Valmieras Ziņas

Rūjienieši ar VARAM gatavi runāt tikai par pievienošanos Valmierai; ministrija nav gatava piekāpties (5)

Rūjienas novada vadība un uzņēmēji ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) ir gatavi runāt tikai par novada pievienošanu Valmierai, nevis Valkai, taču ministrija nepiekāpjas, kā rezultātā abas puses turpina konfliktēt un nav spējīgas norunāt pat tikšanās laiku, noskaidroja aģentūra LETA.

Rūjienas un Naukšēnu uzņēmēji savākuši 3058 jeb trešo daļu abu novadu iedzīvotāju parakstu pret to pievienošanu Valkas novadam.

Novada vadība vērsusies pie VARAM arī ar vēstuli, aicinot pārskatīt administratīvi teritoriālās reformas modeli un iekļaut Rūjienas novada teritoriju apvienotajā Valmieras novadā.

“Ņemot vērā situācijas nopietnību un lai novērstu tās tālāku saasināšanos”, rūjienieši vēstulē aicinājuši ministru Juri Pūci (AP) rast iespēju tikties ar iedzīvotāju un uzņēmēju pārstāvjiem līdz 23.oktobrim, tomēr abas puses par tikšanos joprojām nav vienojušās.

Kā aģentūra LETA noskaidroja ministrijā, vēstule tik tiešām saņemta un VARAM pārstāvji vairākkārt sazinājušies ar Rūjienas uzņēmēju pārstāvi Jurģi Krastiņu. “Taču viņa atbilde bijusi noraidoša un viņš ne tikai nav nosaucis datumu, kad rūjieniešiem šāda tikšanās būtu pieņemama, bet apšaubījis tās norises lietderību. Turklāt vairākkārt sazināties nav bijis iespējams, jo uzņēmējs nav atbildējis uz ministrijas pārstāvju telefona zvaniem,” apgalvo VARAM.

Ministrijas ieskatā, iespējams, Rūjienas pārstāvji apzināti izvairās no tikšanās ar ministru, “lai publiskā telpā uzturētu mītu, ka ministrija ar pašvaldību nesarunājas”.

Savukārt Rūjienas novada domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins (Vidzemes partija) aģentūrai LETA sacīja, ka VARAM ne pašvaldībai, ne uzņēmējiem nav piedāvājusi konkrētu sarunu tēmu un nav atbildējusi pēc būtības uz pašvaldības vēstulēm.

Viņš uzskata, ka nav jēgas tērēt laiku sarunām ar ministrijas ierēdņiem, kurās ministrija nav gatava konstruktīvi analizēt Rūjienas un Naukšēnu novadu iespējamo pievienošanu Valmieras novadam, jo ir pilnīgi skaidrs, ka abiem novadiem neesot nekā kopīga ar Valkas novadu.

“Uzskatu, ka ir notikusi aizmuguriska politiska vienošanās par Rūjienas un Naukšēnu pievienošanu Valkai, gluži kā Molotova-Ribentropa pakts. Tas nav pieņemami un mēs ar to nesamierināsimies,”

teica Gladkins.

Tikmēr uzņēmējs Krastiņš aģentūrai LETA sacīja, ka telefoniski jau vairākkārt ir sazinājies ar Pūces padomnieku Madaru Lasmani. “Viņš man piezvanīja un izteica gatavību tikties ar ministrijas pārstāvjiem. Uz ko atbildēju sekojošo –

pirmkārt, vēlamies tikties ar ministru, kurš ir lēmumus pieņemošā persona, nevis ar ministrijas ierēdņiem. Otrkārt, tikties ar ministrijas ierēdņiem varam tikai gadījumā, ja sarunas būs par Rūjienas un Naukšēnu novadu iekļaušanu Valmieras novadā,”

pauda Krastiņš, norādot, ka ministrijas pārstāvji neesot bijuši gatavi piekāpties un esot gatavi runāt tikai par esošo modeli.

“Līdz ar to joprojām gaidām ministra vizīti Rūjienā. Tikai konstruktīvu, nevis autoritatīvu, jau iepriekš izlemtu diskusiju imitāciju, kā tas Pūcem ir bijis līdz šim, tiekoties ar iedzīvotājiem,”

teica uzņēmējs.

Taujāti par pamatojumu, kādēļ Rūjienas un Naukšēnu pievienošana ir iespējama tikai Valkas novadam, bet ne Valmieras, VARAM pārstāvji skaidroja, ka viens no reformas mērķiem ir veidot viendabīgāku pašvaldību iedalījumu visā valstī, “domājot par valsts attīstību kopumā un par iedzīvotāju tiesībām saņemt salīdzināmas kvalitātes pakalpojumu neatkarīgi no viņu dzīvesvietas, kā arī lai nodrošinātu efektīvu un lietderīgu publisko līdzekļu izmantošanu”.

“Valmiera kā centrālajā Vidzemē vienīgais nacionālās nozīmes attīstības centrs piesaista apkārtējo novadu iedzīvotāju interesi tieši ap Valmieru veidot arī savu pašvaldību. Tomēr vienmērīgākas teritoriālās struktūras izveidošanai ar salīdzināma izmēra novadiem ministrija piedāvā izveidot īpašu ar Igaunijas pierobežu saistītu novadu ap Valku,”

skaidroja VARAM.

Pēc viņu teiktā, arī autoceļš, kas savieno Valku, Naukšēnus un Rūjienu, esot labā stāvoklī. Tāpat arī teritorijas atrašanās vienā vai otrā novadā neietekmējot iedzīvotāju iespējas pakalpojumus saņemt arī citas pašvaldības teritorijā, tostarp tuvākajos nacionālās nozīmes attīstības centros.

“Nākamajā struktūrfondu plānošanas periodā ES fondus plānots sadalīt pa attīstības centriem vienmērīgi visā valsts teritorijā, tāpēc Rūjienas novada iekļaušanās apvienotajā Valkas novadā sniegs iespēju ne tikai efektivizēt teritorijas pārvaldīšanu, bet arī dos papildu iespējas attīstībai kā lielākam novadam,”

uzskata ministrija.

Kā ziņots, VARAM izstrādātais modelis paredz apvienot Rūjienas, Naukšēnu, Strenču un Valkas novadus.

Rūjienas un Naukšēnu iedzīvotāji kategoriski iebilst šādam modelim un vēlas tikt pievienoti Valmierai.

Uzņēmēja ieskatā, tas cilvēks, kurš uzzīmējis šādu Latvijas karti, ir vai nu politiski uzpirkts vai arī ir pilnīgs nejēga.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Klibais Džonis - 11.10.2019 Atbildēt

  Rūjiena vienmēr bijusi ar Valmieru, bet no otras puses, kāpēc Valmierai vajag klibo. Tikai loģiski, ka apvienos divus klibos Valku ar Rūjienu.

  Ogrēniete - 11.10.2019 Atbildēt

  Rūjiena un Naukšēni nav nekādi ” klibie” aizbrauciet un paskatieties un visiem zināmi zīmoli, Rūjienas saldējums, Liepkalni, Konturi, Naukšēnu eļļas un dzērieni, …. visi ir visā valstī zināmi sekmīgi zīmoli, cik tādu ir Valmierā ?

   klibais džonis - 11.10.2019 Atbildēt

   Valmierā bāzējas pasaulē zināmi zīmoli, bet nav jau runa par zīmoliem. Nav Rūjienā to darba vietu, daudzi braukā uz Valmieru vai Igauniju strādāt. Nesatraucies esmu bijis gan Valmierā, gan Rūjienā nekur nav jābrauc.

    Rujieniets. - 11.10.2019

    Pats ari atbildeji.brauc uz valmieru stradat,nevis uz valku.

    klibais džonis - 11.10.2019

    (to rujienietis) Ko pierādīju? Es jau no sākuma sacīju, ka Rūjiena ir klāt Valmierai! Tomēr jautājums: Ko Valmiera?

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Rīgas ielā 64, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-14 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri