Valmieras Ziņas

Noslēgusies Čerkasu profesionālā autoceļu liceja delegācijas pirmā mācību mobilitāte Valmieras tehnikumā

Lasīšanas laiks: 2 min

No 31. marta līdz 12. aprīlim Valmieras tehnikumā, Erasmus+ KA1 mobilitātes projekta ietvaros, mācību procesā integrējās 14 skolēni un divi skolotāji no Čerkasu profesionālā autoceļu liceja (Ukraina). Skolēni mācījās kopā ar mehatronikas un metālapstrādes mācību programmu audzēkņiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Tehnikuma Projektu vadītāja zīmolvedības un digitālā mārketinga jomā Inta Heidemane.

Čerkasu profesionālā autoceļu liceja skolēni piedalījās arī praktiskajās nodarbībās metālapstrādes laboratorijā darbā ar CNC iekārtām, apguva darba drošību, metināšanu, loģistiku un angļu valodu. Vislielāko interesi viņiem raisīja 3D modelēšana, programmēšana un darbs ar 3D printeriem. “Man ļoti patika darbs ar 3D printeriem, jo mūsu skolā šādu iekārtu nav, līdz ar to nekad iepriekš to nebiju izmēģinājis,” stāsta Bogdans Mitins (Богдан Митин). Savukārt Vira Husjatinska (Віра Гусятинська) uzsver, ka īpaši nozīmīgi ir tas, ka Valmieras tehnikuma audzēkņiem ir iespēja apgūt mācību priekšmetus, kas ir būtiski mehatronisko sistēmu tehniķa profesijā, jo šī profesija ieņem vadošu vietu darba tirgū.

Brīvajā laikā skolēni devās vairākās ekskursijās, tai skaitā uz vienu no lielākajiem metālapstrādes uzņēmumiem Latvijā – “VALPRO”, metālapstrādes uzņēmumu “METKON” un Smiltenes tehnikumu. Skolēni viesojās arī Valmieras novada pašvaldībā, kur Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks iepazīstināja ar Valmieras novadu, izstāstot galvenos attīstības virzienus un iepazīstinot ar sporta infrastruktūras attīstību, uzņēmējdarbību un kultūras dzīvi. Atbildot uz jautājumu, kas vislabāk patika Valmierā, Vira Husjatinska (Віра Гусятинська) stāsta: “Valmiera ir tīra, mierīga, skaista pilsēta. Patika cilvēki un viņu attieksme pret Ukrainu.”

Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša norāda, ka pēc Čerkasu Autoceļu liceja Erasmus+ mobilitātes vizītes noslēguma ir skaidrs, ka ieguvēji ir visi iesaistītie. “Valmieras tehnikuma pedagogu un administrācijas komanda ir saņēmusi apliecinājumu savai profesionālajai meistarībai — gan izglītības pakalpojumu sniegšanā, gan kvalitatīvas mobilitātes nodrošināšanā Ukrainas jauniešiem. Nodarbības bija saturiski piepildītas un atbilstošas skolēnu apgūstamajām profesijām Čerkasu profesionālajā autoceļu licejā, un tika augstu novērtētas gan no Ukrainas pedagogiem, gan skolēniem,” stāsta Vineta Melngārša.

Skolēni aktīvi un neatlaidīgi iesaistījās mācību procesā, kas notika Valmieras tehnikuma pieredzējušu pedagogu vadībā. Īpaši jāizceļ Čerkasu profesionālā autoceļu liceja skolēnu augstais zināšanu līmenis matemātikā, fizikā un profesijā, kas tika apgūta tehnikumā. Valmieras tehnikums ir gatavs uzņemt nākamo 14 jauniešu un divu pedagogu grupu, kas ieradīsies maija vidū, lai piedalītos divu nedēļu Erasmus+ jauniešu mobilitātes projektā.

Aktivitātes tiek īstenotas Erasmus+ projekta Nr. 2023-1-LV01-KA121-VET-000140754 ietvaros un tiek līdzfinansētas no Eiropas Savienības budžeta.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gads Jums būs veiksmīgāks par 2025. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Tiešās pārdošanas konsultants/-e sadarbībā ar “TET” Mēs BSS, oficiālais Tet sadarbības partneris, aicinām komandā enerģiskus un ambiciozus cilvēkus, kuri vēlas kopā attīstīties, augt un sasniegt savus un uzņēmuma mērķus. Šī ir Tava iespēja sākt karjeru uzņēmumā, kas ir viens no zināmākajiem zīmoliem Latvijā! Tavs darbs būs: 🏠 Klientu apmeklēšana viņu dzīvesvietās pēc iepriekš sagatavota darba uzdevuma– gan jauni, gan esoši Tet klienti 💬 Tet produktu un pakalpojumu prezentēšana un konsultēšana klātienē (internets, TV, elektrība, viedie risinājumi) 🔍 Individuāli piemērotāko risinājumu atrašana katram klientam 🎯 Mērķu sasniegšana un kopīga komandas motivācija Ko mēs meklējam: Mēs meklējam pārdošanas talantus! Pieredze pārdošanā būs Tavs trumpis! Tu labprāt komunicē, nebaidies pieklauvēt un uzsākt sarunu Tev iekāpjot liftā ir vēlme sasveicināties ar līdzbraucējiem, nevis nodurt skatienu grīdā Esi pozitīvs, enerģisks un gatavs mācīties Vēlies strādāt dinamiskā vidē un redzēt savu darba rezultātu augam Ko mēs piedāvājam: 🎓 Pilnībā apmaksātas apmācības un profesionāļu atbalstu ik uz soļa  🏆 Darbu ar atpazīstamu un uzticamu zīmolu — Tet  💬 Iespēju attīstīt pārliecību, komunikācijas un pārdošanas prasmes, kas noderēs visur 🤝 Draudzīgu un enerģisku kolektīvu 📈 Ātras izaugsmes iespējas — gan profesionālās, gan finansiālās 👥 Iespēju būt līderim un veidot savu komandu 🗺 Darba iespējas visā Latvijā – strādā savā pilsētā vai tās tuvumā 🚗 Iespēju strādāt kustībā, ārpus biroja, bez rutīnas un garlaicības 💸Stabilus, taču neierobežotus ienākumus: fiksēta mēnešalga 780(bruto) + bonusi no pārdotā. Šī ir Tava iespēja sākt karjeru uzņēmumā, kas ir viens no zināmākajiem zīmoliem Latvijā! Sūti savu pieteikumu ar norādi "Valmiera" uz: cv@balticsalessolutions.lv  Profesija: KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-28 Kontaktpersona: Sūti savu CV uz cv@balticsalessolutions.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri