Valmieras Ziņas

Pulkvedis Kauliņš: Mēs esam gatavi aizsargāt katru Latvijas centimetru

Lasīšanas laiks: 4 min

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādē ir gan Zemessardzes, gan profesionālā dienesta bataljoni, mūsu brigāde robežojas ar Krieviju, un šie ir būtiski faktori, piedaloties diskusijā par jauno Valsts aizsardzības koncepciju “Valsts militārās aizsardzības stūrakmeņi”, pauda Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Gunārs Kauliņš.

Viņa skatījumā jāizmanto katra iespēja, kā palielināt Zemessardzes ugunsjaudu.

“Mūsu brigādē jābūt daudz vairāk prettanku un pretgaisa ieročiem, ar ko vienības var viegli un ātri pārvietoties, pārsteidzot pretinieku tur, kur tas mūs negaida. Svarīgi ir brigādes štābos un bataljonos integrēt dažādus speciālistus, ekspertus un virsniekus no citām Nacionālo bruņoto spēku vienībām, piemēram, gaisa atbalsta kontrolierus no Mehanizētās kājnieku brigādes, ko pati Zemessardze nesagatavo. Tā mēs spētu ietekmēt pretinieku lielākās distancēs. 2.Vidzemes brigāde ir Bruņoto spēku acis, NATO acis, tādēļ ir svarīgi nodrošināt precīzāku, ātrāku informācijas apriti un nodošanu tām vienībām, kurām ir spējas ietekmēt pretinieku lielākā distancē. Tas ietver arī dronu  izmantošanu. Tos var izmantot gan kā kinētisko resursu, gan informācijas gūšanai. To parāda arī Ukrainas pieredze. Pēdējā laikā Zemessardze turpina saņemt kaujas atbalsta ieročus, svarīga ir šo ieroču izmantošanas spēju apguve, tāpēc jāiegulda apkalpju apmācībā, lai tās spētu darboties ar jau esošajiem un jaunajiem ieročiem. Tāpat arī jāturpina celt apmācību kvalitāte, un jātrenē uzdevumu veikšana kopā ar citām NATO vienībām.

Jaunāko komandieru loma un apmācība

Lai uzturētu un nodrošinātu augstu kaujas gatavību, svarīgi “nesadedzināt” jau esošos komandierus un virsniekus, jo temps, ar kādu mēs veicam šī brīža pienākumus, apmācību ciklu, ir augsts. Zemessardzes vienībās nepieciešami papildus profesionālā dienesta karavīri, sevišķi nozīmīgākajos amatos, kur gatavībai jābūt nepārtrauktai. Jāpievērš liela uzmanība jaunāko komandieru apmācībai, jo lēmumus pieņems tieši nodaļu un vadu komandieri, tas ir jātrenē, lai krīzes situācijā tiktu pieņemti vislabākie lēmumi.

Apmācību procesā jādomā par infrastruktūru, noliktavām, poligoniem. Jau patlaban nepietiek poligonu, kur trenēties ar lielkalibra ieročiem – mīnmetējiem, lielkalibra ložmetējiem, granātmetējiem.  Ir būtiski iegādāties jaunus ieročus un ekipējumu un  tik pat  būtiski ir attīstīt jaunās spējas piemērotā infrastruktūrā.

Sadarbība ar partneriem

Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde potenciāli iekļausies Multinacionālās divīzijas “Ziemeļi” apmācību procesā, trenējot gan komandierus, gan vienības un integrējot tās spējas, kas nav Latvijas vai mūsu brigādes rīcībā. Mūsu sabiedroto spēku loma aizvien paaugstināsies, jau tagad nepieciešams sabiedroto spēku virsniekus integrēt darbam un apmācībām mūsu brigādes štābos.

Mēs esam gatavi aizsargāt katru Latvijas centimetru un katru iedzīvotāju, lai izpildītu šo mērķi, vajadzētu integrēt mūsu uzdevumos arī Valsts robežsardzi. Lai mēs viens otru saprastu un krīzes situācijā atbalstītu.

Būtiski ir mobilitātes un pretmobilitātes pasākumi. Tie ietver arī valsts struktūru un institūciju iesaisti un palīdzību, lai mēs būtu spējīgi veikt aizsardzības pasākumus jau no pašas valsts robežas.

Jau šobrīd kopā ar pašvaldībām un valsts institūcijām domājam, kā izveidot, attīstīt un uzturēt kritisko infrastruktūru, ko pretinieks pirmajos kaujas mirkļos var censties ietekmēt un iznīcināt. Sabiedrības atbalsts ir neatsverams. Vidzemē ir 12 pašvaldības, ar to civilās aizsardzības komisijām un bataljoniem regulāri organizējam apmācības “Pilskalns”, kur pievēršamies dažādu krīžu risināšanai. Mērķis ir saprast, ka militārajā krīzē Bruņotajiem spēkiem būs savi, bet pašvaldībām savi uzdevumi. Pamazām zūd stereotips, ka Zemessardze vai armija krīzē atnāks un visus izglābs. Civilās aizsardzības komisijām ir jāplāno, kā atbalstīt Bruņotos spēkus, un šo plānu realizācija kopīgi jātrenē. Tāpat kopumā mums sabiedrībai ir jāskaidro, ko mēs darām, kā organizējam mācības, kāpēc mums ir svarīgi izmantot ne tikai poligonus, bet arī privātās teritorijas, kāpēc mums svarīgi pārvietoties pa koplietošanas ceļiem, pilsētām un tamlīdzīgi.

Līdz galam nav skaidra mednieku loma valsts aizsardzībā. Tā ir liela, motivēta sabiedrības daļa, kas prot apieties ar ieročiem, kuriem ir tehniski bieži pat labāks ekipējums, bet viņi nav gatavi stāties Zemessardzē. Šai jomā ir vēl jāstrādā, kopīgi ir jāplāno viņu integrācija valsts aizsardzības uzdevumu veikšanā. Esam tikušies ar mednieku kolektīviem, viņu interese iesaistīties valsts aizsardzībā ir, mēs saredzam dažādus modeļus, kā tas var notikt. Piemēram, viņus var iesaistīt kritiskās infrastruktūras aizsardzībā, vai nodrošinot mūsu vienību apsardzi, piemēram, medicīnas personāla.

Valsts aizsardzības dienests – platforma papildspēkiem

Mūsu brigāde skatās cerīgi uz Valsts aizsardzības dienestu. Mums tas sākotnēji ir neliels skaits, šogad tie mūsu brigādē būs 30 karavīri, nākamgad tikpat. Ilgtermiņā tas ir labs pamats mūsu rezervju veidošanai. Taču es uz to skatos arī kā uz Zemessardzes un profesionālā dienesta rekrutēšanas platformu. Bieži jauniešiem nav skaidrs, kas ir Zemessardze un kas ir profesionālais dienests, un Valsts aizsardzības dienests dos ieskatu, ar ko katrā vidē nodarbojas un vai tas atbilst katram indivīdam. Iespējams, jaunieši pēc Valsts aizsardzības dienesta beigām nolems kļūt par zemessargu vai pat karavīru.”

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJUS VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku; pasažieru kvalitatīva apkalpošana; biļešu pārdošana; darbs ar elektronisko kases aparātu. PRASĪBAS PRETENDENTIEM: Vidējā vai profesionālā izglītība; D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods; vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; latviešu valodas zināšanas. UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā; darbavietu Valmierā, Rūjienā, Valkā vai Smiltenē; darba samaksu līdz 1900 EUR (pirms nodokļu nomaksas); pilnas sociālās garantijas; daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu; 95. koda apmācības; apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas; veselības apdrošināšanas iespējas; iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā; ikgadējās un 95. koda apmācības. CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv  personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst. 09.00 līdz 16.00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 5 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-31 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei lūdzu sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv vai iesniegt personīgi

 Aicinām darbā AUTOAPKOPES SPECIĀLISTU (klientu konsultantu) DARBA PIENĀKUMI: klientu apkalpošana un konsultēšana; precīza transportlīdzekļu defektu fiksēšana, darba uzdevumu (pasūtījumu) noformēšana; darbu plānošana; remontdarbu tāmes sastādīšana, darba uzdevumu sagatavošana un rēķinu apstrāde; klientu informēšana par defektāciju slēdzieniem un plānotajiem remonta darbiem, paredzamajiem remonta termiņiem un izmaksām; informācijas sniegšana par remonta gaitu, papildus remonta darbu saskaņošana, ja remonta termiņš un/ vai izmaksas pārsniedz iepriekš saskaņotās; atgriezeniskās saite ar klientiem pēc remonta; efektīvi vadīt un pārraudzīt pakļautībā esošo darbinieku darba izpildi; rezerves daļu identifikācija un atbalsts sagādes un noliktavas darbiniekiem; uzraudzīt un plānot uzņēmuma transportlīdzekļu periodiskās tehniskās apkopes un tehnisko apskati; plānot, organizēt un vadīt transportlīdzekļu remontu, veikt darbu izpildes un izlietoto materiālo vērtību uzskaiti; organizēt un vadīt sadarbību ar citiem transportlīdzekļu autoservisa uzņēmumiem, veikt saņemto pakalpojumu uzskaiti. PRASĪBAS PRETENDENTIEM: tehniskā izglītība (arodizglītība vai augstākā); pieredze līdzīgā amatā vismaz 2 gadi; labas tehniskās zināšanas; spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu; labas sadarbības un vadītāja prasmes, spēja strādāt komandā; prasmes darbā ar MS Office (īpaši MS Excel); B kategorijas vadītāja apliecība. UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā; darba samaksu no 1700 EUR (pirms nodokļu nomaksas) atbilstoši darba pieredzei un prasmēm; darba līgumu uz nenoteiktu laiku; normālu darba laiku (piecu dienu darba nedēļa, 40 stundas nedēļā); pilnas sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas iespējas. CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „Apkopes speciālists (klientu konsultants)” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” Personāla daļā darba dienās no plkst. 09:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ. Nr. 40003004220) * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOAPKOPES SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-06 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei lūdzu sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv vai iesniegt personīgi

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā strādnieku Vaidavas pagastā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt teritorijas labiekārtošanas un uzturēšanas darbus, t.sk. pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • veikt dažāda rakstura saimnieciskos darbus Pašvaldībai piederošā teritorijā (infrastruktūras uzturēšanas, transportēšanas un citus ar amata pienākumiem saistītus darbus); ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziska izturība; • iemaņas darbā ar dārza tehniku (trimmeri, zāles pļāvēju u.c.); • spēja pastāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 780 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 800 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu: kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes strādnieka/-ces Vaidavas pagastā amatam”, līdz 2026.gada 4.martam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-04 Kontaktpersona: kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv 26473533

Mūsu partneri