Valmieras Ziņas

Sniegs un ledus uz Valmieras ielām – stihija vai neizdarība? (3)

Portāla “Valmieras Ziņas” lasītāju aptaujā par to, kā viņi vērtē Valmieras ielu un ietvju uzturēšanu ziemā, no 333 dalībniekiem 244 atbildēja, ka situācija ir neapmierinoša.  Šim jautājumam lasītāji ir veltījuši vairākus komentārus.

Komentējot rakstu “Ielu un ietvju uzturēšana notiek atšķirīgi”, Dana jautā:

“Vai šodien dežurants atkal saslima?”

Savukārt Artūrs, komentējot Nacionālās Apvienības Valmieras nodaļas aicinājumu neizmantot sāls maisījumu ielu uzturēšanā Valmierā, pauž:

“Sāli var nelietot, bet sniegs ir jātīra no ielām.”

 

Kāda ļoti neapmierināta valmieriete raksta:

“Aicinu, īpaši privātmāju saimniekus, ņemt rokā lāpstas un notīrīt pie mājām esošās ietves! Sāls izmantošana vai neizmantošana neko nedod, ja ietves tāpat netiek tīrītas. Sniegs nesnieg katru dienu, bet ietves kā nav iztīrītas tā nav. Nav normāli, ja sniegs nav snidzis divas dienas, bet pat lielajām ielām ietves ir ar sniegu, ir tikai gājēju nostaigātās taciņas, ar bērna ratiem iziet ir katastrofa.”

To, ka ielas Valmierā netiek pienācīgi uzturētas, norāda arī Copmans:

“Visas ielas slidenas un netīrītas pie iestādēm, taisni vai jāsāk nemaksāt nodokļus…”

Viņam piekrīt arī Ilze:

“Vispār, šogad ietves ir katastrofālas. Jaunās māmiņas ar ratiem nav nekādi ledlauži vai šķūri. Nav iespējams iziet ārā, jo pat centrs ir ar putru uz ietvēm, tas viss pielīp pie ratiem. Ja nekaisa, tad vajag notīrīt, jo kad kūst, tad katra kāja uz savu pusi. Mums ir vismaz ratiņi, kur turēties, bet kāds vecāks cilvēks pat pēc maizes netiek. Arī es izlemju neiet ar ratiem, jo nav tik daudz spēka. Lielā gājēju pāreja, piemēram, ir ieskauta ar sniega vaļņiem, neviens nav iedomājies, ka ar ratiņiem jātiek pāri ielai. Jūs kantoros sēdošie un auto braucošie, paņemat ratiņus un pamēģiniet, kā tas ir!”

Devāmies arī mēs Valmieras ielās, lai pārliecinātos par mūsu lasītāju pausto. Apstiprinājās Ilzes teiktais, ka pāreja pie Kultūras centra vairākas dienas gan pirms atkušņa, gan arī vēl šodien, 4.februārī, bija vaļņu ieskauta. Māmiņām ar bērnu ratiņiem, cilvēkiem ar ratiņkrēsliem un vecākiem cilvēkiem pārejas šķērsošana ir izaicinājums. Līdzīga situācija vērojama arī pie gājēju pārejām Jāņparkā un citviet pilsētā. Savukārt tajās vietās, kur strādā apzinīgi sētnieki, gājēju pārejas ir regulāri attīrītas visā platumā, piemēram, pie Vidzemes Augstskolas Cēsu ielā.

Tāpat pārliecinājāmies, ka daudzviet ilgstoši nenotīrītais sniegs nedēļas nogalē atkušņa laikā bija pārvērties par sniega putru, tādēļ pārvietoties gājējiem bija ļoti grūti. Laikam jau nav pat vērts pieminēt, ka uz Vanšu tilta cilvēks ar sniega lāpstu nav ilgi redzēts, jo ietves pašā pilsētas centrā bija grūti izbrienamas. Vietās, kur gājēju pāreja saskaras ar brauktuvi, nenotīrītais sniegs bija pārvērties dziļās peļķēs, kuras vietām pat nebija iespēja pārlēkt. Tādēļ gājējiem nācās vien kāpt iekšā un mērcēt kājas.

Šodien četras stundas pēc sniegputeņa joprojām ietves nebija notīrītas Rīgas ielā posmā no pagrieziena uz “Depo” līdz Ausekļa ielai. Izņēmums ir ietve pie nama Rīgas ielā 71. Tāpat ietves no sniega nebija notīrītas Brēžas ielā, kā arī atsevišķā posmā pie Baloža ielas 11. Zīmīgi, ka ietve joprojām aizputināta pie AS “Latvijas Valsts ceļi” Valmieras nodaļas teritorijas Skolas ielā.

Savukārt Vaidavas un Siguldas ielā būtu jāievieš apstāšanās aizliegumu nakts stundās, lai varētu attīrīt no sniega brauktuvi, jo tur ilgstoši stāv vairākas ieputinātas automašīnas.

Aicinām arī jūs, lasītāji, sūtīt savus fotoattēlus, kuros redzamas ilgstoši nenotīrītas ietves un brauktuves, uz redakcija@valmieraszinas.lv!

Atgādināsim, ka saskaņā ar Valmieras pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumu 7.4. punktu attīrīšana no sniega nozīmē sniega un apledojuma laikā panākt drošu gājēju ietves lietošanu, tas ir, jāievēro, lai gājēju ietves tiktu attīrītas no sniega un ledus līdz cietajam segumam un nokaisītas ar pretslīdes materiāliem.

7.5. punkts paredz, ka kaisīšana ar pretslīdes materiālu nozīmē regulāru kaisīšanu ar smiltīm vai smilts – sāls maisījumu. Aizliegts kaisīt ar izdedžiem, dubļiem, pelniem, melnzemi un citiem nepiemērotiem materiāliem.

Savukārt 8. punkts paredz, ka sniega un apledojuma laikā gājēju ietvju, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas, attīrīšana no sniega un kaisīšana ar pretslīdes materiāliem jānodrošina vismaz divas reizes dienā – katru dienu (arī brīvdienās un svētku dienās). Vietās, kur pašvaldība veic mehanizētu ietvju un celiņu attīrīšanu no sniega, jānodrošina iebrauktuvju, kāpņu, gājēju pāriešanas vietu krustojumos un pie gājēju pārejām un tamlīdzīgu vietu attīrīšanu no sniega, kā arī pretslīdes materiālu kaisīšanu.

Ņemot vērā iepriekš minēto, portāls “Valmieras Ziņas” mūsu lasītāju vārdā jautā pilsētas pašvaldībai, kurai ir jārūpējas par ietvju uzturēšanu un jākontrolē, kā to veic privāto teritoriju īpašnieki – kāpēc šajā ziemā netiek nodrošināta pienācīga ietvju uzturēšana un kad beidzot tiks nodrošināta pašvaldības saistošo noteikumu izpilde?

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Ilze - 04.02.2019 Atbildēt

  Nepiekrītu par ierobežojumu Vaidavas ielā nakts stundās!Pati tajă sniegputeņa dienā redzēju,kā pēc tā tiek šī iela tīrīta.Dienas laikā ,pie vienas mājas nebija vispār mašīnas,bet pie otras viena,bet šķūris neuzskaīja vajadzību iztīrīt,nobraukt gar otru ceļa malu.Un pēc tāda pat principa bija tīrīta arī Skolas iela.

  Apse - 05.02.2019 Atbildēt

  Tik slidenas un netīrītas ietves kā šoziem,Valmierā sen nav redzētas…

  Martins - 05.02.2019 Atbildēt

  Sniegs un Ledus uz ielam it visur ir(globalas sasilsanas teorijas) stihija,ta ir “globala atdzisana”.Skiet cilvekam ta ir laika gaita iekartojies,ka it visa jamekle sensacijas,bet pirms izdarit-izdiskutet daramo neskaitamas konferences…Varbut izejiet ielas ar lapstam un aicinajumu iedzivotajiem iesaistities,lai kadam(kas neveic savu darbinu)paliktu kauns,bet,ja nepaliek kauns,tad par brivpratigi paveikto ielu drosibas uzlabosanai piedzeniet skadi no pasvaldibas…Ta likumu punktu skaitisana nekur un nekad nav devusi rezultatus.Rezultatus dod atbildigo personu publiska nosauksana vardos un nepadarito darbu rezultata precizs formulejums-Bistamas ielas.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Galvenie darba pienākumi: • Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. • Pircēju apkalpošana pie kases. • Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. • Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vietas: Tērbatas 43,Valmiera un Stacijas 44, Valmiera. CV ar norādi "Pārdevējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-31 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV ar norādi "Pārdevējs" sūtīt uz austris_ag@inbox.lv vai zvanīt uz t.29154756. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

4* viesnīca “Wolmar” Valmierā godam nes pilsētas vēsturisko nosaukumu no 2000. gada.  Pateicoties labai komandai un viesmīlīgai attieksmei, esam viena no iecienītākām viesnīcām Valmierā. Lai turpinātu priecēt viesus, aicinām komandai pievienoties brokastu un banketu VIESMĪLI. Darba pienākumu apraksts: · apkalpot viesus brokastīs un banketos · uzturēt viesmīlības atmosfēru restorānā  Prasmes un īpašības: · ievērot viesmīlības standartus viesu apkalpošanā un galdu klāšanā · prasme organizēt komandas darbu · pacietība, stila izjūta, spēja ievērot uzvedības, kultūras un pieklājības normas · apkalpot viesus, sazinoties latviešu un angļu valodā  Izglītības prasības un iemaņas: · Profesionālā izglītība un darba pieredze viesmīlības sfērā  Piedāvājam: · maiņu darbu · nepilnu darba slodzi /darbu iespējams apvienot ar studijām/ vai pilnu darba slodzi · iegūt labu darba pieredzi · apmaksātus ēdināšanas pakalpojumus · sociālās garantijas Ja gribi pieteikties, sūti CV uz e-pasta adresi liana@wolmar.lv . Tālrunis informācijai: 29469709. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv, tālrunis informācijai 29469709. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri