Valmieras Ziņas

Decembrī uz Valmieras teātra skatuves pēdējoreiz tiks spēlētas izrādes “Lūša stundā” un “Stikla zvērnīca”

Lasīšanas laiks: 2 min

Decembrī Valmieras teātrī pēdējo reizi tiks spēlētas divas smalkas cilvēkpētniecības izrādes, portālu “Valmieras Ziņas” informēja teātra pārstāve Lija Ozoliņa.

13.decembrī Apaļajā zālē notiks Tenesija Viljamsa “Stikla zvērnīca”, bet 26.decembrī LMT Mansardā Pēra Ūlova Enkvista “Lūša stundā”.

Abām izrādēm ir daudz kas kopīgs. Tās ir tuvplāna darbi, kas ietiecas varoņu psiholoģijas niansēs un prasa smalku un detalizētu aktierspēli, abas skar smagas sociālas un ģimenes problēmas.

Jaunākās paaudzes režisors Dmitrijs Petrenko T. Viljamsa lugu iestudējis kā varoņa skatienu pagātnē pašam uz sevi un reiz izdarītu izvēli. Nu jau pieaudzis rakstnieks Toms Vingfīlds (Arnolds Osis), kurā saskatāma līdzība ar pašu dramaturgu, atceras savu agrīno jaunību, ko nepanesamu padarījusi mātes Amandas nepiepildītā dzīve un mēģinājumi pēc sava prāta vadīt bērnu likteņus. Šim ceļojumam laikā režisors izvēlējies savdabīgu aktieru atlases principu: pagātnē iestrēgušo māti spēlē jaunā aktrise Rūta Dišlere, savukārt viņas meitu, jauniņo, bet jau dzīves samalto Lauru – pieredzējusī Skaidrīte Putniņa, kura radījusi patiesi satriecošu tēlu. Pārējās lomās Rihards Rudāks un Kristaps Ķeselis.

Mārtiņa Eihes izrāde “Lūša stundā” vēsta par pusaudzi (Aigars Apinis), kurš, citu nesaprasts un no sabiedrības izraidīts, meklē Dievu un saskata to…. savā kaķī. P.Ū. Enkvists allaž savā daiļradē pētījis tos, kas ir citādie un pārējiem nepieņemamie, saskatot viņos visdziļāko traģēdiju.

Sastapšanās ar zēnu, kas citiem šķiet pats ļaunuma iemiesojums, maina gan sociālās darbinieces (Inga Apine), gan mācītājas (Inese Ramute) dzīvi. Neskatoties uz smago saturu, izrāde ir stāsts par piedošanas meklējumiem, un tās radīto katarsi novērtējusi arī “Spēlmaņu nakts” žūrija, nominējot šo darbu kategorijā “Gada mazās formas izrāde”.

“Rūjienas saldējums”, pieaugot ražošanas apjomiem, aicina savā komandā saldējuma masas vārītāju Darba pienākumi: Saldējuma masas sagatavošana un vārīšana; Izejvielu sagatavošana atbilstoši receptūrām; Iekārtu, līniju mazgāšana, dezinfekcija; Iekārtu uzturēšana labā darba kārtībā; Telpu un iekārtu uzturēšana atbilstoši sanitārajām prasībām u.c.   No Tevis sagaidām: Spēju strādāt fizisku darbu, intensīvos darba apstākļos; Spēju uzņemties atbildību un veikt darba pienākumus ar precizitāti; Spēju organizēt un plānot savu darbu; Iniciatīvu un labas komunikācijas prasmes; Vēlmi mācīties, apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u.   Piedāvājam: Atalgojumu sākot no 8 EUR stundā pirms nodokļu nomaksas; Maiņu darbu – dienas un nakts maiņas; Sociālās garantijas; Veselības apdrošināšanu pēc 3 nostrādātajiem mēnešiem; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Dinamisku darba vidi; Darba apģērbu; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes ielā 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: VĀRĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-12-15 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

reģ.Nr.LV90001342592 izsludina konkursu uz vakantajiem amatiem Vidzemes Augstskolas Zinātniskajā institūtā: vadošais pētnieks - 1 vieta; zinātnes nozare Plašsaziņas līdzekļi un komunikācija, apakšnozare Komunikācijas teorija Uz vadošā pētnieka amatu var pretendēt persona ar doktora grādu, kurai ir pētījumu profilam atbilstošas zinātniskās publikācijas un/vai patenti, kura spēj patstāvīgi veikt zinātniskos pētījumus, veidot zinātnisko projektu pieteikumus, vadīt citu zinātnieku pētniecisko darbu un kuram zinātniskā un akadēmiskā darba stāžs kopumā nav mazāks par pieciem gadiem. Pretendentu zinātnisko kvalifikāciju izvērtē institūta zinātniskā padome atbilstoši “Nolikums par vēlēšanām akadēmiskajos amatos Vidzemes Augstskolā” (https://va.lv/dokumenti). Pretendentiem uz vakantajiem amatiem līdz 2025.gada 19.decembrim (ieskaitot) jāiesniedz institūta zinātniskajai padomei adresēts iesniegums-motivācijas vēstule par dalību konkursā, norādot, uz kādu amatu un kādā zinātņu nozarē/apakšnozarē kandidāts pretendē, izglītību un zinātnisko grādu apliecinošu dokumentu kopijas, publicēto zinātnisko darbu saraksts, CV ar iekļautu informāciju par angļu valodas zināšanu līmeni. Pieteikumu sūtīt Vidzemes Augstskolas juristei-personāla speciālistei: kabinets Nr.222, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4202 vai pa e-pastu agrita.somase@va.lv ar norādi „Konkurss uz zinātnisko amatu”; tālr.: 26442256. Samaksa vadošajam pētniekam: 17,54-52,62 EUR/h,atbilstoši konkrētajam veiktajam darbam. Profesija: VADOŠAIS PĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 10, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-12-19 Kontaktpersona: CV,mot.vēst.,lūdzam sūtīt uz e-pastu: agrita.somase@va.lv

Mūsu partneri