Valmieras Ziņas

Sagaidīta pusnakts. Klavierspēles maratons turpinās

Lasīšanas laiks: 2 min

Sestdien, 25.jūlijā, plkst.17.00 pie Vidzemes Augstskolas Cēsu ielas 4 ēkas sākās 24 stundu klavierspēles maratons. Pašlaik apmeklētāji var vērot mēmā kino filmas, klausīties klavierspēli, kā arī paši tās spēlēt.

Valmieras novada fonds, atzīmējot desmit gadu jubileju, Valmierai dāvina trīs publiskās klavieres, kuras jau ieņēmušas vietu pie Vidzemes Augstskolas Cēsu ielā 4, Valmieras Mūzikas skolas un Dzirnavu ezeriņa netālu no Valmieras Veselības centra. Tās atklātas ar 24 stundu klavierspēles maratonu.

“Naktī ārā klavieres neesmu spēlējis. Vispār tieši šo instrumentu spēlēju reti. Mammai mājās ir klavieres, kad viņu apciemoju, uzspēlēju. Mūzika vienmēr ir sirdī, tāpēc varbūt arī vieglāk nāk nelielas improvizācijas. Piespēlēt pasākuma laikā pavadījumu mēmā kino filmām, manuprāt, Latvijā nesanāk bieži, vismaz man šodien bija pirmā reize,”

pastāstīja pasākuma organizators Mārcis Bogdanovs.

Maratonu atklāja Anna Dubovnika un Edis Fukšs, spēlēja arī Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi, no Rīgas bijuši divi puiši, kuri klavierspēli apgūst profesionāli, kā arī citi interesenti jau piedalījušies neparastajā akcijā. Joprojām ir iespēja gan apmeklēt pasākumu kā skatītājam un klausītājam, gan arī piedāvāt savu klavierspēles priekšnesumu. Maratonu 26.jūlijā no plkst. 16.30 līdz 17.00 ar savu improvizāciju noslēgs Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš.

Pašlaik pilnā sparā norit publisko klavieru finansējuma piesaistes kampaņa, kurā iegūtie līdzekļi tiks izlietoti klavieru nodrošināšanai ilgākā laika posmā.

“Publiskās klavieres Valmierā ārpus telpām atradīsies līdz pat rudenim. Ikviens interesents aicināts radīt muzikāli patīkamu atmosfēru apkārtējiem pie Vidzemes Augstskolas, Dzirnavu ezeriņa un Valmieras Mūzikas skolas, jo tieši tur ir publiskās klavieres. Rudenī vienas no klavierēm tiks pārceltas uz iekštelpām Tautas Harmonijas Centrā, bet pārējās savu “apsaimniekotāju” ziemas periodā vēl meklē,”

stāsta Mārcis.

Par maratona atklāšanu var lasīt šeit.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

 AICINĀM AUTOMAŠĪNU REZERVES DAĻU PĀRDEVĒJU VALMIERĀ Pienākumi: - Organizēt auto rezerves daļu pārdošanu, pasūtīšanu un piegādes realizēšanu. - Pārzināt auto rezerves daļu preču katalogus. - Konsultēt un izskaidrot pircējam preces labās īpašības un kvalitāti, palīdzēt izvēlēties atbilstošās preces. - Pieņemt preču pasūtījumus no klientiem. - Orientēties uzņēmuma piedāvātajā preču klāstā. - Komplektēt un saiņot preces, izsniegt tās un noformēt dokumentāciju. - Izvietot preces klientu apkalpošanas zālē un noliktavā. Mēs sagaidām: - Labas tehniskās zināšanas par automašīnu uzbūvi; - Vēlme un spēja pastāvīgi papildināt zināšanas un prasmes; - Ļoti labas komunikācijas prasmes; - Izcilas latviešu valodas zināšanas, vēlamas svešvalodu zināšanas; - Precizitāte, augsta atbildības sajūta; - Labas datorprasmes. Piedāvājam: - Darbu stabilā starptautiskā uzņēmumā; - Karjeras izaugsmes iespējas; - Pievilcīgu atalgojuma un finansiālās motivācijas sistēmu, kas ir balstīta uz darba rezultātiem – no 1200 līdz 2000 EUR (bruto); - Stabilitāti un sociālās garantijas; - Īpašas atlaides auto rezerves daļām. Informējam, ka sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz otro atlases kārtu - darba interviju. Iesniegtos personas datus izmantosim, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. CV saglabāsim uzņēmuma datu bāzē ne ilgāk kā sešus mēnešus vai līdz atlases procesa beigām. Datu pārzinis: SIA Ad Baltic, Reģ. Nr. 40003343254 Profesija: KLIENTU APKALPOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 15, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-05-09 Darba sākšanas datums: 2026-04-13 Kontaktpersona: Māra Jansone Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri