Valmieras Ziņas

Ieskats Valmieras tehnikuma audzēkņa Erasmus+ praksē Dānijā

Lasīšanas laiks: 3 min

Šoreiz stāsts būs par Marku Gančerjuku – īstenu valmierieti, kurš dzimis un audzis Valmierā, mācījies pašā Valmieras sirdī – Valmieras 5. vidusskolā un šobrīd ir Valmieras tehnikuma 4. kursa audzēknis. Jau pamatskolas laikā, vasaras brīvlaikos, Markam bijusi iespēja strādāt pārtikas uzņēmumā, jo jau tajā laikā viņam interesējusi pārtikas ražošana un pārstrāde. Sākotnēji profesijas izvēle vērsta uz pavāra amatu, taču beigās izvēlējies Valmieras tehnikuma piedāvāto pārtikas produktu ražošanas tehniķa profesiju. Šie speciālisti strādā pārtikas aprites uzņēmumā, veic pārtikas produktu ražošanu un ar to saistītus darbus, izpilda dažādas operācijas izejvielu pārstrādē un produktu ražošanā, ievērojot tehnoloģisko instrukciju, labas higiēnas un labas ražošanas prakses nosacījumus.

Marks Erasmus+ praksē devās pērnā gada rudenī, uz nelielu Dānijas pilsētiņu, tur pavadot 5 nedēļas. Prakse norisinājās vienā no Dānijas skolām, kur jaunieši apgūst pavāra profesiju. Ņemot vērā, ka praksi vadīja profesionāli šefpavāri, darbs šķita ļoti aizraujošs, jo tika sniegta gan palīdzība un ieteikumi, kā uzlabot ēdiena pagatavošanas prasmes, gan vērtīgi padomi, kā domāt radošāk, gatavojot un pasniedzot ēdienu. Mācības notika gan klasē, apgūstot teoriju, gan arī pielietojot tās praktiski virtuvē. Praktiskās apmācības sevī iekļāva dažādu ēdienu pagatavošanu, piemēram, desertu un biezzupu, kā arī to, kā sadalīt dažāda veida gaļas (atkaulot, atcīpslot), kā filēt zivis un tamlīdzīgi. Prakses ietvaros jauniešiem bija iespēja apmeklēt vīna darītavu un piedalīties vīnogu vākšanas procesā, kā arī pēc tam pašiem degustēt uz vietas ražoto vīnu.

Vislielāko pārsteigumu praksē Dānijā Markam radīja augstie kvalitātes kontroles standarti virtuvē, kā arī tas, cik liela nozīme tiek pievērsta higiēnas prasībām un vispārējai tīrībai darba vidē. Šefpavāri atstājuši iespaidu kā ļoti kārtīgi un disciplinēti profesionāļi savā amatā. Tāpat pārsteigums bijis par atšķirīgo arhitektūru Dānijā, kas, lai arī neatrodas tik tālu no Latvijas, bijusi pavisam citāda. Spilgtāko iespaidu atstājis prakses pasniedzējs/šefpavārs Andrea, kas bijis īpaši atsaucīgs un izpalīdzīgs, vienmēr centies atbalstīt ikvienā situācijā, kā arī personīgi sniedzis ļoti vērtīgus padomus.

“Erasmus+ Dānijas praksē izdevās apgūt daudz ko jaunu un tieši pateicoties šai pieredzei ir jauna motivācija un daudz lielāka vēlme turpināt mācības pārtikas nozarē,” saka Marks un turpina, “tālākie nākotnes sapņi viennozīmīgi ietver sava pārtikas uzņēmuma izveidi.” Puisis gan atzīst, ka šobrīd ir gana daudz neziņas par to, kā tieši varētu izskatīties viņa uzņēmums, bet skaidrs, ka vēlētos kaut ko savu, kas ir ne tikai darbs, bet arī sirdslieta, lai neviena diena nākotnē nebūtu jāuztver kā darbs.

Ārvalstu prakse tiek finansēta no programmas Erasmus+ budžeta. Projekta „Starptautiska pieredze profesionālai izaugsmei ”Nr.2019-1-LV01-KA116-060238 mērķis ir Valmieras tehnikuma audzēkņu profesionālo iemaņu paaugstināšana starptautiskā vidē.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri