Valmieras Ziņas

Juris Mūrnieks: Īsa pamācība “izvēlēšanā”

Lasīšanas laiks: 3 min

6.oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Vēlēšanas, kuras, iespējams, mainīs Latvijas nākotni. Visticamāk, ka mēs visi gribam dzīvot drošā, plaukstošā un ekonomiski attīstītā valstī. Vajadzētu atcerēties, ka, atbilstoši Satversmei, Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai. Vienkāršāk – mēs esam atbildīgi par to, kas mūs pārstāvēs valsts parlamentā un pašvaldībās, līdzdalība vēlēšanās ir ne tikai mūsu pilsoņu tiesības, bet arī pienākums.

Nozīmīga ir katra nodotā balss! Turklāt, ja neesi piedalījies vēlēšanās, tev nebūtu morālu tiesību kritizēt citu ievēlēto Saeimu un tās izveidoto valdību. Pirmskara Latvijā mūsu valstī dzīvoja ap 50 000 vāciešu. Viņi bija labi organizēti, pietiekami politiski aktīvi. Rezultātā – pirmskara posmā katrā Saeimā bija vācu partiju pārstāvji. Skaitliski daudz lielākā krievu minoritāte ar to lepoties nevarēja. Mūsdienās situācija ir citāda.

Katram droši vien ir savas simpātijas un antipātijas politikā. Dzīvojam demokrātiskā valstī, un katrs pats varam izdarīt savu izvēli! Ja grūti izvēlēties no daudzajiem partiju un to apvienību sarakstiem, tad vajadzētu atlasīt tos, par kuriem nebalsosi nekādā ziņā. Ar piebildi – nevajag izvēlēties sarakstu, lai tajā obligāti izsvītrotu kādu ļoti nīstamu kandidātu. Nīsto kandidātu, iespējams, neievēlēs, bet saraksts jūsu balsi būs ieguvis.

Jāizvērtē, vai Latvijas nākotni saistām ar Eiropas vērtībām, demokrātiju, sociālajām garantijām un arī drošību. Jo ģeogrāfiski Latvijas atrašanos mainīt nav iespējams. Ja esat par nākotni, kurā pastāv „ īpašā Krievijas demokrātija”, varas vertikāle, tad izvēle cita.

Mēģiniet atbildēt uz būtisku jautājumu „Vai var ticēt attiecīgās partijas solījumiem?” Partiju programmās var sarakstīt daudz patīkamu, bet nekonkrētu lietu. Aptauju un reitingu nenoliedzamā līdere “Saskaņa” sevi pozicionē kā sociāldemokrātiska partija, kura aizstāv visas sabiedrības intereses. Bet atcerēsimies, kurš politiskais spēks ierosināja referendumu par krievu valodu kā otru valsts valodu. Tagad gan viņu programmā rakstīts, ka nākotnē visi pratīs trīs valodas. Doma laba, realitātē daži droši vien tiešām runās trīs valodās, bet tie, kas tagad runā tikai krieviski, tā arī turpinās. Saka, ka svešā makā nav labi skatīties. Tomēr interesanti, ka vienlīdzības ideju aizstāvis Nils Ušakovs mēnesī nopelna kādus 550 eiro vairāk nekā valsts prezidents. Vēl lielākas algas ir dažiem Rīgas siltuma un Rīgas Namu pārvaldnieka valdes locekļiem.

Ja kandidāts jau bijis politikā, tad centieties noskaidrot, ko viņš paveicis. Skraidīšana ar kameru, lamāšanās un jautājumi krogos „Vai tu zini, kas es esmu?” varbūt nav Saeimas deputāta darba pienākumi. Un īpaši nevajag cerēt, ka cilvēks mainīsies.

Pēdējās nedēļās esmu jau līdz apnikumam atbildējis – par ko balsot? Lai nevienu neizceltu, tad saku, ka jāizraugās viens no trim sarakstiem: „ Jaunā Vienotība”, „ Jaunā Konservatīvā partija” vai „Attīstībai/Par”. Tā gan ir mana izvēle! Ja nepatīk, droši varat balsot par Nacionālo apvienību vai ZZS. Izvēlēšanās ir jūsu rokās!

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Rūjienas pirmsskolas izglītības iestāde “Vārpiņa” ar 2025.gada 16.septembri aicina darbā dārznieku/-ci 0,5 darba likme (20 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Dārza iela 8, Rūjiena, Valmieras novads.  Ja Tev ir vēlme: • veikt uzdevumus, kas saistīti ar ainavu, publisko ārtelpu labiekārtojuma un apstādījumu plānošanu, saglabāšanu un atjaunošanu; • piedalīties koku un krūmu stādīšanā, kopšanā, formēšanā; • veikt apstādījumu, puķu dobju un košumkrūmu ierīkošanu, kopšanu (stādīšana, ravēšana, laistīšana, atjaunošana); • veikt teritorijas uzkopšanu; un ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • zināšanas par ainavas ierīkošanu, plānošanu, augu stādīšanu un kopšanu; • kompetences: prasme organizēt savu darbu, spēja strādāt komandā, precizitāte, iniciatīva un augsta atbildības sajūta, labas komunikācijas un saskarsmes prasmes; mēs piedāvājam: • atalgojumu 370 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2025.gada 12.septembrim e-pastā: varpina@valmiera.edu.lv vai personīgi (adrese: Dārza iela 8, Rūjiena, Valmieras novads). Papildu informācija, zvanot pa tālruni: 26429411. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: DĀRZNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Dārza iela 8, Rūjiena, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2025-09-12 Kontaktpersona: varpina@valmiera.edu.lv 26429411.

Mūsu partneri