Valmieras Ziņas

Nedēļas nogalē Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 16 izsaukumi

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajās diennaktīs laika posmā no 28.maija plkst. 6.30 līdz 31.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 16 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Naktī uz svētdienu plkst. 2.58 tika saņemts izsaukums uz Alūksni, kur dega vienstāva dzīvojamās mājas priekšnams un jumts 20m2 platībā. No ēkas evakuējas viens cilvēks. Plkst. 6.02 ugunsgrēks tika likvidēts.

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī piektdien Burtnieku novada Valmieras pagastā, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā dega elektrības vadi 0,01m2 platībā (ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās), sestdien Abulas ielā Smiltenē, kur automašīnas bagāžas nodalījumā dega vadi un paklājs 0,2m2 platībā, kā arī svētdien Amatas novada Drabešu pagastā, kur dega zaru kaudzes 8m2 platībā.

Sestdien Salacgrīvas novadā tika saņemta informācija par diviem laivotājiem, kas Salacas upē atradās uz salas. Cilvēkiem apdraudējuma nebija un krastā palīdzēja nokļūt iedzīvotāji.

VUGD atgādina, ka atrašanās un pārvietošanās ar laivu ir saistīta ar dažādiem riskiem un lielu bīstamību, jo dažādu apstākļu ietekmē laiva var apgāzties, turklāt šobrīd ūdens temperatūra ir zema, līdz ar to cilvēkam, atrodoties ūdenī, iespējama vispārēja ķermeņa atdzišana. Turklāt ne vienmēr negadījumiem uz ūdens ir aculiecinieki, kas savlaicīgi var piezvanīt glābšanas dienestiem. Lai izvairītos no traģiskiem negadījumiem uz ūdens, VUGD aicina cilvēkus, atrodoties ūdens transportlīdzeklī, uzvilkt glābšanas vestes, kas, notiekot negadījumam, turēs cilvēku virs ūdens un dos vairāk laika un iespējas izglābties. Personām, kas jaunāks par 12 gadiem, ir obligāti jālieto glābšanas veste. Tās ir obligātas arī pārvietojoties ar ūdens motociklu, burājot, nodarbojoties ar ūdens slēpošanu un citiem ūdens sporta veidiem (Prasības nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 92 “Noteikumi par kuģošanas līdzekļu satiksmi iekšējos ūdeņos”).

VUGD Vidzemē brīvdienās saņēma arī divus izsaukumus, kur palīdzība bija nepieciešama pēc notikušiem ceļu satiksmes negadījumiem Kocēnu un Priekuļu novadā. Notikuma vietās ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnu akumulatorus, kā arī sakārtoja ceļa braucamo daļu.

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 139 izsaukumus – 52 uz ugunsgrēku dzēšanu, 65 uz glābšanas darbiem, bet 22 bija maldinājumi.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "Līgas Kavītes zvērinātas tiesu izpildītājas birojs" aicina darbā  jurista palīgu (-dzi) uz noteiktu laiku Galvenie darba pienākumi: Darbs ar Izpildu lietu reģistru; Saņemtās korespondences apstrāde; Dokumentu sagatavošana saistībā ar nolēmumu izpildi; Nodrošināt savlaicīgu un efektīvu dokumentu un informācijas apriti; Komunikācija ar klientiem klātienē un izmantojot attālinātos saziņas līdzekļus. Prasības pretendentiem: Precizitāte, augsta atbildības sajūta, analītiskā un loģiskā domāšana; Spēja patstāvīgi organizēt darbu un noteikt prioritātes; Spēja saglabāt darba kvalitāti un elastību intensīvos darba apstākļos; Spēja orientēties normatīvajos tiesību aktos; Valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; Teicamas prasmes darbā ar MS Office programmām; Vismaz pirmā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnē. Piedāvājam: Dinamisku un atbildīgu darbu profesionālā kolektīvā; Darba rezultātam atbilstošu atalgojumu sākot no 1100 EUR līdz 1500 EUR pirms nodokļu nomaksas; pilnu slodzi (40 stundas nedēļā); darba vietu Valmierā. CV un motivācijas vēstuli ar norādi “vakance” nosūtīt uz elektroniskā pasta adresi: liga.kavite@lzti.lv līdz 2026. gada 10. aprīlim. Piesakot savu kandidatūru vakancei, Jūs piekrītat datu apstrādei saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzību regulējošajiem tiesību aktiem personāla atlases vajadzībām. Informējam, ka sazināsimies tikai ar otrās atlases kārtas kandidātiem, kurus uz pārrunām aicināsim telefoniski. Profesija: JURISTA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Zvaigžņu iela 1, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Jurisprudence / Tieslietas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-10 Darba sākšanas datums: 2026-03-26 Kontaktpersona: Līga Kavīte

Mūsu partneri