Valmieras Ziņas

Traģiska nedēļas nogale Vidzemē – viens cilvēks gājis bojā ugunsgrēkā un viens noslīcis

Lasīšanas laiks: 3 min

Aizvadītajās diennaktīs laika posmā no 19.jūnija plkst. 6.30 līdz 21.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 21 izsaukumu – desmit uz ugunsgrēku dzēšanu, desmit uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Sestdien plkst. 17.43 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Limbažu pagastu, kur vienstāva dzīvojamās mājas katlu telpā dega sadzīves mantas 5m2 platībā. Plkst. 18.52 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Plkst. 18.57 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Gulbenes novadu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja 120m2 platībā. Pārmeklējot degošo ēku, tika atrasts bojāgājis cilvēks. Plkst. 23.07 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Plkst. 19.56 tika saņemts izsaukums uz Varakļānu novada Varakļānu pagastu, kur deg traktors un aizdegusies arī sausā zāle. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka uz lauka deg traktors 6m2 platībā, kā arī siens 10m2 platībā. Plkst. 21.31 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Naktī uz svētdienu, plkst. 3.46, tika saņemts izsaukums uz Annas ielu Valmierā, kur daudzdzīvokļu mājas pirmā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 10m2 platībā. No ēkas tika evakuēti 13 cilvēki. Plkst. 4.27 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 13.20 tika saņemts izsaukums uz Kocēnu novada Dikļu pagastā, kur dega traktora piekabe ar sienu 8m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 16.22 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 13.56 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Pārgaujas novada Stalbes pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega pirmajā stāvā esoša istaba 20m2 platībā un starpstāvu pārsegums 10m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās septiņi cilvēki. Plkst. 17.58 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās dienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Jumaras ielā Valmierā, kur dega nepieskatīts ugunskurs, Kanaviņu ielā Alūksnē, kur dega atkritumu tvertne, Valkas novada Valkas pagastā, kur dega sausā zāle 400m2 platībā, kā arī Smiltenes novada Launkalnes pagastā, kur dega šķūnis 1m2 platībā.

Vakar vakarā tika saņemts izsaukums uz Lubānas novadu, kur Aiviekstes upē slīkst cilvēks.  Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot glābšanas dēli, kā arī motorlaivu pārmeklēja upi, kur cilvēks tika pēdējo reizi redzēts, bet netika atrasts. Notikumam tika piesaistīti ūdenslīdēji, kuri, izmantojot ehalotu, bojāgājušo cilvēku atrada piecu metru attālumā no krasta. Bojāgājušais tika izcelts no ūdens un nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Iestājoties siltākam laikam, iedzīvotāji daudz laika pavada pie ūdenstilpēm un dažkārt aizmirst par savu drošību un piesardzību. VUGD aicina būt atbildīgiem gan par savu, gan līdzcilvēku, īpaši bērnu, drošību, lai atpūta pie ūdens nepārvērstos traģēdijā!

Aizvadītajās divās diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 139 izsaukumus – 54 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā piecu meža ugunsgrēku dzēšanu, 53 uz glābšanas darbiem, bet 32 izsaukumi bija maldinājumi.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Metālapstrādes uzņēmums SIA BALTMA aicina darbā CNC iekārtu operatoru—iestatītāju. Ja Tev ir vidējā profesionālā, augstākā vai nepabeigta augstākā inženiertehniskā izglītība metālapstrādes nozarē, interesē CNC virpošanas un frēzēšanas procesi – pievienojies mūsu komandai! Ko mēs sagaidām? Pozitīvu attieksmi pret darbu, atbildību un precizitāti, spēju strādāt komandā, patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu. Kādi būs Tavi pienākumi? Iestatīt un uzraudzīt CNC virpošanas un frēzēšanas iekārtas, nodrošināt ražošanas procesu un pārraudzīt produkcijas kvalitāti. Par priekšrocību uzskatīsim izglītību metālapstrādes jomā un pieredzi darbā ar CNC iekārtām. Ko mēs piedāvājam? Darbu strauji augošā uzņēmumā, stabilu un progresīvu atalgojumu no 1500 eiro mēnesī BRUTO (pēc pārbaudes laika), darbu maiņās (6:00 – 14:30 rīta maiņa un 13:30 – 22:00 vakara maiņa), sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, apmaksātas sporta un atpūtas aktivitātes (trenažieru zāle un peldbaseins), labus darba apstākļus dinamiskā kolektīvā, darbu ar jaunākajām CNC iekārtām, regulāras apmācības, iespēju profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas, pieredzes apmaiņu ārvalstu komandējumos. Pieteikšanās: Motivācijas vēstuli un CV sūti uz e-pastu: info@baltma.lv, vai atnes personīgi uz SIA BALTMA Kauguru iela 19, Valmiera ar norādi “CNC operatora vakance”. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBAGALDU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: info@baltma.lv vai zvanīt pa tālruni 64207220 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

CNC operatori /iestatītāji CNC virpošanas un frēzēšanas uzņēmums “Baltma” aicina Jūs pievienoties komandā! Pievienojies strauji augošam uzņēmumam Valmierā. Piedāvājam: darba laiku darba dienās: no 6:00 līdz 14:30 un no 13:30 līdz 22:00; atalgojumu sākot no 1500 līdz 2000 EUR (bruto)/mēnesī; darbam nepieciešamo apmācību un aprīkojumu; veselības un nelaimes gadījuma apdrošināšanas polisi pēc pārbaudes laika; piedāvā peldbaseina un sporta zāle apmeklējumus; atsaucīgu un profesionālu komandu.  No Jums sagaidām: iepriekšējo darba pieredzi metālapstrādē vai kokapstrādē; pieredzi ar CNC garenvirpošanas iekārtām, vai arī ar citām CNC iekārtām; pieredzi ar garenvirpošanas procesiem vai citiem CNC virpošanas vai frēzēšanas procesiem; spēju efektīvi organizēt darba ikdienu. Jums uzticēsim: sagatavot un iestatīt CNC darbagaldus ražošanai, nodrošināt produkcijas kvalitāti; uzraudzīt ražošanas procesus, instrumentu nomaiņu, materiālu papildināšanu; nodrošināt produkcijas kvalitatīvu ražošanu. Gaidīsim Jūsu CV uz cv@biuro.lv, vai zvanot pa tālruni +371 27030750. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBGALDU IESTATĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2024-07-24 Darba sākšanas datums: 2024-04-24 Kontaktpersona: BIURO SIA

Mūsu partneri