Valmieras Ziņas

Skriešana iesācējam – noderīgi padomi (1)

Pavasaris ir pamodinājis ne vien dabu, bet arī visus aktīvā dzīvesveida cienītājus. Pēdējos gados īpaši iecienīta ir skriešana. Neatkarīgi no tā, vai vēlies piedalīties kādā maratonā vai vienkārši darīt to savam priekam un labsajūtai, portāls “Valmieras Ziņas” piedāvā ieskatu, kā to labāk izdarīt.

Skriešana atvieglo dienu

Valmierietim Mārcim Bogdanovam sports vienmēr bijusi prioritāte. “Ja skolā tas bija labi pavadīts laiks ar draugiem, tad pēcāk tas pamatā ir bijis fiziskais treniņš ar pārdomu, fantāziju, ideju ģenerēšanas elementiem, jo ierasti skrienu viens,” stāsta Mārcis.

2008.gadā Mārcis noskrējis savu pirmo maratonu Valmierā, taču ne bez grūtībām: “Tā bija nenormāla cīņa ar krampjiem pēdējo septiņu kilometru garumā, jo nepratu vēl pilnībā atrast īsto saikni ar ķermeni.”

“Skriešana mani ļoti atbrīvo, padara dienu nevis grūtāku, bet gan tieši pretēji – vieglāku, tāpēc ieteiktu to darīt arī citiem. Dienās, kad liekas, ka viss ir slikti, ka negribas darīt neko vai sāp sirds, vajag iziet paskriet, iesaka Mārcis.

Ja skrienot var arī parunāt, tad ātrums esot īstais.

 

Mārcis uzskata, ka skriešanas ilgumam bieži vien nav nozīmes, bet, jo ilgāk cilvēks skrien, jo vairāk varot apdomāt dzīvi, izdomāt jaunas idejas un uzpildīt sevi ar svaigo gaisu un dabas spēku.

Speciālista ieteikumi iesācējiem

Biedrības “Spēka Pasaule” treneris Artūrs Vazdiķis norāda, ka skriešana, kā jebkurš sporta veids, ir jāsāk mēreni un savu iespēju robežās – jāseko līdzi pašsajūtai pie lielākas vai mazākas slodzes.

Skriešanas laikā tiek patērētas diezgan daudz kalorijas un ūdens. A.Vazdiķis iesaka skriešanas laikā vai pēc tās obligāti lietot ūdeni, lai nesāktos ķermeņa atūdeņošanās jeb dehidratācija.

Tāpat esot svarīgi parūpēties par ērtiem apaviem.

Apaviem jābūt īpaši paredzētiem skriešanai, citādi varot rasties problēmas locītavās vai mugurkaulā.

