Valmieras Ziņas

Citāds tūrisms Stokholmā

Ja iepriekš portāls “Valmieras Ziņas” publicēja noderīgus padomus skriešanā iesācējiem, tad šis stāsts būs pavisam nopietniem un profesionāliem skriešanas cienītājiem.

Pagājušajā nedēļas nogalē Stokholmā notika 75 kilometru skrējiens, kurā piedalījās arī valmierietis Mārcis Bogdanovs. Viņš nolēmis pastāstīt portāla lasītājiem par skrējienā piedzīvoto.

Viss sācies pagājušā gada oktobrī, kad, noskrienot Siguldas kalnu maratona 54 kilometrus, Mārcis jutis, ka var vairāk.

“Sāku domāt par mērķiem, ko varētu aizsniegt skrienot, un skrējiens apkārt Momblāna kalnam, caurskrienot trīs valstis, likās pietiekami augsts mērķis.”

Kā Mārcis atzīst – ar tikšanu uz Momblāna skrējienu neesot tik viegli, gribētāju esot daudz, tāpēc, pirmkārt, ir jāveic īpašas kvalifikācijas sacīkstes un, otrkārt, esot paredzēta izloze, kas noteikts, kurš tiek vai netiek.

“Vajadzēja sākt meklēt tuvākas un lētākas sacensības, kas tuvinātu mani izvirzītajam mērķim. Tā nu radās ideja paskraidīt 75 kilometrus pa Stokholmas pievārtes mežu,”

stāsta Mārcis.

Starts dots tieši pusnaktī. Ārā bija sācis līt. Mārcis kopā ar vairāk nekā simts aktīviem censoņiem devušies tumšajās, akmeņainajās un dažviet dubļainajās meža takās, skrienot 15 kilometru apli piecas reizes.

Pirmais aplis pagājis bariņā ar citiem skrējējiem, kas arī bija izvēlējušies pārāk nesteigties. Otrajā aplī Mārcim radusies doma, ka vajadzētu izturēt, skrienot vismaz līdz trešā apļa beigām, tomēr jau otrā apļa beigu daļā, kad bija pieveikti tuvu 30 kilometriem, Mārcis dažviet pārgājis uz soļošanu.

“Iesākot trešo apli garām “aizlidoja” pirmais, kas visu distanci veica nieka 6 stundās un 7 minūtēs.”

Pirmajam ik pa laikam sekojis vēl kāds “lidotājs”. Daži pat uzsāka sarunu, kuras laikā Mārcis novērtējis zviedru atvērtību un ļoti labās angļu valodas zināšanas.

Mērķtiecīgi tuvojoties finišam, visu distanci Mārcis pieveicis 10 stundās 15 minūtēs.

“Pagāja labs laiks, līdz es tiešām apjēdzu, ka esmu to paveicis, un mērķis par Momblāna kalnu bija kļuvis vēl tuvāks un iespējamāks.”

Nākamās plānotās sacensības Mārcim ir par pakāpienu augstāk – Cēsu pusē ar 80 kilometru distanci. 

Plašāk par to, kā Mārcim veicies Stokholmā, lasi viņa sociālo tīklu dienasgrāmatā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Attīstot savu darbību, aicinām pievienoties mūsu komandai PALĪGSTRĀDNIEKU. 1. Veikt būvobjektos nepieciešamos palīgdarbus, veikt vienkāršus zemes darbus, pārvieto celtniecības materiālus un palīgmateriālus celtniecības objektā, veikt materiālu izkraušanu un nokraušanu, palīdzēt uzstādīt un demontēt dažādas būvkonstrukcijas un būvizstrādājumus, sagatavot dažādas virsmas tālākai apdarei, novākt būvgružus, prast strādāt ar rokas un vienkāršiem elektriskiem instrumentiem; 2. Savlaicīga un precīza darba vadītāja rīkojumu izpilde; 3. Citi pienākumi pēc darba devēja norādījumiem; 4. Darba vietā ievērot darba kārtības, darba aizsardzības, drošības tehnikas noteikumus, darba higiēnas prasības un citu Latvijas Republikā pastāvošo normatīvo aktu prasības. Lūdzam ņemt vērā, ka sazināsimies tikai ar nākamajai atlases kārtai izvirzītajiem pretendentiem! Ja pretendents nesaņem atbildi līdz 2021.gada 16.jūnijam, tas nozīmē, ka 1.atlases kārta nav izturēta. Pieteikties, sūtot CV uz e-pasta adresi jolantaacc@gmail.com Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 7 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-16 Darba sākšanas datums: 2021-06-01 Kontaktpersona: Cv sūtīt uz e-pasta adresi; jolantaacc@gmail.com Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri