Valmieras Ziņas

Pēc 44 gadiem Rūjienas baznīcas torņa smailē atgriežas gailis (1)

Piektdien, 18.maijā, pēc 44 gadiem Rūjienas Sv. Bērtuļa baznīcas torņa smailē atgriezās gailis, portālam “Valmieras Ziņas” pavēstīja biedrības “Rūvenietis” priekšsēdētāja un Baznīcas torņa komitejas līdzdalībniece Līga Siliņa.

“Jau 2017. gada nogalē mūsu baznīca no jauna ieguva senās aprises. Pēc 43 gadiem nebūtībā, pret debesīm atkal stalti slejas tornis. 1974.gada 10.aprīļa ugunsgrēkā izdzīvoja torņa gailis. Pagājušā gada augusta beigās tas devās uz Rīgu, lai prasmīgu amatnieku rokās tiktu restaurēts un apzeltīts. No jauna vajadzēja izgatavot un apzeltīt lodi, no jauna gatavoja arī zibens novedēju. 17.maijā gailis un lode visā spožumā ieradās Rūjienā. Šodien, 18.maijā, torņa cēlāji – būvfirmas “Ekers” puiši, Ulda Boša vadībā, Intam Roķim piepalīdzot, torņa galā uzcēla gaili, lodi un zibens novedēju. Gaili un lodi iesvētīja mūsu draudzes mācītājs Māris Sarma. Lodē ievietojām vēstījumu nākošajām paaudzēm – stāstu par baznīcas likteni, tās atjaunošanas gaitu, torņa ziedotāju sarakstu, fotogrāfijas, naudiņu, šodienas laikrakstu “Liesma” un Lūgšanu Dievam. Paldies visiem, visiem, kuri  palīdzēja beidzot  īstenot rūjieniešu sapni!” sacīja Līga Siliņa.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Gunārs Goba - 22.05.2018 Atbildēt

    Apsveicu rūjieniešus ar Zelta Gaiļa ierašanos.. Mēs no LVA 17.05.2018. bijām Rūjienas vsk.un KN sakarā ar ,,Karoga svētkiem”..Viss bija perfekti organizēts un deva patiesu baudu visiem dalībniekiem.. Jā, arī Rūjienas saldējums bija kolosāls un novadpētniecības muzeja gides stāstījums tāpat! Paldies, un lai jums ar japāņiem sokas vēl labāk!

Mūsu partneri