Valmieras Ziņas

Valmierā notiks stīgu orķestru festivāls

Lasīšanas laiks: 2 min

No 15. līdz 17.jūnijam Valmierā norisināsies Baltijas valstu stīgu orķestru festivāls, pilsētā pulcējot ap 100 bērniem un jauniešiem no Igaunijas, Lietuvas un Latvijas mūzikas skolām, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Bulmeistare.

Festivāla mērķis ir piedāvāt bērniem un jauniešiem saistošu programmu, lai veicinātu viņu interesi muzicēt, tāpat arī gūt pieredzi, kā notiek stīgu orķestru attīstība citās valstīs. Festivāls dod iespēju dzirdēt dalībnieku pārstāvēto valstu komponistu skaņdarbus, kā arī rosina iedzīvotāju interesi apmeklēt stīgu orķestru koncertus.

Katru dienu norisināsies viens koncerts, kas būs lieliska iespēja dzirdēt vijoļu, altu un čellu “kopkora” izpildījumā Baltijas valstu komponistu skaņdarbus. “Katrs orķestris, izvēloties savas valsts komponista mūziku, iepriekš pārējiem dalībniekiem izsūta nošu materiālu. Pirms festivāla visi cītīgi mācās. Interesanti, ka izvēlēto skaņdarbu diriģēs konkrētā orķestra vadītājs. Tā ir ne tikai lieliska iespēja iepazīt dažādus autorus, bet arī strādāt dažādu diriģentu vadībā,” stāsta Dace Zariņa, Valmieras Mūzikas skolas čella skolotāja.

15.jūnijā pēc iekārtošanās mītnes vietā dalībnieki tiksies kopmēģinājumā, savukārt plkst.19.00 Valmieras pilsdrupu estrādē notiks Tallinas Mūzikas vidusskolas stīgu orķestra koncerts. Festivāla otrajā dienā, 16.jūnijā, dalībnieki iepazīs Valmieru un apkārtējos novadus, pedagogiem notiks metodiskais seminārs, bet plkst.16.00 pie Valmieras Mūzikas skolas pāri Gaujas ūdeņiem skanēs dalībnieku apvienotā orķestra koncerts. Trešajā dienā, 17.jūnijā, jau tradicionāli par koncertvietu tiek izvēlēta baznīca. Valmierā klausītāji gaidīti plkst.14.00 Sv.Sīmaņa baznīcā.

“Visi laipni aicināti uz koncertiem! Sajūta šajās dienās ir īpaša. Iepazīstam citu valstu komponistu skaņdarbus, kopā muzicējam, gūstam pieredzi, kā stīgu orķestriem veicas citur, iegūstam jaunus draugus. Tas ir diezgan iespaidīgs skats un skanējums – tik daudz jauniešu vairāku diriģentu vadībā kopā izpilda īpaši festivālam atlasītus un apgūtus skaņdarbus,” aicina D.Zariņa.

Festivāls norisināsies jau astoto gadu, norises vietām mainoties. Valmieras Mūzikas skola Baltijas valstu stīgu orķestru festivālu uzņems trešo reizi.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA Lāči veikals tc"Valleta"Rīgas ielā 4, Valmierā aicina darbā pārdevēju-kasieri.Pienākumi:-Piedāvāt un pārdot klientiem mūsu uzņēmuma ražotos gardumus.-Veikt produktu pasūtīšanu, pieņemšanu un izkārtošanu plauktos.-Rūpēties par veikala kārtību, tīrību.-Darbs ar kases aparātu.No Jums sagaidām:- Laipnu klientu apkalpošanu;- Latviešu valodas zināšanas;- Interesi par maizes un konditorejas izstrādājumiem;- Pozitīvu attieksmi pret veicamo darbu un kolēģiem.Mēs piedāvājam:-Elastīgu darbu dalītās maiņās, vienojoties;-Atalgojumu sākot no 5, 00 EUR/h (bruto), pēc 3 mēnešu pārbaudes laika 5, 50 EUR/ h (bruto) + bonusu sistēma;-25% atlaidi mūsu produkcijai;-Garšīgu kafiju ik dienas.LĀČOS ikvienam un ikviena darbam ir nozīme. Augsti vērtējam darbiniekus, kas ar vislielāko atbildības sajūtu, patiesu godaprātu un sirdsdegsmi veic savus darba pienākumus.Ja esi aizrautīgs, strādāt gribošs, draudzīgs un atbildīgs, pievienojies LĀČU kolektīvam.Gaidīsim Jūsu CV. E-pasts: andra.lielkalne@laci.lvMēs augstu novērtējam katru pieteikumu, bet lūdzam ņemt vērā, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks virzīti nākamajai atlases kārtai. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-05-15 Darba sākšanas datums: 2026-04-21 Kontaktpersona: Andra Lielkalne

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā "top!" VALMIERA Brīvības iela 62 Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu,marķējuma,kvalitātes,uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole; Darba laiku maiņās no plkst 8.00-22.00 Prasības kandidātiem: Labas komunikācijas prasmes; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Darba algu no 1000-1050 EUR (brutto); "top! Labumu karti" pusdienu un pārtikas preču iegādei summā līdz 700 EUR gadā ( pēc 3 mēnešiem; Īpaši labumi pirkumiem mūsu veikalos; Veselības apdrišināšanu un papildus bonusus pēc nostrādāta gada; Kompensāciju redzes korekcijas līdzekļiem 100 EUR; Svētku dāvanas un pasākumus; Atmaksātus papildatvaļinājumus. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VEIK. "top!" VALMIERA Brīvības iela 62 vai pieteikties WhatsApp +371 29617749 Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brīvības iela 62, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-05-05 Kontaktpersona: top! VALMIERA, BRĪVĪBAS 62 CV sūtīt uz e-pastu Vai pieteikties WhatsApp Izglītības līmenis: Vispārējā pamatizglītība

Mūsu partneri