas ātruma ierobežojums 30 km/h, lai dotu valmieriešiem un pilsētas viesiem priekšstatu par izmaiņām, kas kļūs par ikdienu, īstenojot Ziloņu ielas pārbūves projektu.

Lielas pārmaiņas projekts sola arī pašai Ziloņu ielai. Kā portālu „Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldībā, jau līdz nākamā gada augustam vajadzētu tapt pirmajai no trim pārbūves kārtām  – Teātra laukumam. Tas tiks veidots iepretim Valmieras drāmas teātrim pie Lāčplēša ielas un no pārējās teritorijas to norobežos saglabātās sūknētavas ēkas izveidotais reljefs.

Ziloņu ielas un Lāčplēša ielas krustojums tiks pārveidots par laukumveida krustojumu, kas uzlabos kā gājēju, tā arī autovadītāju pārvietošanās drošību. Tā kā laukumveida krustojums tiks izveidots kā valnis vienā līmenī ar ietvēm, autovadītājiem būs jāsamazina braukšanas ātrums.

Vienlīmeņa krustojuma izveide vizuāli paplašinās telpu, un telpa šķietami kļūs par Valmieras teātra ārtelpas papildinājumu, kā arī nodrošinās mākslas darba “Krodera ābele” labāku redzamību.

Otrajā kārtā paredzēts pārbūvēt posmu no Teātra laukuma līdz Bastiona kāpnēm. Šeit tiks veidota daudzfunkcionāla zaļā zona ar skatu platformām un laukumiem mierīgai atpūtai.

Laukums pie Bastiona kāpnēm būs veidots kā telpa pasākumiem, nelieliem tirdziņiem un vieta skatuvei, kas izveidota vienā līmenī ar citiem iesegumiem. Skatītāju sēdvietas būs izbūvētas pie kāpnēm esošajā nogāzē.

Starp kāpnēm un bastiona mūriem būs paredzēta atpūtas vieta bērniem, kur iecerēts uzstādīt soliņus un vides elementus, kuri vienlaicīgi būs kā mākslas objekti un izklaides elementi bērniem. Iespējams, kāds no elementiem būs ziloņa formā, tādējādi sasaucoties ar ielas nosaukumu. Šo laukumu teju no visām pusēm ieskaus stādījumi, kas nodrošinās laukumam lielāku privātumu.

Savukārt pārbūves trešajā kārtā tiks pārbūvēts posms no Bastiona kāpnēm līdz Bastiona ielai pie Valmieras Kultūras centra. Ziloņu ielas turpinājums tiks veidots skaidri norādot telpu velosipēdistiem un telpu gājējiem. Laukums pie Bastiona ielas tiks saglabāts esošajā konfigurācijā, iesegumā nenorādot velo kustības virzienus, tādējādi samazinot velosipēdistu kustības ātrumu un brīdinot par drošības ievērošanu. Laukumā tiks izvietoti labiekārtojuma elementi un daļēji saglabāts zaļās zonas laukums, tajā paredzot stādījumus.

Ziloņu ielas būvprojektu izstrādā SIA “Ceļu komforts”.

    kaalis - 16.09.2020

    No grandiozā plāna tikai parodija par ābeli īstenojusies. Bēdīgi.

    Leo - 17.09.2020

    Kārtējā naudas atmazgāšana? Gads iet uzbeigām, pāri palikusī naudā kur jāiegrūž :D

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri