Valmieras Ziņas

Novembrī Valmieras TIC ielūdz uz Latvijas stāstu vakaru

Lasīšanas laiks: 2 min

12.novembrī plkst.18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrā (TIC) notiks Latvijas stāstu vakars, portālu “Valmieras Ziņas”informēja Valmieras pilsētas pašvaldības tūrisma informācijas konsultante Veronika Časnoviča.

Latvijas stāstus palīdzēs iepazīt izcilas Valmieras un apkārtnes vēstures zinātājas – vēstures skolotāja, novadpētniece un gide Ineta Amoliņa un Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadītāja Ingrīda Zīriņa, kuras klātesošos aizvedīs līdz pat 735 gadus senai vēsturei, kad Atskaņu hronikā pirmo reizi tika minēta ideja par Latvijas karogu. Gājis laiks, šķindējuši zobeni un mainījušās varas, līdz 1916. gadā Latvijas karogu tā nacionālajās krāsās radīja valmierietis Jānis Lapiņš. Ir pat zināms, kur Valmierā bijis Lapiņa kunga nams.

Interesanta ir arī Vecpuišu parka un tā dibinātāju loma Latvijas valsts izveidē. 1918.gada 18.novembrī, kad tika proklamēta Latvijas valsts, Kārlis Ulmanis paziņoja, ka “Valmieras delegācija ar tirgotāju Kampi un Dr. Ziediņu, kuri ieradušies pēc jaunām ziņām, nodevuši Latvijas valsts idejai pirmo materiālo pabalstu – 5000 rubļu”. Savukārt Valmierā Dr. Apinis, zinot par notikumiem Rīgā, no vācu okupācijas iestādēm saņēmis atļauju Vecpuišu parka paviljona zālē noturēt sporta sapulci. Zinot Apiņa nodomus, viņa domubiedri pavairoja “Dievs, svētī Latviju” tekstus un slepus izgatavoja sarkanbaltsarkano karogu. Dr. Apinis klātesošajiem paziņoja par tās dienas nozīmi, un pirmo reizi Valmierā, skanot jaunās valsts himnai, tika pacelts valsts karogs.

Šie ir tikai pāris notikumi, ko 12.novembra stāstu vakarā varēs dzirdēt un piedzīvot ikviens klātesošais Valmieras Tūrisma informācijas centrā. Pasākuma gaitā ikviens ir aicināts dalīties ar savu pieredzi , jo tieši tādā veidā stāstu vakars iegūs vēl lielāku to dienu klātbūtnes sajūtu. Īpaši gaidīti būs arī jaunākās paaudzes viesi, kuri par Latvijas neatkarību lasījuši vien vēstures grāmatās.

Vietu skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc interesenti aicināti pieteikties iepriekš, rakstot e-pastu tic@valmiera.lv, ierodoties personīgi Valmieras TIC vai zvanot pa tālruni 64207177. Dalība pasākumā ir bez maksas.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi GRĀMATVEDI Galvenie amata pienākumi: reģistrēt un iegrāmatot saimnieciskos darījumus ar kreditoriem grāmatvedības reģistros, pamatojoties uz attaisnojuma dokumentiem sekot saistību apmaksas termiņiem un sagatavot maksājumu uzdevumus maksājumu veikšanai krājumu un pamatlīdzekļu uzskaites veikšana veikt grāmatvedības datu kontroli elektroniskās inventarizācijas veikšana citu nepieciešamo grāmatvedības uzdevumu izpilde Prasības kandidātiem: augstākā vai profesionālā izglītība finansēs, grāmatvedībā vai citā atbilstošā specialitātē zināšanas grāmatvedību reglamentējošos normatīvajos aktos pieredze grāmatveža darbā pēdējo 3 gadu laikā vēlama pieredze darbā resursu vadības sistēmā “Horizon”, kas tiks uzskatīta par priekšrocību labas MS Office zināšanas labas komunikācijas un sadarbības prasmes spēja organizēt darbu, kā arī patstāvīgi pieņemt lēmumus teicamas latviešu valodas zināšanas Piedāvājam: darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem labumu grozu atbilstoši koplīgumam līdzmaksājumu sporta aktivitātēm atalgojumu no EUR 1400 pirms nodokļu nomaksas Pieteikties līdz 2026.gada 19.martam, sūtot CV un motivācijas vēstuli elektroniski uz personals@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis papildus informācijai: 28329013 Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: GRĀMATVEDIS (KONSULTANTS) Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-03-19 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

Mūsu partneri