“Skrienot pa cietu segumu, skriešanas apavi amortizē. Ar parastiem sporta apaviem var skriet pa meža takām vai mīkstākiem gumijas segumiem, bet pa asfaltu to nebūtu ieteicams darīt, norāda A.Vazdiķis. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA "Lat Met" aicina darbā Biroja darbinieku metālapstrādes cehā SIA "Lat Met" pamatā ir metālapstrādes uzņēmums, kas specializējies praktisku dizaina metāla izstrādājumu ražošanas jomā - margas, kāpnes, mēbeles, nožogojumi, utt. Meklējam papildspēkus metāla apstrādes ceha ofisā. Amata pienākumi saistībā ar pasūtījumu apstrādi, tāmēšanu, komunikāciju ar klientu, komercpiedāvājumu sagatavošanu un nodošanu ražošanā, kvalitātes vadības sistēmas uzturēšanu, utt. Galvenie amata pienākumi:  Komercpiedāvājumu sagatavošana – tāmēšana;  Pasūtījuma specifikācijas saskaņošana ar klientu, komunikācija ar klientu;  Kalkulāciju un komercpiedāvājumu sagatavošana;  Rēķinu reģistrēšana un izrakstīšana;  Materiālu un transporta pakalpojumu pasūtīšana;  Kvalitātes vadības sistēmas uzturēšana. Amata pienākumi var manīties atkarībā no darba pretendentu kompetences un iemaņām. Prasības darba pretendentiem:  3 gadu darba pieredze ofisa darbā, tirdzniecībā, projektu vadībā vai ražošanas darba organizēšanā;  Loģiskā domāšana, apķērība un pozitīva attieksme;  Labas komunikācijas prasmes - spēja brīvi un pārliecinoši komunicēt ar klientiem tiekoties klātienē, sazinoties pa tālruni vai elektroniski;  Pozitīva attieksme pret darbu un kolēģiem, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un rast risinājumu dažādās situācijās;  Vēlme strādāt metāla izstrādājumu ražošanas un tirdzniecības nozarē;  Prasmes darbam ar datoru. Par priekšrocību tiks uzskatīta:  Izpratne par tehniska darba organizēšanu, tāmēšanu;  Prasme strādāt ar kādu no projektēšanas datorprogrammām;  Spēja lasīt un saprast metāla izstrādājumu rasējumus un veikt vienkāršus labojumus vai papildinājumus. Atalgojums: uzsākot darbu 850EUR (bruto) = ~650EUR ( neto alga "uz rokas") Iespējams nepilnas slodzes darba laiks un/vai daļējs darbs no mājām. Darba vietas adrese: “Meistari”, Rubene, Kocēnu pag., Kocēnu nov., LV-4227 (300m no Rubenes baznīcas). Pieteikties iespējams: Sūtot motivācijas vēstuli un CV uz e-pastu aigars@latmet.com vai aizpildot kontaktu formu mūsu mājas lapā http://www.latmet.eu/vakances/ Papildus info: Mēs šobrīd meklējam ofisa darbinieku ar labām komunikācijas spējām, tāpēc no pretendentiem sagaidām arī motivācijas vēstuli un/vai mazliet plašāku aprakstu par sevi. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Meistari, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-07 Kontaktpersona: Pieteikties var, aizpildot kontaktu formu http://www.latmet.eu/vakances, t. 29429956.

VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS "ZEMGALE" (40900035103)  aicina darbā  APKOPĒJU filiālē "RŪJA” 1 amata vieta uz nenoteiktu laiku Prasības pretendentam: • Pamatizglītība. • Pieredze nav nepieciešama. • Spēja būt klientorientētam, nosvērtam, vērīgam, lojālam. Galvenie pienākumi: • Tīrīt telpas – slaucīt, mazgāt grīdas, sienas. • Veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar sanitāri tehniskajām prasībām. • Iztīrīt atkritumu tvertnes – iznest atkritumus, un ielikt tīru maisiņu. • Mazgāt logus un to rāmjus, palodzes. • Laistīt un kopt istabas augus. Piedāvājam: • Atalgojumu no EUR 500 bruto; • Sociālās garantijas atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam; • Darba pieredzi valsts pārvaldē; • Labus darba apstākļus; • Draudzīgus, atsaucīgus un profesionālus kolēģus; Darba vietas adrese: VSAC "Zemgale" filiāle "Rūja", Pansionāts "Rūja", Jeru pagasts, Rūjienas novads. Profesionālās darbības aprakstu (CV) ar norādi "Apkopēja" sūtīt uz e-pastu: Nadezda.Graudina@vsaczemgale.gov.lv.  Piesakot savu kandidatūru uz izsludināto amata vietu, Jūs uzticat savus personas datus Valsts sociālās aprūpes centram “Zemgale”. Detalizēta informācija par personas datu apstrādes aspektiem šī nolūka sasniegšanai ir norādīta iestādes mājas lapā, adrese: https://www.vsaczemgale.gov.lv/lv/privatuma-politika Informējam, ka sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz interviju. Par atteikumu ziņosim tikai tiem kandidātiem, kas tiks uzaicināti uz interviju. Gadījumā, ja divu nedēļu laikā pēc CV nosūtīšanas neesat saņēmis uzaicinājumu uz darba interviju, varat uzskatīt, ka Jūsu kandidatūra netika virzīta pārrunu kārtai. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Pansionāts Rūja, Jeri, Jeru pag., Rūjienas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-14 Kontaktpersona: Jānis Flaksis Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri