Valmieras Ziņas

Ieskats Valmieras tehnikuma audzēkņa Erasmus+ praksē Dānijā

Lasīšanas laiks: 3 min

Šoreiz stāsts būs par Marku Gančerjuku – īstenu valmierieti, kurš dzimis un audzis Valmierā, mācījies pašā Valmieras sirdī – Valmieras 5. vidusskolā un šobrīd ir Valmieras tehnikuma 4. kursa audzēknis. Jau pamatskolas laikā, vasaras brīvlaikos, Markam bijusi iespēja strādāt pārtikas uzņēmumā, jo jau tajā laikā viņam interesējusi pārtikas ražošana un pārstrāde. Sākotnēji profesijas izvēle vērsta uz pavāra amatu, taču beigās izvēlējies Valmieras tehnikuma piedāvāto pārtikas produktu ražošanas tehniķa profesiju. Šie speciālisti strādā pārtikas aprites uzņēmumā, veic pārtikas produktu ražošanu un ar to saistītus darbus, izpilda dažādas operācijas izejvielu pārstrādē un produktu ražošanā, ievērojot tehnoloģisko instrukciju, labas higiēnas un labas ražošanas prakses nosacījumus.

Marks Erasmus+ praksē devās pērnā gada rudenī, uz nelielu Dānijas pilsētiņu, tur pavadot 5 nedēļas. Prakse norisinājās vienā no Dānijas skolām, kur jaunieši apgūst pavāra profesiju. Ņemot vērā, ka praksi vadīja profesionāli šefpavāri, darbs šķita ļoti aizraujošs, jo tika sniegta gan palīdzība un ieteikumi, kā uzlabot ēdiena pagatavošanas prasmes, gan vērtīgi padomi, kā domāt radošāk, gatavojot un pasniedzot ēdienu. Mācības notika gan klasē, apgūstot teoriju, gan arī pielietojot tās praktiski virtuvē. Praktiskās apmācības sevī iekļāva dažādu ēdienu pagatavošanu, piemēram, desertu un biezzupu, kā arī to, kā sadalīt dažāda veida gaļas (atkaulot, atcīpslot), kā filēt zivis un tamlīdzīgi. Prakses ietvaros jauniešiem bija iespēja apmeklēt vīna darītavu un piedalīties vīnogu vākšanas procesā, kā arī pēc tam pašiem degustēt uz vietas ražoto vīnu.

Vislielāko pārsteigumu praksē Dānijā Markam radīja augstie kvalitātes kontroles standarti virtuvē, kā arī tas, cik liela nozīme tiek pievērsta higiēnas prasībām un vispārējai tīrībai darba vidē. Šefpavāri atstājuši iespaidu kā ļoti kārtīgi un disciplinēti profesionāļi savā amatā. Tāpat pārsteigums bijis par atšķirīgo arhitektūru Dānijā, kas, lai arī neatrodas tik tālu no Latvijas, bijusi pavisam citāda. Spilgtāko iespaidu atstājis prakses pasniedzējs/šefpavārs Andrea, kas bijis īpaši atsaucīgs un izpalīdzīgs, vienmēr centies atbalstīt ikvienā situācijā, kā arī personīgi sniedzis ļoti vērtīgus padomus.

“Erasmus+ Dānijas praksē izdevās apgūt daudz ko jaunu un tieši pateicoties šai pieredzei ir jauna motivācija un daudz lielāka vēlme turpināt mācības pārtikas nozarē,” saka Marks un turpina, “tālākie nākotnes sapņi viennozīmīgi ietver sava pārtikas uzņēmuma izveidi.” Puisis gan atzīst, ka šobrīd ir gana daudz neziņas par to, kā tieši varētu izskatīties viņa uzņēmums, bet skaidrs, ka vēlētos kaut ko savu, kas ir ne tikai darbs, bet arī sirdslieta, lai neviena diena nākotnē nebūtu jāuztver kā darbs.

Ārvalstu prakse tiek finansēta no programmas Erasmus+ budžeta. Projekta „Starptautiska pieredze profesionālai izaugsmei ”Nr.2019-1-LV01-KA116-060238 mērķis ir Valmieras tehnikuma audzēkņu profesionālo iemaņu paaugstināšana starptautiskā vidē.

Metālapstrādes uzņēmums SIA BALTMA aicina darbā CNC iekārtu operatoru—iestatītāju. Ja Tev ir vidējā profesionālā, augstākā vai nepabeigta augstākā inženiertehniskā izglītība metālapstrādes nozarē, interesē CNC virpošanas un frēzēšanas procesi – pievienojies mūsu komandai! Ko mēs sagaidām? Pozitīvu attieksmi pret darbu, atbildību un precizitāti, spēju strādāt komandā, patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu. Kādi būs Tavi pienākumi? Iestatīt un uzraudzīt CNC virpošanas un frēzēšanas iekārtas, nodrošināt ražošanas procesu un pārraudzīt produkcijas kvalitāti. Par priekšrocību uzskatīsim izglītību metālapstrādes jomā un pieredzi darbā ar CNC iekārtām. Ko mēs piedāvājam? Darbu strauji augošā uzņēmumā, stabilu un progresīvu atalgojumu no 1500 eiro mēnesī BRUTO (pēc pārbaudes laika), darbu maiņās (6:00 – 14:30 rīta maiņa un 13:30 – 22:00 vakara maiņa), sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, apmaksātas sporta un atpūtas aktivitātes (trenažieru zāle un peldbaseins), labus darba apstākļus dinamiskā kolektīvā, darbu ar jaunākajām CNC iekārtām, regulāras apmācības, iespēju profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas, pieredzes apmaiņu ārvalstu komandējumos. Pieteikšanās: Motivācijas vēstuli un CV sūti uz e-pastu: info@baltma.lv, vai atnes personīgi uz SIA BALTMA Kauguru iela 19, Valmiera ar norādi “CNC operatora vakance”. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBAGALDU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: info@baltma.lv vai zvanīt pa tālruni 64207220 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

CNC operatori /iestatītāji CNC virpošanas un frēzēšanas uzņēmums “Baltma” aicina Jūs pievienoties komandā! Pievienojies strauji augošam uzņēmumam Valmierā. Piedāvājam: darba laiku darba dienās: no 6:00 līdz 14:30 un no 13:30 līdz 22:00; atalgojumu sākot no 1500 līdz 2000 EUR (bruto)/mēnesī; darbam nepieciešamo apmācību un aprīkojumu; veselības un nelaimes gadījuma apdrošināšanas polisi pēc pārbaudes laika; piedāvā peldbaseina un sporta zāle apmeklējumus; atsaucīgu un profesionālu komandu.  No Jums sagaidām: iepriekšējo darba pieredzi metālapstrādē vai kokapstrādē; pieredzi ar CNC garenvirpošanas iekārtām, vai arī ar citām CNC iekārtām; pieredzi ar garenvirpošanas procesiem vai citiem CNC virpošanas vai frēzēšanas procesiem; spēju efektīvi organizēt darba ikdienu. Jums uzticēsim: sagatavot un iestatīt CNC darbagaldus ražošanai, nodrošināt produkcijas kvalitāti; uzraudzīt ražošanas procesus, instrumentu nomaiņu, materiālu papildināšanu; nodrošināt produkcijas kvalitatīvu ražošanu. Gaidīsim Jūsu CV uz cv@biuro.lv, vai zvanot pa tālruni +371 27030750. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBGALDU IESTATĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2024-07-24 Darba sākšanas datums: 2024-04-24 Kontaktpersona: BIURO SIA

Mūsu partneri