Valmieras Ziņas

Trīs lietas, kas palīdz novērtēt kafijas kvalitāti

Jaunākie pētījuma dati rāda, ka lielākais vairākums jeb 76% Latvijas iedzīvotāju ikdienā dzer kafiju – no tiem 88% malko kafiju mājās, 49% – darbā, 35% ciemos, 28% – kafejnīcā vai restorānā, bet 18% – dodoties ceļā ar auto.

Lai arī kur mēs kafiju dzertu un lai kāds būtu tās pagatavošanas veids – vai mēs zinām, kā noteikt, vai mūsu iecienītā kafija ir kvalitatīva? Pamatā ir tikai trīs lietas, kas ļaus ikvienam vienkāršā veidā personīgi pārliecināties, vai iecienītā kafija ir kvalitatīva. Padomos dalās “Virši-A” un “King Coffee Service” eksperti.

Pievērs uzmanību kafijas pupiņu krāsai un spīdumam

Labas kafijas un kafijas dzērienu pamatā ir jābūt augstvērtīgām kafijas pupiņām. Ja kafijas pupiņas ir pārāk tumšas (pat melnas) un pārāk spīdīgas, tas var liecināt par nekvalitatīvu kafiju – šādas kafijas pupiņas sauc pār pārgrauzdētām un to vienīgais raksturojums ir izteikts rūgtenums un nepatīkama pēcgarša. Šādu kafiju var salīdzināt garšās ar ogli, jo tā ir izteikti rūgta.

Bet, ja kafija ir pārāk gaiša pēc grauzdēšanas un smaržo pēc zirņiem, salmiem vai siena, tā ir nepietiekami grauzdēta. Tāpēc kafijas mīļotājiem jāmeklē “zelta vidusceļš” – lai kafijas pupiņa ir brūna, bet ne melna un nav pārāk spīdīga.

Seko līdzi kafijas ražošanas datumam un derīguma termiņam

Kafijas svaigums ir nākamais raksturojošais elements, kas svarīgs gan kafijas pupiņu novākšanas, gan arī grauzdēšanas procesā, tāpēc pievērs uzmanību uz kafijas iepakojuma norādītiem grauzdēšanas datumiem vai pieejamai informācijai kafijas tirdzniecības vietās. Jo svaigāka kafija, jo tā ir garšas bagātāka. Pirmajos trīs mēnešos, kopš grauzdēšanas brīža, kafija saglabā savu visaugstāko potenciālu – pēc tam tā sāk lēnam zaudēt savas garšas īpašības. 

Pārliecinies, kāda ir kafijas pēcgarša

Latvijā valda stereotips, ka laba kafija ir rūgta kafija, taču kafijas garšai ir jābūt balansētai starp rūgtu, skābenu un pat nedaudz saldenu garšu. Kafijai ir jābūt ilgai un noturīgai pēcgaršai – ja izgaršo dabīgu karameles, šokolādes vai kakao pēcgaršu, tas liecina par labas kafijas kvalitāti. Savukārt, ja pēc kafijas dzeršanas sajūti pelnu vai darvas garšu, tas ir signāls tam, ka kafijas pupiņas ir pārgrauzdētas vai nekvalitatīvas un ka labās garšas īpašības ir zudušas.

Vēl viens veids, kā pārliecināties par kafijas kvalitāti ir ļaut tai atdzist – laba kafija arī atdzisusi garšos labi un patīkami, tai būs patīkama smarža.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē, aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties personāla vadības speciālistu/i Uzņēmums piedāvā Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Darba apraksts Personāla atlases procesa organizēšana un nodrošināšana Ikdienas situāciju precīza un punktuāla risināšana Aktīva kandidātu meklēšana un uzrunāšana Brigāžu darba koordinēšana, grafiku sastādīšana Rezultātu analīze Priekšlikumu sagatavošana Prasības kandidātiem Pieredze un procesu izpratne vispārējā būvniecībā Labas datora prasmes Labas komunikācijas prasmes, kas vērstas uz sadarbību Spēja ātri reaģēt uz situācijas izmaiņām Sistemātiskums, labas plānošanas, koordinēšanas prasmes Orientācija uz rezultātu. Darba laiks: Pilna slodze Darba vieta: Stacijas laukums 7, Valmiera Darba alga no EUR 1500,00 (bruto) Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Personāla vadības specialists/e” uz e-pastu: personals@bazalts.lv līdz 2019. gada 18. septembrim! Profesija: PERSONĀLA ATLASES SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-18 Kontaktpersona: Ingūna Sāre Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri