Valmieras Ziņas

Sniegs un ledus uz Valmieras ielām – stihija vai neizdarība? (3)

Portāla “Valmieras Ziņas” lasītāju aptaujā par to, kā viņi vērtē Valmieras ielu un ietvju uzturēšanu ziemā, no 333 dalībniekiem 244 atbildēja, ka situācija ir neapmierinoša.  Šim jautājumam lasītāji ir veltījuši vairākus komentārus.

Komentējot rakstu “Ielu un ietvju uzturēšana notiek atšķirīgi”, Dana jautā:

“Vai šodien dežurants atkal saslima?”

Savukārt Artūrs, komentējot Nacionālās Apvienības Valmieras nodaļas aicinājumu neizmantot sāls maisījumu ielu uzturēšanā Valmierā, pauž:

“Sāli var nelietot, bet sniegs ir jātīra no ielām.”

 

Kāda ļoti neapmierināta valmieriete raksta:

“Aicinu, īpaši privātmāju saimniekus, ņemt rokā lāpstas un notīrīt pie mājām esošās ietves! Sāls izmantošana vai neizmantošana neko nedod, ja ietves tāpat netiek tīrītas. Sniegs nesnieg katru dienu, bet ietves kā nav iztīrītas tā nav. Nav normāli, ja sniegs nav snidzis divas dienas, bet pat lielajām ielām ietves ir ar sniegu, ir tikai gājēju nostaigātās taciņas, ar bērna ratiem iziet ir katastrofa.”

To, ka ielas Valmierā netiek pienācīgi uzturētas, norāda arī Copmans:

“Visas ielas slidenas un netīrītas pie iestādēm, taisni vai jāsāk nemaksāt nodokļus…”

Viņam piekrīt arī Ilze:

“Vispār, šogad ietves ir katastrofālas. Jaunās māmiņas ar ratiem nav nekādi ledlauži vai šķūri. Nav iespējams iziet ārā, jo pat centrs ir ar putru uz ietvēm, tas viss pielīp pie ratiem. Ja nekaisa, tad vajag notīrīt, jo kad kūst, tad katra kāja uz savu pusi. Mums ir vismaz ratiņi, kur turēties, bet kāds vecāks cilvēks pat pēc maizes netiek. Arī es izlemju neiet ar ratiem, jo nav tik daudz spēka. Lielā gājēju pāreja, piemēram, ir ieskauta ar sniega vaļņiem, neviens nav iedomājies, ka ar ratiņiem jātiek pāri ielai. Jūs kantoros sēdošie un auto braucošie, paņemat ratiņus un pamēģiniet, kā tas ir!”

Devāmies arī mēs Valmieras ielās, lai pārliecinātos par mūsu lasītāju pausto. Apstiprinājās Ilzes teiktais, ka pāreja pie Kultūras centra vairākas dienas gan pirms atkušņa, gan arī vēl šodien, 4.februārī, bija vaļņu ieskauta. Māmiņām ar bērnu ratiņiem, cilvēkiem ar ratiņkrēsliem un vecākiem cilvēkiem pārejas šķērsošana ir izaicinājums. Līdzīga situācija vērojama arī pie gājēju pārejām Jāņparkā un citviet pilsētā. Savukārt tajās vietās, kur strādā apzinīgi sētnieki, gājēju pārejas ir regulāri attīrītas visā platumā, piemēram, pie Vidzemes Augstskolas Cēsu ielā.

Tāpat pārliecinājāmies, ka daudzviet ilgstoši nenotīrītais sniegs nedēļas nogalē atkušņa laikā bija pārvērties par sniega putru, tādēļ pārvietoties gājējiem bija ļoti grūti. Laikam jau nav pat vērts pieminēt, ka uz Vanšu tilta cilvēks ar sniega lāpstu nav ilgi redzēts, jo ietves pašā pilsētas centrā bija grūti izbrienamas. Vietās, kur gājēju pāreja saskaras ar brauktuvi, nenotīrītais sniegs bija pārvērties dziļās peļķēs, kuras vietām pat nebija iespēja pārlēkt. Tādēļ gājējiem nācās vien kāpt iekšā un mērcēt kājas.

Šodien četras stundas pēc sniegputeņa joprojām ietves nebija notīrītas Rīgas ielā posmā no pagrieziena uz “Depo” līdz Ausekļa ielai. Izņēmums ir ietve pie nama Rīgas ielā 71. Tāpat ietves no sniega nebija notīrītas Brēžas ielā, kā arī atsevišķā posmā pie Baloža ielas 11. Zīmīgi, ka ietve joprojām aizputināta pie AS “Latvijas Valsts ceļi” Valmieras nodaļas teritorijas Skolas ielā.

Savukārt Vaidavas un Siguldas ielā būtu jāievieš apstāšanās aizliegumu nakts stundās, lai varētu attīrīt no sniega brauktuvi, jo tur ilgstoši stāv vairākas ieputinātas automašīnas.

Aicinām arī jūs, lasītāji, sūtīt savus fotoattēlus, kuros redzamas ilgstoši nenotīrītas ietves un brauktuves, uz redakcija@valmieraszinas.lv!

Atgādināsim, ka saskaņā ar Valmieras pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumu 7.4. punktu attīrīšana no sniega nozīmē sniega un apledojuma laikā panākt drošu gājēju ietves lietošanu, tas ir, jāievēro, lai gājēju ietves tiktu attīrītas no sniega un ledus līdz cietajam segumam un nokaisītas ar pretslīdes materiāliem.

7.5. punkts paredz, ka kaisīšana ar pretslīdes materiālu nozīmē regulāru kaisīšanu ar smiltīm vai smilts – sāls maisījumu. Aizliegts kaisīt ar izdedžiem, dubļiem, pelniem, melnzemi un citiem nepiemērotiem materiāliem.

Savukārt 8. punkts paredz, ka sniega un apledojuma laikā gājēju ietvju, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas, attīrīšana no sniega un kaisīšana ar pretslīdes materiāliem jānodrošina vismaz divas reizes dienā – katru dienu (arī brīvdienās un svētku dienās). Vietās, kur pašvaldība veic mehanizētu ietvju un celiņu attīrīšanu no sniega, jānodrošina iebrauktuvju, kāpņu, gājēju pāriešanas vietu krustojumos un pie gājēju pārejām un tamlīdzīgu vietu attīrīšanu no sniega, kā arī pretslīdes materiālu kaisīšanu.

Ņemot vērā iepriekš minēto, portāls “Valmieras Ziņas” mūsu lasītāju vārdā jautā pilsētas pašvaldībai, kurai ir jārūpējas par ietvju uzturēšanu un jākontrolē, kā to veic privāto teritoriju īpašnieki – kāpēc šajā ziemā netiek nodrošināta pienācīga ietvju uzturēšana un kad beidzot tiks nodrošināta pašvaldības saistošo noteikumu izpilde?

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Ilze - 04.02.2019 Atbildēt

  Nepiekrītu par ierobežojumu Vaidavas ielā nakts stundās!Pati tajă sniegputeņa dienā redzēju,kā pēc tā tiek šī iela tīrīta.Dienas laikā ,pie vienas mājas nebija vispār mašīnas,bet pie otras viena,bet šķūris neuzskaīja vajadzību iztīrīt,nobraukt gar otru ceļa malu.Un pēc tāda pat principa bija tīrīta arī Skolas iela.

  Apse - 05.02.2019 Atbildēt

  Tik slidenas un netīrītas ietves kā šoziem,Valmierā sen nav redzētas…

  Martins - 05.02.2019 Atbildēt

  Sniegs un Ledus uz ielam it visur ir(globalas sasilsanas teorijas) stihija,ta ir “globala atdzisana”.Skiet cilvekam ta ir laika gaita iekartojies,ka it visa jamekle sensacijas,bet pirms izdarit-izdiskutet daramo neskaitamas konferences…Varbut izejiet ielas ar lapstam un aicinajumu iedzivotajiem iesaistities,lai kadam(kas neveic savu darbinu)paliktu kauns,bet,ja nepaliek kauns,tad par brivpratigi paveikto ielu drosibas uzlabosanai piedzeniet skadi no pasvaldibas…Ta likumu punktu skaitisana nekur un nekad nav devusi rezultatus.Rezultatus dod atbildigo personu publiska nosauksana vardos un nepadarito darbu rezultata precizs formulejums-Bistamas ielas.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievadapmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāta viesnīca un transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Nodrošināt laipnu un profesionālu klientu apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Nodrošināt vizuāli labu preču izkārtojumu tirdzniecības zālē Pārbaudīt preču aprakstu un derīguma termiņu atbilstību uz precēm Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus (kases sektorā strādājošajiem) Atalgojums: 3.10 EUR/h – 3.50 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.20 EUR/h – 7.00 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu Piesakies, sūtot savu CV ar norādi "Pārdevējs_Valmiera, Fabrikas 2" uz e-pastu personals@rimibaltic.com vai zvanot uz 80007464. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Fabrikas iela 2, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-01-10 Kontaktpersona: personals@rimibaltic.com, 80007464

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija aicina darbā ANGĻU VALODAS SKOLOTĀJU (profesijas kods 233001, līdz 1,1 slodzei (drīkst pieteikties arī mazākai slodzei), darba vietas adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) uz nenoteiktu laiku. Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir motivācija: īstenot pamatizglītības un vidējās izglītības standartu svešvalodās; mācīties un praksē īstenot pilnveidoto mācību saturu un pieeju; individuālam darbam ar skolēniem ar augstiem mācību sasniegumiem; diferencētam darbam klasē; un ja Tev ir: atbilstoša profesionālā kvalifikācija; valsts valodas prasme augstākajā līmenī; augsta saskarsmes kultūra un prasme strādāt komandā; prasme sadarboties ar kolēģiem, skolēniem un viņu vecākiem; mēs piedāvājam: pilnu darba laiku (līdz 27 kontaktstundām nedēļā) atalgojumu no 900 līdz 908 euro mēnesī par 1 slodzi (21 kontaktstundu nedēļā) pirms nodokļu nomaksas; papildus valsts ģimnāzijas piemaksu; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas; darbu profesionālā un radošā kolektīvā; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumentu kopijas gaidīsim līdz 2019.gada 27.decembrim personīgi (adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) vai e-pastā vpvg@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64235793, 29502385. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf . Profesija: PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Zvaigžņu iela 4, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV, piet.vēst.un izgl.dok.kopijas iesniegt pers. vai sūtīt uz vpvg@valmiera.edu.lv; t. 29502385.

Mūsu partneri