Valmieras Ziņas

Topošais loģistikas speciālists: Lūkasa Smeltera stāsts par izaugsmi un pieredzi

Lasīšanas laiks: 5 min

Plānojot savu turpmāko nākotni, valmierietis Lūkass Smelters pēc 9. klases absolvēšanas Valmieras 5. vidusskolā, nolēma savu izglītības ceļu saistīt ar Valmieras tehnikumu. Puisis bija dzirdējis, ka tehnikumā četru gadu laikā var iegūt vidusskolas izglītību un arī dzīvē noderīgu profesiju. Lūkass izvēlējās apgūt loģistikas darbinieka specialitāti.

Lūkass sevi raksturo kā aktīvu jaunieti. Viņu aizrauj daudz lietas, tajā skaitā saksofons un klavierspēle. Par savas profesijas izvēli Lūkass nešaubās ne mirkli. Lai gan, uzsākot izglītošanos Valmieras tehnikumā, juties, kā pats saka,   “jauns kā gurķītis”, īsti līdz galam neizprotot, cik plaša īsti ir šī profesija?

“Esmu pārliecināts, ka izvēlējos pareizo jomu. Ja skatāmies, – loģistika ir visur! Tā ir ļoti pieprasīta, un šo nozari nekad nevarēs automatizēt par visiem 100 procentiem. Tā būs mūžīga profesija, un man noteikti tā noderēs. Esmu jau ieguvis zināmu pieredzi un zināšanas, darbojoties Aktīvā tūrisma centrā “Eži” . Tur strādājot, sapratu, cik visur nepieciešama loģistika. Arī strādājot Valmieras pašvaldībā, plānojot un organizējot pasākumus, bija nepieciešamas prasmes loģistikā. Loģistikas tehniskās daļas apgūšana ir devusi pieredzi un izpratni par informācijas plūsmas plānošanu, koordinēšanu un uzraudzību. Kas nepieciešams, lai viss notiktu pēc plāna,” atklāj Lūkass. Viņš novērtē iegūtās plašās zināšanas par loģistikas procesiem un to nozīmi dažādās nozarēs: “Esmu iemācījies efektīvi darboties, plānojot savu darba laiku patstāvīgi un arī plānojot darba uzdevumus. Loģistika ir ļoti praktiska un pieprasīta joma. Tā sniedz iespējas strādāt daudzās dažādās nozarēs un uzņēmumos. Tiešām iesaku šo profesijas apguvi izvēlēties arī citiem jauniešiem, jo tā piedāvā stabilu karjeru, iespēju pastāvīgi mācīties un attīstīties, kā arī sniedz būtiskas prasmes, kas ir noderīgas gan profesionālajā, gan personīgajā dzīvē,” ir pārliecināts jaunais loģistikas speciālists.

Viņa pārliecību vēl vairāk nostiprināja došanās Erasmus+ praksē uz Poliju, uzņēmumu “3W Hurtownia Budowlana i Market Budowlany”. Šī uzņēmuma specializācija ir būvmateriālu tirdzniecība un piegāde. Tāpat uzņēmums klientiem un sadarbības partneriem nodrošina konsultācijas par piemērotāko materiālu izvēli, izmantošanu un uzstādīšanu, vienlaicīgi nodrošinot, ka šie materiāli tiek piegādāti laicīgi un droši uz būvlaukumiem vai klientu norādītajām vietām.

Izvērtējot praksē aizvadīto laiku, Lūkass kā lielāko izaicinājumu min to, ka viņam pietrūkusi ikdienas ierastā rutīna. “Ļoti centos adaptēties šai septiņu nedēļu ilgajai dzīvei Polijā. Piemēram, centos atrast volejbola treniņus un apmeklēt sporta zāli. Taču neskatoties uz to, ka pēdējās divās nedēļās jau jutos kā vietējais, jo problēmas vairs nesagādāja ne sabiedriskais transports, ne arī prakses vieta, bet mājas ir un paliek mājas. Sapratu, cik svarīga ir ikdienas rutīna un pazīstama vide, lai pilnībā justos komfortabli,” atzīstas Lūkass. Viņš atklāj, ka jau iepriekš ir piedalījies Erasmus+ projektos, bet šī nesen iegūtā pieredze tomēr ir atšķirīgāka. Iepriekš pašiem bijis jāorganizē un jānodrošina viss nepieciešamais, savukārt praksē Polijā viss jau bijis noorganizēts un nodrošināts ar  Valmieras tehnikuma palīdzību.

“Tas man ļāva vairāk koncentrēties uz prakses saturu un mācīšanos. Vēlējos redzēt un būt daļa no starptautiska uzņēmuma loģistikas nozarē, lai labāk izprastu globālās piegādes ķēdes un loģistikas procesu nianses. Bija svarīgi uzlabot angļu valodas prasmes, jo šogad kārtoju C1 līmeņa eksāmenu. Lai gan Polijā cilvēki reti runā angliski, tomēr prakses laikā es sazinājos angļu valodā ar kolēģiem un vadītājiem. Tas palīdzēja uzlabot manas valodas prasmes. Mums bija arī lieliska iespēja iepazīt Polijas cilvēku ikdienu un tradīcijas, kā arī izbaudīt dzīvi citā valstī. Esmu ieguvis neaizmirstamu pieredzi, jaunas draudzības un redzējis citu valstu kultūru,” ir gandarīts Valmieras tehnikuma 4. kursa audzēknis.

Salīdzinot Latvijas loģistikas nozari ar Polijā redzēto, Lūkass atzīst, ka “jā, bija dažas atšķirības starp praktisko darbu loģistikas nozarē Polijā un Latvijā. Polijā visi dokumenti, ieskaitot loģistikas dokumentus, bija poļu valodā. Tas prasīja papildu laiku un pūles, lai saprastu un pareizi aizpildītu dokumentus. Lai gan man ir angļu valodas prasmes, poļu valoda bija jauns izaicinājums.”

Domājot par saviem turpmākajiem nākotnes plāniem, Lūkass atklāj, ka grib būt aktīvs, un darboties jomā, kas piedāvā elastīgu grafiku, ko var pats plānot.

“Mani ļoti interesē pasākumu organizēšana. Tas ir dinamisks un atbildīgs darbs, kas ļauj izmantot radošumu un organizatoriskās prasmes. Šajā jomā saredzu savas iespējas radīt un veidot jaunas lietas,” sapņo Lūkass. Viņš pašlaik rūpīgi pētot augstskolu piedāvājumu, lai saprastu, ko tieši vēlētos studēt.

“Noteikti vēlos apvienot savas intereses loģistikā ar citām man tuvām jomām, piemēram, pasākumu organizēšanu vai tūrismu. Plānoju izvēlēties studijas, kas sniegs man nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai veiksmīgi attīstītu karjeru šajās jomās,” ir sapratis Lūkass.

Atskatoties uz pēdējiem četriem gadiem, kas aizvadīti Valmieras tehnikumā, Lūkasam spilgti atmiņā palicis ir piedalīšanās Čē Čē čempionātā. “Kopā ar kursa biedriem piedalījāmies kā komanda, plānojām, filmējām, dalījāmies ar idejām un ļoti satuvinājāmies kā grupa. Mēs iemācījāmies efektīvi strādāt kopā, sadalīt pienākumus un risināt problēmas, kas radās procesa gaitā. Tas bija lielisks piemērs tam, kā teorētiskās zināšanas var pielietot praktiskās situācijās un cik svarīga ir komandas sadarbība veiksmīga rezultāta sasniegšanai,” atzīst Lūkass.

Šis Čē Čē čempionāts kārtējo reizi atgādinājis, cik svarīgi ir iesaistīties dažādās aktivitātēs ārpus mācībām, lai attīstītu praktiskās prasmes un veidotu stipras attiecības ar kursa biedriem. Lūkass zina, ka viņam nākotnē noteikti noderēs Valmieras tehnikumā apgūtais un pieredzētais.

“Profesionālās zināšanas un prasmes loģistikas jomā – tas būs noderīgs noteikti visās dzīves jomās, pat reizēm to neapzinoties. Prakses laikā esmu ieguvis praktisku pieredzi jau kopš 1. kursa. Sadarbība ar grupas biedriem ir stiprinājusi manas komandas prasmes un spēju efektīvi strādāt grupā. Draugi ar līdzīgu domāšanu un mērķiem var būt noderīgi atbalsta un motivācijas avots nākotnē. Mūsu ceļi nākotnē, visticamāk, vēlreiz krustosies, un kopīgās pieredzes un intereses var radīt jaunas iespējas un sadarbības,” ir pārliecināts Lūkass.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri