Valmieras Ziņas

Valmierā atklāta “Karjeras nedēļa 2014”

Lasīšanas laiks: 2 min

Pirmdien, 13.oktobrī Vidzemes Augstskolas (ViA) Inženierzinātņu fakultātē notika “Karjeras nedēļas 2014” atklāšanas pasākums “Man ir iespēja uzvilkt karjeras kurpes Valmierā?”, kurā dažādu nozaru pārstāvji diskutēja par bērnu un jauniešu iespējām Valmierā iegūt darba pieredzi, portāls “Valmieras Ziņas” noskaidroja pasākumā.

Diskusijā piedalījās Valmieras Profesionālās vidusskolas, ViA, “Valpro”, “Valmieras stikla šķiedras”, Valmieras pilsētas pašvaldības, Nodarbinātības Valsts aģentūras, kā arī skolēnu pašpārvalžu pārstāvji.

Karjeras nedēļas atklāšanas pasākumā Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Jānis Baiks sacīja: “Valmierā darba vietu ir vairāk nekā iedzīvotāju darbspējas vecumā. Bez darba ir vairāk nekā 600 cilvēku, bet brīvo vakanču ir par apmēram 5000 vairāk.” Viņš arī uzsvēra, ka Karjeras dienām ir nozīmīga loma, lai jaunieši vēl pirms studiju uzsākšanas izprastu konkrētās specialitātes prasības un darba ikdienu, lai pēcāk, pēc izglītības iegūšanas, izvēle nebūtu jānožēlo. Tāpat J.Baiks aicināja jauniešus izvēli par profesiju atstāt tikai sevis paša ziņā, nevis ļaut to noteikt draugiem, vecākiem vai kādam citam.

Jaunieši diskusijā atzīmēja, ka iemesli, kādēļ viņi ieteiktu arī citiem strādāt un dzīvot Valmierā ir tas, ka pilsēta ir skaista un sakārtota, tajā ikvienam ir plašas attīstības iespējas, pilsēta ir mierīga, kā arī tajā ir labi attīstīts tūrisms, kurā ir iespējams atrast ko saistošu teju ikvienam. J.Baiks jauniešu sacīto papildināja ar to, ka plašas izaugsmes iespējas pilsēta nodrošina jo sevišķi izglītības jautājumā. “Jūs savu karjeru varat veidot no pusotra gada vecuma. Visiem Valmieras bērniem nodrošinātas iespējas sākot no bērnudārza līdz pat augstskolai.”

Savukārt kā negatīvās iezīmes darbam Valmierā jaunieši minēja atbilstošu darba vietu trūkumu, salīdzinoši šauru klāstu profesijas apguves iespēju, kā arī zemu atalgojumu.

Kā atzina “Karjeras nedēļas” Valmierā koordinatore Sanita Loze, pilsētā jauniešu iespēju iegūt darba pieredzi netrūkst. Vasarā tiek organizēti nodarbinātības pasākumi, piedāvājot prakses vietas vairākos pašvaldības uzņēmumos un struktūrvienībās, tāpat arī “Karjeras nedēļas 2014” ietvaros 8.klašu skolēni dosies praksēs uz dažādiem Valmieras uzņēmumiem un iestādēm, lai iepazītu darbu tajās un dažādu profesiju specifiku.

Jau ziņojām, ka, lai aicinātu jauniešus apzināties, ka karjeras izvēle jāsāk ar savu interešu, personības, prasmju un zināšanu izpēti, no 13.oktobra līdz 17.oktobrim 15 Latvijas pilsētās un novados, tostarp Valmierā, Valsts izglītības attīstības aģentūra organizē Karjeras nedēļu.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām pievienoties saldējuma ceha strādniekus “Rūjienas saldējums” komandai! Mēs Tev uzticēsim: Veikt darbu pie ražošanas līnijām saldējuma ražotnē; Veikt gatavās produkcijas, iepakojuma kvalitātes, marķējuma novērtēšanu; Darboties saldētavās – saldējuma krāmēšana un palešu formēšana; Veikt citus līdzīga rakstura uzdevumus pēc maiņas vadītāja norādēm. No Tevis sagaidām: Precizitāti, atbildības sajūtu, spēju produktīvi darboties intensīvos darba apstākļos, tai skaitā aukstumā; Spēju strādāt maiņu grafikā; Vēlmi mācīties un apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u. Piedāvājam: Atalgojumu sākot no 6 EUR stundā pirms nodokļu nomaksas; Sociālās garantijas; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Darbu maiņu grafikā – dienas un nakts maiņas; Darba apģērbu; Bezmaksas kafiju un saldējumu. Darba vieta: Rūjienā, Upes ielā 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: CEHA STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-06-30 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

Uzņēmums SIA "ARASM", 40103214797,kas nodarbojas ar stikloto konstrukciju ražošanu un montāžu (PVC un alumīnija logi, durvis, fasādes u.t.t.), aicina darbā strādniekus montāžā Mūsu komanda paplašinās, un mēs meklējam uzticamu un zinošu logu un durvju montieri.  Darba pienākumi: PVC, alumīnija un koka logu montāža; Ārdurvju un iekšdurvju uzstādīšana; Palodžu un apžuves elementu montāža; Veco konstrukciju demontāža.  Prasības kandidātiem: Pieredze logu un durvju montāžā (vismaz 1 gads); Precizitāte un atbildības sajūta pret paveikto darbu; Spēja strādāt komandā un patstāvīgi; B kategorijas vadītāja apliecība tiks uzskatīta par priekšrocību.  Mēs piedāvājam: Atalgojumu: no 2000 EUR (bruto) gala summa ir atkarīga no paveiktā darba apjoma un kvalitātes; Stabilu darba apjomu visa gada garumā; Visu nepieciešamo aprīkojumu un instrumentus; Draudzīgu darba vidi. Kontaktinformācija: valerija@arasm.lv +371 20758135 Profesija: MONTĒTĀJS (ROKU DARBA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 8D, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 4 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-08-31 Darba sākšanas datums: 2026-05-01 Kontaktpersona: Valērija Streļčeņa Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri