Valmieras Ziņas

SIA “ZAAO” atgādina: Atkritumus dedzināt nedrīkst

Melnie dūmi, kas, dedzinot dažādas nederīgas lietas un citus atkritumus, izplēn gaisā satur bīstamus ķīmiskus savienojumus, tostarp dioksīnus, hlora savienojumus, poliaromātiskos ogļūdeņražus, smagos metālus un citus bīstamus savienojumus, tādēļ ilūzija par to, ka, tos sadedzinot, lieko gružu vairs nav, ir sevis mānīšana, portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja SIA “ZAAO” (ZAAO) sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane.

Pēc viņas teiktā, pavasarī, uzspīdot saulei, cilvēki arvien aktīvāk kopj sev piederošās teritorijas, tīra pagalmus un nereti nederīgas lietas, tostarp dažādus sadzīves atkritumus, samet kaudzē un nodedzina. “Varētu domāt, ka viss, kas “izkūp” gaisā, kļūst neredzams un problēma ir atrisināta – lieko gružu vairs nav. Bet tā ir sevis mānīšana, ko mums būtu jāapzinās,” atzīmēja Z.Leimane.

Kā šādas rīcības bīstamās sekas skaidroja ZAAO vides izglītības speciāliste Ieva Vēģere: Melnie dūmi, kas “izkūp” gaisā, satur bīstamus ķīmiskus savienojumus [..], kas piesārņo gaisu un elpojot tie uzkrājas cilvēka organismā. Tāpat kaitīgie savienojumi sīku putekļu veidā nonāk uz augsnes un augiem, pēc tam ūdenī. Līdzīgu kaitējumu savai veselībai un dabai kaitējumu radām dedzinot krāsnī plastmasas maisiņus, plastmasas pudeles, piena pakas, sulu pakas, vienreizējās lietošanas plastmasas traukus, tādējādi indējot sevi, jo plastmasa pilnībā sadeg tikai ļoti augstā temperatūrā,” viņa atzina.

Pēc I.Vēģeres teiktā, cilvēku bezatbildīgās rīcības rezultātā piesārņotā vide ir viens no iemesliem, kādēļ mūsdienās cilvēkiem ir tik vāja imūnsistēma un biežas saslimšanas.

“Piesārņojums nonāk cilvēka organismā, uzkrājas dažādos orgānos, kā rezultātā izmainās organisma funkcijas. Protams, veselības traucējumi nerodas uzreiz, tie veidojas ilgākā laika periodā.”

Kā norādīja Leimane, arī nelegāla atkritumu norakšana bedrēs lauku sētu tuvumā vai atkritumu izmešana piepilsētas mežos piesārņo vidi.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā par gaisa, zemes, mežu vai ūdens piesārņošanu ar notekūdeņiem, ķīmiskām vielām, materiāliem vai atkritumiem ir noteikts piemērojamais naudas sods no 70 eiro (49 latiem) līdz 2900 eiro (2038 latiem). Savukārt par Atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu – no 90 eiro (63 latiem) līdz 1400 eiro (983 latiem).

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri