Valmieras Ziņas

ReTV: Uzņēmēji negatavojas atlaist darbiniekus, kuriem nav Covid-19 sertifikātu

Lasīšanas laiks: 2 min

Daudzās nozarēs Latvijā šobrīd jūtams visai krietns darba roku trūkums. Vēl vairāk situāciju darba tirgū varētu pasliktināt cilvēku aiziešana no darba teju kā ieviestās nodokļu reformas dēļ. Tāpēc Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis Jānis Endziņš ReTV Ziņām atzīst – vakcinācijas dēļ būtiskas atlaišanas visdrīzāk nav gaidāmas. “Ja viņam darbinieku jau tā katastrofāli trūkst, tad – ņemt un atbrīvot – tas tā diezgan tuvredzīgi. Tajā pašā laikā tajos uzņēmumos, kur zina, ka konkrētās specifikas darbinieki būs pieejami, bet tajā pašā laikā būs svarīgi no konkrētās nodarbošanās konteksta vai cilvēki ir ar tiem sertifikātiem, tad, iespējams, arī atbrīvos, ja tāds regulējums būs.”

Uzņēmuma “Valmieras stikla šķieda” valdes loceklis Ģirts Vēveris ReTV Ziņām skaidro, ka uzņēmumā strādā vairāk par vienu tūkstoti darbinieku un šobrīd pandēmijas apstākļos, kad samazinājies arī uzņēmuma apgrozījums, kā prioritāte izvirzīta tieši darbinieku saglabāšana, tāpēc nevar būt ne runas par darbinieku atlaišanu. “Mēs neesam par to, lai šādas represīvas metodes ietekmētu mūs un mūsu darbiniekus. Mēs izvēlamies to, ka mēs gribam komunicēt, gribam izglītot, pārliecināt. Šo procentu ar saviem resursiem kaut kā ar saviem resursiem, ne ar biedēšanu, lai šis procents augtu uz augšu.”

Uzņēmuma kopējā nostāja ir par vakcināciju, tāpēc tiek ieguldīts darbs, lai skaidrotu tās nozīmi, organizētas arī izbraukuma vakcinācijas uzņēmumā, tomēr pagaidām poti saņēmuši tikai aptuveni 30% darbinieku.

Darbinieku atlaišanu neplāno veikt arī transporta uzņēmumā “VTU Valmiera”. Tā vadītājs atzīst, ka atsevišķās nodaļās šobrīd esot vakcinējušies jau visi darbinieki.

Arī citi uzņēmēji ReTV Ziņām atzina, ka veic darbinieku izglītošanu, lai panāktu augstāku vakcināciju. Tāpat vietām jau ieviesta atsevišķu bonusu sistēma vakcinētajām personām. Līdz ar to var secināt, ka liela daļa uzņēmēju darbiniekus paturēs un atlaist negrasās – arī tad, ja nebūs vakcinācijas sertifikāts. 

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā,Ausekļa ielā 29 . Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 1000-1050 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, vai pieteikties personīgi,vai WhatsApp mob.tel.nr. +371 29 616379. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-01 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai sūtot ziņu uz WhatsApp mob.t.+371 29616379 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri