Valmieras Ziņas

Rūjienieši ar VARAM gatavi runāt tikai par pievienošanos Valmierai; ministrija nav gatava piekāpties (5)

Rūjienas novada vadība un uzņēmēji ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) ir gatavi runāt tikai par novada pievienošanu Valmierai, nevis Valkai, taču ministrija nepiekāpjas, kā rezultātā abas puses turpina konfliktēt un nav spējīgas norunāt pat tikšanās laiku, noskaidroja aģentūra LETA.

Rūjienas un Naukšēnu uzņēmēji savākuši 3058 jeb trešo daļu abu novadu iedzīvotāju parakstu pret to pievienošanu Valkas novadam.

Novada vadība vērsusies pie VARAM arī ar vēstuli, aicinot pārskatīt administratīvi teritoriālās reformas modeli un iekļaut Rūjienas novada teritoriju apvienotajā Valmieras novadā.

“Ņemot vērā situācijas nopietnību un lai novērstu tās tālāku saasināšanos”, rūjienieši vēstulē aicinājuši ministru Juri Pūci (AP) rast iespēju tikties ar iedzīvotāju un uzņēmēju pārstāvjiem līdz 23.oktobrim, tomēr abas puses par tikšanos joprojām nav vienojušās.

Kā aģentūra LETA noskaidroja ministrijā, vēstule tik tiešām saņemta un VARAM pārstāvji vairākkārt sazinājušies ar Rūjienas uzņēmēju pārstāvi Jurģi Krastiņu. “Taču viņa atbilde bijusi noraidoša un viņš ne tikai nav nosaucis datumu, kad rūjieniešiem šāda tikšanās būtu pieņemama, bet apšaubījis tās norises lietderību. Turklāt vairākkārt sazināties nav bijis iespējams, jo uzņēmējs nav atbildējis uz ministrijas pārstāvju telefona zvaniem,” apgalvo VARAM.

Ministrijas ieskatā, iespējams, Rūjienas pārstāvji apzināti izvairās no tikšanās ar ministru, “lai publiskā telpā uzturētu mītu, ka ministrija ar pašvaldību nesarunājas”.

Savukārt Rūjienas novada domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins (Vidzemes partija) aģentūrai LETA sacīja, ka VARAM ne pašvaldībai, ne uzņēmējiem nav piedāvājusi konkrētu sarunu tēmu un nav atbildējusi pēc būtības uz pašvaldības vēstulēm.

Viņš uzskata, ka nav jēgas tērēt laiku sarunām ar ministrijas ierēdņiem, kurās ministrija nav gatava konstruktīvi analizēt Rūjienas un Naukšēnu novadu iespējamo pievienošanu Valmieras novadam, jo ir pilnīgi skaidrs, ka abiem novadiem neesot nekā kopīga ar Valkas novadu.

“Uzskatu, ka ir notikusi aizmuguriska politiska vienošanās par Rūjienas un Naukšēnu pievienošanu Valkai, gluži kā Molotova-Ribentropa pakts. Tas nav pieņemami un mēs ar to nesamierināsimies,”

teica Gladkins.

Tikmēr uzņēmējs Krastiņš aģentūrai LETA sacīja, ka telefoniski jau vairākkārt ir sazinājies ar Pūces padomnieku Madaru Lasmani. “Viņš man piezvanīja un izteica gatavību tikties ar ministrijas pārstāvjiem. Uz ko atbildēju sekojošo –

pirmkārt, vēlamies tikties ar ministru, kurš ir lēmumus pieņemošā persona, nevis ar ministrijas ierēdņiem. Otrkārt, tikties ar ministrijas ierēdņiem varam tikai gadījumā, ja sarunas būs par Rūjienas un Naukšēnu novadu iekļaušanu Valmieras novadā,”

pauda Krastiņš, norādot, ka ministrijas pārstāvji neesot bijuši gatavi piekāpties un esot gatavi runāt tikai par esošo modeli.

“Līdz ar to joprojām gaidām ministra vizīti Rūjienā. Tikai konstruktīvu, nevis autoritatīvu, jau iepriekš izlemtu diskusiju imitāciju, kā tas Pūcem ir bijis līdz šim, tiekoties ar iedzīvotājiem,”

teica uzņēmējs.

Taujāti par pamatojumu, kādēļ Rūjienas un Naukšēnu pievienošana ir iespējama tikai Valkas novadam, bet ne Valmieras, VARAM pārstāvji skaidroja, ka viens no reformas mērķiem ir veidot viendabīgāku pašvaldību iedalījumu visā valstī, “domājot par valsts attīstību kopumā un par iedzīvotāju tiesībām saņemt salīdzināmas kvalitātes pakalpojumu neatkarīgi no viņu dzīvesvietas, kā arī lai nodrošinātu efektīvu un lietderīgu publisko līdzekļu izmantošanu”.

“Valmiera kā centrālajā Vidzemē vienīgais nacionālās nozīmes attīstības centrs piesaista apkārtējo novadu iedzīvotāju interesi tieši ap Valmieru veidot arī savu pašvaldību. Tomēr vienmērīgākas teritoriālās struktūras izveidošanai ar salīdzināma izmēra novadiem ministrija piedāvā izveidot īpašu ar Igaunijas pierobežu saistītu novadu ap Valku,”

skaidroja VARAM.

Pēc viņu teiktā, arī autoceļš, kas savieno Valku, Naukšēnus un Rūjienu, esot labā stāvoklī. Tāpat arī teritorijas atrašanās vienā vai otrā novadā neietekmējot iedzīvotāju iespējas pakalpojumus saņemt arī citas pašvaldības teritorijā, tostarp tuvākajos nacionālās nozīmes attīstības centros.

“Nākamajā struktūrfondu plānošanas periodā ES fondus plānots sadalīt pa attīstības centriem vienmērīgi visā valsts teritorijā, tāpēc Rūjienas novada iekļaušanās apvienotajā Valkas novadā sniegs iespēju ne tikai efektivizēt teritorijas pārvaldīšanu, bet arī dos papildu iespējas attīstībai kā lielākam novadam,”

uzskata ministrija.

Kā ziņots, VARAM izstrādātais modelis paredz apvienot Rūjienas, Naukšēnu, Strenču un Valkas novadus.

Rūjienas un Naukšēnu iedzīvotāji kategoriski iebilst šādam modelim un vēlas tikt pievienoti Valmierai.

Uzņēmēja ieskatā, tas cilvēks, kurš uzzīmējis šādu Latvijas karti, ir vai nu politiski uzpirkts vai arī ir pilnīgs nejēga.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Klibais Džonis - 11.10.2019 Atbildēt

  Rūjiena vienmēr bijusi ar Valmieru, bet no otras puses, kāpēc Valmierai vajag klibo. Tikai loģiski, ka apvienos divus klibos Valku ar Rūjienu.

  Ogrēniete - 11.10.2019 Atbildēt

  Rūjiena un Naukšēni nav nekādi ” klibie” aizbrauciet un paskatieties un visiem zināmi zīmoli, Rūjienas saldējums, Liepkalni, Konturi, Naukšēnu eļļas un dzērieni, …. visi ir visā valstī zināmi sekmīgi zīmoli, cik tādu ir Valmierā ?

   klibais džonis - 11.10.2019 Atbildēt

   Valmierā bāzējas pasaulē zināmi zīmoli, bet nav jau runa par zīmoliem. Nav Rūjienā to darba vietu, daudzi braukā uz Valmieru vai Igauniju strādāt. Nesatraucies esmu bijis gan Valmierā, gan Rūjienā nekur nav jābrauc.

    Rujieniets. - 11.10.2019

    Pats ari atbildeji.brauc uz valmieru stradat,nevis uz valku.

    klibais džonis - 11.10.2019

    (to rujienietis) Ko pierādīju? Es jau no sākuma sacīju, ka Rūjiena ir klāt Valmierai! Tomēr jautājums: Ko Valmiera?

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievadapmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāta viesnīca un transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Nodrošināt laipnu un profesionālu klientu apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Nodrošināt vizuāli labu preču izkārtojumu tirdzniecības zālē Pārbaudīt preču aprakstu un derīguma termiņu atbilstību uz precēm Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus (kases sektorā strādājošajiem) Atalgojums: 3.10 EUR/h – 3.50 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.20 EUR/h – 7.00 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu Piesakies, sūtot savu CV ar norādi "Pārdevējs_Valmiera, Fabrikas 2" uz e-pastu personals@rimibaltic.com vai zvanot uz 80007464. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Fabrikas iela 2, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-01-10 Kontaktpersona: personals@rimibaltic.com, 80007464

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija aicina darbā ANGĻU VALODAS SKOLOTĀJU (profesijas kods 233001, līdz 1,1 slodzei (drīkst pieteikties arī mazākai slodzei), darba vietas adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) uz nenoteiktu laiku. Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir motivācija: īstenot pamatizglītības un vidējās izglītības standartu svešvalodās; mācīties un praksē īstenot pilnveidoto mācību saturu un pieeju; individuālam darbam ar skolēniem ar augstiem mācību sasniegumiem; diferencētam darbam klasē; un ja Tev ir: atbilstoša profesionālā kvalifikācija; valsts valodas prasme augstākajā līmenī; augsta saskarsmes kultūra un prasme strādāt komandā; prasme sadarboties ar kolēģiem, skolēniem un viņu vecākiem; mēs piedāvājam: pilnu darba laiku (līdz 27 kontaktstundām nedēļā) atalgojumu no 900 līdz 908 euro mēnesī par 1 slodzi (21 kontaktstundu nedēļā) pirms nodokļu nomaksas; papildus valsts ģimnāzijas piemaksu; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas; darbu profesionālā un radošā kolektīvā; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumentu kopijas gaidīsim līdz 2019.gada 27.decembrim personīgi (adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) vai e-pastā vpvg@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64235793, 29502385. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf . Profesija: PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Zvaigžņu iela 4, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV, piet.vēst.un izgl.dok.kopijas iesniegt pers. vai sūtīt uz vpvg@valmiera.edu.lv; t. 29502385.

Mūsu partneri