Valmieras Ziņas

Akvelīna Līvmane: Škic, sliktā doma!

Otrdien, 22.maijā, Valmieras Integrētajā bibliotēkā notika tikšanās ar Dailes teātra aktrisi, vairāku grāmatu autori, astroloģi, numeroloģi, divu „Lielo Kristapu” ieguvēju un vienkārši pozitīvu cilvēku Akvelīnu Līvmani.

Tikšanās sākumā bibliotekāre Anita Apine klātesošos īsumā iepazīstināja ar svarīgākajiem datiem no Akvelīnas Līvmanes biogrāfijas.

Viens no pieturas punktiem viņas dzīvē ir mācības Valmieras Viestura vidusskolā, tāpēc uz tikšanos bija ieradušies arī viņas klasesbiedri un daudzi citi viņas talanta cienītāji.

Grūti izvērtēt, ko kuram cilvēkam nozīmē Akvelīna Līvmane. Daudziem viņa saistās ar latviešu klasiskajām kinofilmām „Ābols upē”, „Nakts bez putniem”, „Novēli man lidojumam nelabvēlīgu laiku” un nesen redzēto „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”, citiem viņa ir astroloģe, kuras prognozes un ieteikumus var lasīt katru trešdienu žurnālā „Ieva”. Jau 13 gadus iznāk arī Akvelīnas Līvmanes „Astroloģijas kalendārs, ir izdotas četras viņas grāmatas: „Dziedināt mīlot” (2009), „Zaļās iedvesmas grāmata” (2010), “Veselība pilienu pa pilienam” (2011) un „Atvērto siržu sarunas. Mīl-nemīl” (2017). Tiem, kas par šo šarmanto sievieti grib uzzināt ko vairāk, ir vērts izlasīt viņas un Lijas Brīdakas ciešā sadarbībā tapušo grāmatu „Zem sargeņģeļa spārna”. Tiesa gan, kā atzina pati aktrise un astroloģe, šī Akvelīna vairs nav tā Akvelīna.

Otrdienas vakarā sarunas bija ne tik daudz par teātri, kino vai astroloģiju, cik par visiem jau zināmiem, bet ikdienā ne vienmēr ievērotiem dzīves likumiem, sakarībām, atziņām. Ikviens ir dzirdējis stāstus par cilvēku dažādo dzīves uztveri, kad vienu un to pašu situāciju viens uztver poztīvi, cits – „cepas” un visu redz tikai melnās krāsās – jaunieši degradējas, tiesneši korumpēti, laikapstākļi briesmīgi utt. Tas ir stāsts arī par puspilno vai pustukšo glāzi, par vardēm vai pelēm, kad pesimiste noslīkst pienā, bet optimiste sakuļ sviestu un paliek dzīva.

Vai ir vērts satracināt sevi, sabojāt garastāvokli citiem, ja situāciju tāpat nevar mainīt? Vai vajag domāt un piesaukt sliktākās versijas, palaižot bērnus uz skolu, vīru komandējumā vai pašai dodoties ceļojumā? Ir vairākkārt pierādījies, ka domām ir liels spēks. Ko un kā domāsi, tā arī būs!

Nevis „Ka tik kas nenotiek!”, bet  ticēt labajam, priecāties par šobrīd tik pavasarīgi ziedošo dabu, noņemt no acīm melnās brilles gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Svarīgi apzināties, ka domas ietekmē emocijas, kas savukārt ietekmē ķermeni. Kāpēc jāskatās sliktās TV ziņas, ja ir tik vienkārši nospiest pults podziņu un pievērsties patīkamākām nodarbēm? Tāpat liela nozīme ir bērnības traumām, iepriekšējai pieredzei, piedošanai, darbam ar sevi, jo attiecības tiek pārnestas NO UZ.

Kā teica Akvelīna Līvmane,

strāvu jau mums katram kādā brīdī atslēgs, bet svarīgi dzīvot šodien, izbaudīt dzīves ritu un Latvijas skaistās sezonas, atšķirt labo no ļaunā, neļauties steidzīgajam vāveres ritenim.

Sarunu ar Akvelīnu Līvmani un arī kādu fragmentu no otrdienas tikšanās varēs redzēt LTV 1 raidījumā „Personība. 100 g kultūras” otrdien, 29.maijā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē, aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties personāla vadības speciālistu/i Uzņēmums piedāvā Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Darba apraksts Personāla atlases procesa organizēšana un nodrošināšana Ikdienas situāciju precīza un punktuāla risināšana Aktīva kandidātu meklēšana un uzrunāšana Brigāžu darba koordinēšana, grafiku sastādīšana Rezultātu analīze Priekšlikumu sagatavošana Prasības kandidātiem Pieredze un procesu izpratne vispārējā būvniecībā Labas datora prasmes Labas komunikācijas prasmes, kas vērstas uz sadarbību Spēja ātri reaģēt uz situācijas izmaiņām Sistemātiskums, labas plānošanas, koordinēšanas prasmes Orientācija uz rezultātu. Darba laiks: Pilna slodze Darba vieta: Stacijas laukums 7, Valmiera Darba alga no EUR 1500,00 (bruto) Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Personāla vadības specialists/e” uz e-pastu: personals@bazalts.lv līdz 2019. gada 18. septembrim! Profesija: PERSONĀLA ATLASES SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-18 Kontaktpersona: Ingūna Sāre Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri