Valmieras Ziņas

SIA “ZAAO” atgādina: Atkritumus dedzināt nedrīkst

Lasīšanas laiks: 2 min

Melnie dūmi, kas, dedzinot dažādas nederīgas lietas un citus atkritumus, izplēn gaisā satur bīstamus ķīmiskus savienojumus, tostarp dioksīnus, hlora savienojumus, poliaromātiskos ogļūdeņražus, smagos metālus un citus bīstamus savienojumus, tādēļ ilūzija par to, ka, tos sadedzinot, lieko gružu vairs nav, ir sevis mānīšana, portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja SIA “ZAAO” (ZAAO) sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane.

Pēc viņas teiktā, pavasarī, uzspīdot saulei, cilvēki arvien aktīvāk kopj sev piederošās teritorijas, tīra pagalmus un nereti nederīgas lietas, tostarp dažādus sadzīves atkritumus, samet kaudzē un nodedzina. “Varētu domāt, ka viss, kas “izkūp” gaisā, kļūst neredzams un problēma ir atrisināta – lieko gružu vairs nav. Bet tā ir sevis mānīšana, ko mums būtu jāapzinās,” atzīmēja Z.Leimane.

Kā šādas rīcības bīstamās sekas skaidroja ZAAO vides izglītības speciāliste Ieva Vēģere: Melnie dūmi, kas “izkūp” gaisā, satur bīstamus ķīmiskus savienojumus [..], kas piesārņo gaisu un elpojot tie uzkrājas cilvēka organismā. Tāpat kaitīgie savienojumi sīku putekļu veidā nonāk uz augsnes un augiem, pēc tam ūdenī. Līdzīgu kaitējumu savai veselībai un dabai kaitējumu radām dedzinot krāsnī plastmasas maisiņus, plastmasas pudeles, piena pakas, sulu pakas, vienreizējās lietošanas plastmasas traukus, tādējādi indējot sevi, jo plastmasa pilnībā sadeg tikai ļoti augstā temperatūrā,” viņa atzina.

Pēc I.Vēģeres teiktā, cilvēku bezatbildīgās rīcības rezultātā piesārņotā vide ir viens no iemesliem, kādēļ mūsdienās cilvēkiem ir tik vāja imūnsistēma un biežas saslimšanas.

“Piesārņojums nonāk cilvēka organismā, uzkrājas dažādos orgānos, kā rezultātā izmainās organisma funkcijas. Protams, veselības traucējumi nerodas uzreiz, tie veidojas ilgākā laika periodā.”

Kā norādīja Leimane, arī nelegāla atkritumu norakšana bedrēs lauku sētu tuvumā vai atkritumu izmešana piepilsētas mežos piesārņo vidi.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā par gaisa, zemes, mežu vai ūdens piesārņošanu ar notekūdeņiem, ķīmiskām vielām, materiāliem vai atkritumiem ir noteikts piemērojamais naudas sods no 70 eiro (49 latiem) līdz 2900 eiro (2038 latiem). Savukārt par Atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu – no 90 eiro (63 latiem) līdz 1400 eiro (983 latiem).

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri