Valmieras Ziņas

Traģiska nedēļas nogale Vidzemē – viens cilvēks gājis bojā ugunsgrēkā un viens noslīcis

Aizvadītajās diennaktīs laika posmā no 19.jūnija plkst. 6.30 līdz 21.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 21 izsaukumu – desmit uz ugunsgrēku dzēšanu, desmit uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Sestdien plkst. 17.43 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Limbažu pagastu, kur vienstāva dzīvojamās mājas katlu telpā dega sadzīves mantas 5m2 platībā. Plkst. 18.52 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Plkst. 18.57 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Gulbenes novadu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja 120m2 platībā. Pārmeklējot degošo ēku, tika atrasts bojāgājis cilvēks. Plkst. 23.07 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Plkst. 19.56 tika saņemts izsaukums uz Varakļānu novada Varakļānu pagastu, kur deg traktors un aizdegusies arī sausā zāle. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka uz lauka deg traktors 6m2 platībā, kā arī siens 10m2 platībā. Plkst. 21.31 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Naktī uz svētdienu, plkst. 3.46, tika saņemts izsaukums uz Annas ielu Valmierā, kur daudzdzīvokļu mājas pirmā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 10m2 platībā. No ēkas tika evakuēti 13 cilvēki. Plkst. 4.27 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 13.20 tika saņemts izsaukums uz Kocēnu novada Dikļu pagastā, kur dega traktora piekabe ar sienu 8m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 16.22 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 13.56 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Pārgaujas novada Stalbes pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega pirmajā stāvā esoša istaba 20m2 platībā un starpstāvu pārsegums 10m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās septiņi cilvēki. Plkst. 17.58 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās dienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Jumaras ielā Valmierā, kur dega nepieskatīts ugunskurs, Kanaviņu ielā Alūksnē, kur dega atkritumu tvertne, Valkas novada Valkas pagastā, kur dega sausā zāle 400m2 platībā, kā arī Smiltenes novada Launkalnes pagastā, kur dega šķūnis 1m2 platībā.

Vakar vakarā tika saņemts izsaukums uz Lubānas novadu, kur Aiviekstes upē slīkst cilvēks.  Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot glābšanas dēli, kā arī motorlaivu pārmeklēja upi, kur cilvēks tika pēdējo reizi redzēts, bet netika atrasts. Notikumam tika piesaistīti ūdenslīdēji, kuri, izmantojot ehalotu, bojāgājušo cilvēku atrada piecu metru attālumā no krasta. Bojāgājušais tika izcelts no ūdens un nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Iestājoties siltākam laikam, iedzīvotāji daudz laika pavada pie ūdenstilpēm un dažkārt aizmirst par savu drošību un piesardzību. VUGD aicina būt atbildīgiem gan par savu, gan līdzcilvēku, īpaši bērnu, drošību, lai atpūta pie ūdens nepārvērstos traģēdijā!

Aizvadītajās divās diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 139 izsaukumus – 54 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā piecu meža ugunsgrēku dzēšanu, 53 uz glābšanas darbiem, bet 32 izsaukumi bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri