Valmieras Ziņas

Sveikti jauno literatūras talantu konkursa “Bērnu literatūras maģija 2020” laureāti

Aizvadītajā piektdienā, 9. oktobrī, jau 14. reizi Dikļos norisinājās bērnu literatūras svētki, kuru ietvaros noskaidroja jauno literatūras talantu konkursa “Bērnu literatūras maģija 2020” laureātus, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Šogad konkursā, kura moto ir diklēnieša, rakstnieka un dzejnieka Vika dzejas rindas “Kad mērs ir pilns, prot daba rādīt zobus”, saņemti 30 darbi, ko iesūtīja bērni un jaunieši no Vecpiebalgas vidusskolas, Talsu Valsts ģimnāzijas, Rencēnu pamatskolas, Trikātas pamatskolas, Valmieras sākumskolas un Valmieras Pārgaujas sākumskolas.

“Bērnu literatūras maģija 2020” laureāti:

  1. – 4. klašu grupā:
  • Proza: Rencēnu pamatskolas skolniece Beatrise Vosa ar darbu “Teika”, Rencēnu pamatskolas skolniece Ramona Tkačenko (“Pasaka”), Rencēnu pamatskolas skolnieks Adrians Žavoronkovs (“Pastāstiņš”).
  • Dzeja: Vecpiebalgas vidusskolas skolniece Madara Riekstiņa (“Viens labs”).
  1. – 7. klašu grupā:
  • Proza: Valmieras Pārgaujas sākumskolas skolniece Elza Galvanovska (“Lielais virpulis”).
  • Dzeja: Vecpiebalgas vidusskolas skolnieks Viesturs Puriņš (“Kad mērs ir pilns”), Valmieras sākumskolas skolnieks Oskars Varga (“Dabas zobi”).
  1. – 12. klašu grupā:
  • Proza: Vecpiebalgas vidusskolas skolniece Marta Logina-Pundure (“Kad mērs ir pilns, prot daba rādīt zobus”).
  • Dzeja: Talsu Valsts ģimnāzijas skolnieks Artūrs Pauls Ķēniņš (“Kad mērs ir pilns, prot daba rādīt zobus”), kurš saņēma arī Dikļu bibliotēkas speciālbalvu.

Par vislabāko darbu, kas iesniegts šī gada konkursā, žūrijas komisija, ko apbalvošanas pasākumā pārstāvēja redaktore, tulkotāja un žūrijas locekle Antra Lezdiņa, atzina Vecpiebalgas vidusskolas skolnieces Lizetes Rudzītes prozas darbu “Kad Lielais Ducinātājs izslēgs sauli”.

Bērnu literatūras svētku atklāšanā viesojās dzejnieks un rakstnieks Viks, radošas un izglītojošas meistarklases skolēniem un skolotājiem vadīja māksliniece un bērnu grāmatu ilustratore Agija Stake un kultūržurnāliste, Rakstniecības un mūzikas muzeja komunikācijas Izglītības un satura projektu nodaļas vadītāja Liegu Piešiņu. Noslēgumā ikvienam bija iespēja noskatīties Valmieras Drāmas teātra izrādi bērniem “Slinkums”.

Jauno literatūras talantu konkursu organizē Kocēnu novada dome un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs. Konkurss tiek rīkots jau kopš 2007. gada, un tā mērķis ir piesaistīt skolēnu interesi literārajai daiļradei, popularizējot latviešu bērnu literatūru, rosināt skolēnos iztēli un prasmi paust savas domas par sabiedrībā notiekošiem procesiem, kā arī veicināt bērnu un jauniešu izpratni par literatūras un mākslas žanru dažādību, liekot apzināties katra individualitāti un unikalitāti kā vērtību.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Attīstot savu darbību, aicinām pievienoties mūsu komandai PALĪGSTRĀDNIEKU. 1. Veikt būvobjektos nepieciešamos palīgdarbus, veikt vienkāršus zemes darbus, pārvieto celtniecības materiālus un palīgmateriālus celtniecības objektā, veikt materiālu izkraušanu un nokraušanu, palīdzēt uzstādīt un demontēt dažādas būvkonstrukcijas un būvizstrādājumus, sagatavot dažādas virsmas tālākai apdarei, novākt būvgružus, prast strādāt ar rokas un vienkāršiem elektriskiem instrumentiem; 2. Savlaicīga un precīza darba vadītāja rīkojumu izpilde; 3. Citi pienākumi pēc darba devēja norādījumiem; 4. Darba vietā ievērot darba kārtības, darba aizsardzības, drošības tehnikas noteikumus, darba higiēnas prasības un citu Latvijas Republikā pastāvošo normatīvo aktu prasības. Lūdzam ņemt vērā, ka sazināsimies tikai ar nākamajai atlases kārtai izvirzītajiem pretendentiem! Ja pretendents nesaņem atbildi līdz 2021.gada 16.jūnijam, tas nozīmē, ka 1.atlases kārta nav izturēta. Pieteikties, sūtot CV uz e-pasta adresi jolantaacc@gmail.com Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 7 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-16 Darba sākšanas datums: 2021-06-01 Kontaktpersona: Cv sūtīt uz e-pasta adresi; jolantaacc@gmail.com Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri