Valmieras Ziņas

Sniegs un ledus uz Valmieras ielām – stihija vai neizdarība? (3)

Portāla “Valmieras Ziņas” lasītāju aptaujā par to, kā viņi vērtē Valmieras ielu un ietvju uzturēšanu ziemā, no 333 dalībniekiem 244 atbildēja, ka situācija ir neapmierinoša.  Šim jautājumam lasītāji ir veltījuši vairākus komentārus.

Komentējot rakstu “Ielu un ietvju uzturēšana notiek atšķirīgi”, Dana jautā:

“Vai šodien dežurants atkal saslima?”

Savukārt Artūrs, komentējot Nacionālās Apvienības Valmieras nodaļas aicinājumu neizmantot sāls maisījumu ielu uzturēšanā Valmierā, pauž:

“Sāli var nelietot, bet sniegs ir jātīra no ielām.”

 

Kāda ļoti neapmierināta valmieriete raksta:

“Aicinu, īpaši privātmāju saimniekus, ņemt rokā lāpstas un notīrīt pie mājām esošās ietves! Sāls izmantošana vai neizmantošana neko nedod, ja ietves tāpat netiek tīrītas. Sniegs nesnieg katru dienu, bet ietves kā nav iztīrītas tā nav. Nav normāli, ja sniegs nav snidzis divas dienas, bet pat lielajām ielām ietves ir ar sniegu, ir tikai gājēju nostaigātās taciņas, ar bērna ratiem iziet ir katastrofa.”

To, ka ielas Valmierā netiek pienācīgi uzturētas, norāda arī Copmans:

“Visas ielas slidenas un netīrītas pie iestādēm, taisni vai jāsāk nemaksāt nodokļus…”

Viņam piekrīt arī Ilze:

“Vispār, šogad ietves ir katastrofālas. Jaunās māmiņas ar ratiem nav nekādi ledlauži vai šķūri. Nav iespējams iziet ārā, jo pat centrs ir ar putru uz ietvēm, tas viss pielīp pie ratiem. Ja nekaisa, tad vajag notīrīt, jo kad kūst, tad katra kāja uz savu pusi. Mums ir vismaz ratiņi, kur turēties, bet kāds vecāks cilvēks pat pēc maizes netiek. Arī es izlemju neiet ar ratiem, jo nav tik daudz spēka. Lielā gājēju pāreja, piemēram, ir ieskauta ar sniega vaļņiem, neviens nav iedomājies, ka ar ratiņiem jātiek pāri ielai. Jūs kantoros sēdošie un auto braucošie, paņemat ratiņus un pamēģiniet, kā tas ir!”

Devāmies arī mēs Valmieras ielās, lai pārliecinātos par mūsu lasītāju pausto. Apstiprinājās Ilzes teiktais, ka pāreja pie Kultūras centra vairākas dienas gan pirms atkušņa, gan arī vēl šodien, 4.februārī, bija vaļņu ieskauta. Māmiņām ar bērnu ratiņiem, cilvēkiem ar ratiņkrēsliem un vecākiem cilvēkiem pārejas šķērsošana ir izaicinājums. Līdzīga situācija vērojama arī pie gājēju pārejām Jāņparkā un citviet pilsētā. Savukārt tajās vietās, kur strādā apzinīgi sētnieki, gājēju pārejas ir regulāri attīrītas visā platumā, piemēram, pie Vidzemes Augstskolas Cēsu ielā.

Tāpat pārliecinājāmies, ka daudzviet ilgstoši nenotīrītais sniegs nedēļas nogalē atkušņa laikā bija pārvērties par sniega putru, tādēļ pārvietoties gājējiem bija ļoti grūti. Laikam jau nav pat vērts pieminēt, ka uz Vanšu tilta cilvēks ar sniega lāpstu nav ilgi redzēts, jo ietves pašā pilsētas centrā bija grūti izbrienamas. Vietās, kur gājēju pāreja saskaras ar brauktuvi, nenotīrītais sniegs bija pārvērties dziļās peļķēs, kuras vietām pat nebija iespēja pārlēkt. Tādēļ gājējiem nācās vien kāpt iekšā un mērcēt kājas.

Šodien četras stundas pēc sniegputeņa joprojām ietves nebija notīrītas Rīgas ielā posmā no pagrieziena uz “Depo” līdz Ausekļa ielai. Izņēmums ir ietve pie nama Rīgas ielā 71. Tāpat ietves no sniega nebija notīrītas Brēžas ielā, kā arī atsevišķā posmā pie Baloža ielas 11. Zīmīgi, ka ietve joprojām aizputināta pie AS “Latvijas Valsts ceļi” Valmieras nodaļas teritorijas Skolas ielā.

Savukārt Vaidavas un Siguldas ielā būtu jāievieš apstāšanās aizliegumu nakts stundās, lai varētu attīrīt no sniega brauktuvi, jo tur ilgstoši stāv vairākas ieputinātas automašīnas.

Aicinām arī jūs, lasītāji, sūtīt savus fotoattēlus, kuros redzamas ilgstoši nenotīrītas ietves un brauktuves, uz redakcija@valmieraszinas.lv!

Atgādināsim, ka saskaņā ar Valmieras pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumu 7.4. punktu attīrīšana no sniega nozīmē sniega un apledojuma laikā panākt drošu gājēju ietves lietošanu, tas ir, jāievēro, lai gājēju ietves tiktu attīrītas no sniega un ledus līdz cietajam segumam un nokaisītas ar pretslīdes materiāliem.

7.5. punkts paredz, ka kaisīšana ar pretslīdes materiālu nozīmē regulāru kaisīšanu ar smiltīm vai smilts – sāls maisījumu. Aizliegts kaisīt ar izdedžiem, dubļiem, pelniem, melnzemi un citiem nepiemērotiem materiāliem.

Savukārt 8. punkts paredz, ka sniega un apledojuma laikā gājēju ietvju, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas, attīrīšana no sniega un kaisīšana ar pretslīdes materiāliem jānodrošina vismaz divas reizes dienā – katru dienu (arī brīvdienās un svētku dienās). Vietās, kur pašvaldība veic mehanizētu ietvju un celiņu attīrīšanu no sniega, jānodrošina iebrauktuvju, kāpņu, gājēju pāriešanas vietu krustojumos un pie gājēju pārejām un tamlīdzīgu vietu attīrīšanu no sniega, kā arī pretslīdes materiālu kaisīšanu.

Ņemot vērā iepriekš minēto, portāls “Valmieras Ziņas” mūsu lasītāju vārdā jautā pilsētas pašvaldībai, kurai ir jārūpējas par ietvju uzturēšanu un jākontrolē, kā to veic privāto teritoriju īpašnieki – kāpēc šajā ziemā netiek nodrošināta pienācīga ietvju uzturēšana un kad beidzot tiks nodrošināta pašvaldības saistošo noteikumu izpilde?

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Ilze - 04.02.2019 Atbildēt

  Nepiekrītu par ierobežojumu Vaidavas ielā nakts stundās!Pati tajă sniegputeņa dienā redzēju,kā pēc tā tiek šī iela tīrīta.Dienas laikā ,pie vienas mājas nebija vispār mašīnas,bet pie otras viena,bet šķūris neuzskaīja vajadzību iztīrīt,nobraukt gar otru ceļa malu.Un pēc tāda pat principa bija tīrīta arī Skolas iela.

  Apse - 05.02.2019 Atbildēt

  Tik slidenas un netīrītas ietves kā šoziem,Valmierā sen nav redzētas…

  Martins - 05.02.2019 Atbildēt

  Sniegs un Ledus uz ielam it visur ir(globalas sasilsanas teorijas) stihija,ta ir “globala atdzisana”.Skiet cilvekam ta ir laika gaita iekartojies,ka it visa jamekle sensacijas,bet pirms izdarit-izdiskutet daramo neskaitamas konferences…Varbut izejiet ielas ar lapstam un aicinajumu iedzivotajiem iesaistities,lai kadam(kas neveic savu darbinu)paliktu kauns,bet,ja nepaliek kauns,tad par brivpratigi paveikto ielu drosibas uzlabosanai piedzeniet skadi no pasvaldibas…Ta likumu punktu skaitisana nekur un nekad nav devusi rezultatus.Rezultatus dod atbildigo personu publiska nosauksana vardos un nepadarito darbu rezultata precizs formulejums-Bistamas ielas.

Pārtikas un veterinārais dienests (reģistrācijas Nr. LV90000064301) izsludina konkursu uz vakanto darbinieka amatu VETERINĀRĀRSTS ZIEMEĻVIDZEMES PĀRVALDĒ  (1 amata vieta uz nenoteiktu laiku)  JA TEV IR: • augstākā izglītība veterinārmedicīnā vai saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma pārejas noteikumu 2.punktu vidējā speciālā izglītība, kas iegūta līdz 1992.gadam, vai pielīdzināma izglītība, kas iegūta citā akreditētā augstskolā; • vēlama pieredze gaļas veterinārās ekspertīzes veikšanā; • labas datorlietotāja prasmes (MS Office); • svešvalodu (krievu, angļu valodas) pamatzināšanas; • B kategorijas autovadītāja apliecība tiks uzskatīta par priekšrocību; • vēlme darboties komandā un prasme sadarboties; • prasme pieņemt atbildīgus lēmumus. JA VĒLIES IEGULDĪT SAVAS ZINĀŠANAS UN PRASMES ATBILDĪGĀ UN DINAMISKĀ DARBĀ, VEICOT: • dzīvnieku pirmskaušanas izmeklēšanu kautuvē; • pastāvīgu veterināro un higiēnas uzraudzību kautuvē; • pēckaušanas veterināro ekspertīzi kautuvē. PIEVIENOJIES MŪSU KOMANDAI UN IEGŪSI: • neatsveramu profesionālu pieredzi; • mācību iespējas profesionālajai pilnveidei; • summēto darba laiku un atalgojumu atbilstoši 10.mēnešalgu grupai, no 5,63 EUR/stundā līdz 7,71 EUR/stundā pirms nodokļu nomaksas; • normatīvajos aktos noteiktās sociālās garantijas; • nepilna noslogojuma gadījumā, amatu savienošanas kārtībā, veikt blakusdarbu (piem. privātprakse); • veselības apdrošināšanas polisi, pēc nostrādātiem 3 mēnešiem. Motivētu pieteikuma vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopiju lūdzam nosūtīt vai iesniegt Pārtikas un veterinārā dienesta Personāla vadības daļai Peldu ielā 30, Rīgā, LV-1050 vai elektroniski nosūtīt uz e-pasta adresi: konkursi@pvd.gov.lv ar norādi – Ziemeļvidzemes pārvaldes veterinārārsts. Pieteikumus gadīsim līdz 2020.gada 16.februārim. Tālrunis uzziņām 67027529. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulu Nr.2016/679, Pārtikas un veterinārais dienests informē, ka: 1) jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētais jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Pārtikas un veterinārais dienests, kontaktinformācija: Peldu iela 30, Rīga, LV-1050. Profesija: VETERINĀRĀRSTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 21, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-16 Kontaktpersona: Zane Mūrniece

Mūsu partneri